bugün

Erkek çocuğunun alacağı karşılaştırma. 10 tane kızın olacağına 1 tane oğlun olsun.
ikisi de iyidir. oç olmasın da
Sağlıklı olsun da.
Kesinlikle kız çocuğu. O masumiyet, o şirinlik, o cilveler, babaya kendini sevdirirken bir yandan da "baba bana barbie alsana" diyen bızdık fettan.
eğer bir evladım olacaksa önce sağlıklı olsun sonra kız olsun.
Boyle bır tercıh yapan zıhnıyetler yuzunden erkekler kadınlara ıstedıgını yapabılır ve kadınlar hor goruluyor. Ikısı de cocuktur saglık olsun karakterı kısılıgı dogru duzgun olsun cınsıyetı onemsızdır. Insanlar cocuklarını cınsıyete gore ayırmasalar daha guzel olabılırdı ınsanlar ıcın.
Doğdukları ilk andan itibaren her yönü ile birbirbirinden farklı olan çocukların karşılaştırılması.

Benim burada yapmak istediğim çocukları karşılaştırmak değil esasen.
kız ve erkek çocuklarına davranışlarımızı karşılaştırmak.

şöyle ki kız çocuğu ile iletişim kurarken bunları diyoruz;

Fıstık
Yerim ben seni şeker
Dünya güzeli maşallah
Cici kız büyüdün mü bakim sen
Ay sen ne tatlı şeysin öyle

Erkek çocuğu ile iletişim kurarken ise bunları diyoruz;

Kerata
Laaan büyüdün mü sen
Aynı babası lan bu
Gel lan buraya az seveyim seni
Eşşek sıpası

Ve daha bir sürü şey.

Gördüğünüz gibi kızı çiçek gibi narin, erkeği odun gibi kaba yetiştiriyoruz, ta en başından.
Daha ufakken bile sevildiği cümlelerde inceliğe, zarifliğe şahit olamayan o çocuk nasıl ince ve zarif olabilir değil mi.

Bu yüzden kız erkek olsun çocuklara, çocuklarımıza kibar davranalım lütfen.her kurduğumuz cümlede ruhlarını besleyelim.

Not:bugün parka gidip çocuklar ile oynadım.
analık duygum aşırı kabarık akşam itibariyle.canım çocuklar iyi ki varsınız.
ikisi de birbirinden güzeldir.

allah sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin. amin.
erkek çocuğu hayatın sürekli aktığını, kız çocuğu ise hayat akarken insanın duraksayıp nefes alabileceğini gösterir.

tanıdığım bütün erkek çocukları yorulmak bilmeyen, durmayan, duraksamayan tiplerdi. genelde de kız çocuklarına göre hareketli olurlar. dünyaları, uçalım, kaçalım, atlayalım, zıplayalım, durmayalım üzerine kuruludur. zaten bu yüzden severler arabaları, uçakları, şiddeti, savaşı... çünkü hiç birinin doğasında sakinleşmek yok. durmak yok. nefes almak yok. sürekli bir koşuşturmaca, heyecan, aksiyon...

buna karşılık kız çocukları o akıp giden furyanın içinde 'hey sakin ol, niye koşuyorsun ki? o zaten sana geliyor' der gibidirler. yaşamın son hızında sağda durup gözlerini kapatıp bulutlardan gökkuşağı yaratabilirler. sadece pembeden ibaret değildir onlar sanılanın aksine. kırmızılar, morlar, sarılar, yeşiller uçuşur sonsuz mavilikte uçan balon gibi.
Her ikisine eşit değer verip ilgi gösterilmelidir.

Ben nice ebeveynler gördüm, kızı olacağını öğrenince üzülüp hemen çocuğunu aldıran.
oğluna aslanım deyip, kızına göz açtırmayan.
oğlu hata yapınca görmezden gelip, kızı yapınca dayaktan öldüren.
Oğlunu elinden tutup geneleve götüren, kızının yanında erkek görse "namussuz" diyen..
ikisinden de bir dal almak isterim kısmetse.
Vatanına, milletine ve ailesine en faydalı olanının kazanacağı karşılaştırmadır.
görsel
Kız olsun çamurdan olsun.
Kız çocuğu. Erkek yine her konuda bir şekilde başının çaresine bakabilir. Ama kız çocuğu öyle değil narindir. Yanında birinin desteğine muhtaçtır. Ne bileyim tek başına yapamaz, edemez. Kızım ve oğlum olsa bir gün kızımla daha çok ilgilenirim. Ama ikisi içinde Elimden gelenin en iyisini yapar en iyi şekilde yetiştiririm. Sadece kızıma ayrı bir özen gösteririm..
Annelerin erkek babaların kız çocuklarına zaafları vardır.

Bir erkek çocuk oğluşum oğluşum diye peşinde dolanan annesini meymun edebilirken, kız çocuk bi nazlı bakışı bi dudak büzüşüyle babasını köpek edebilir evde. Evet 3-4 yaşında bebeler yapıyor bunları hep.
Kız olsun çamurdan olsun.
kız çocuğu der geçerim. kıyaslama bağlığı.
görsel
babalar hep kızlarını seviyor anneler oğullarını.
tabi bu genel bir kanı olsa da bazı ailelerde çok daha dengesiz olabiliyor.
ikisi de değerli, ikisinin de kokusuna doyulmaz.
Bugün kuzenim mesaj attı, bebeğinin cinsiyetini öğrenmiş. Kızı olacakmış. iki tane daha küçük kız evladı var. Eşine haberi verdiğinde 'şimdi evde dört meleğim mi olacak?' Demiş. insana değer veren çiftler evlat sahibi olduğunda çok mutlu oluyorum. Ne mutlu o çocuklara.
Valla hazir değilim..
ikisi de çok çok değerlidir. evlat ayırmak da ne oluyor. onlar ayrı bir dünyalar.
Kız cocukları cok tatlıve sirin al cebinde gezdir bi de erkek evlatlarına bak am*ınako*yim izzet altıbmeseye benzior hepsi, büyüyünce erkek cocuğum olursa yeni bi akım baslatıp okutmayacam diri diri gömücem isteyen cahiliye dönemi desin bence altın cag baslar amk.