bugün

en yakındaki kitabın hep ortasından cümle verirken bu seferde ''son sayfasının son 5 cümlesi''ni belirten ba$lıktır.

'' işte bu tender branson'ın yaşam ve ölüm hikayesi. ve ben arkamı dönüp gidebilirim. gökyüzü her yöne doğru masmavi uzanıyor. güneş yusyuvarlak, tam karşımıza yanıyor ve bugün çok güzel bir gün. deneme, deneme, bir , iki... ''
"Artık her şey bir hikayeden ibaret.
işte bu Tender Brenson'ın yaşam ve ölüm hikayesi. Ve ben arkamı dönüp gidebilirim.
Gökyüzü her yöne masmavi uzanıyor.
Güneş yusyuvarlak, tam karşımızda yanıyor ve bugün çok güzel bir gün.
Deneme, deneme, bir, iki..."
edit: oha başlığı açanla aynı kitap.
yanımdan yapmaları gerektiği gibi geçip gittiler. Falat oradaydım, bunu da hiçbir şey değiştiremez. bilsinler ya da bilmesinler, hala onlarlayım, varlıklarının bir parçasıyım. arabama atlayıp o akıl hastanesinden uzaklaşmadan önce, bir süreliğine hep beraber bir aile gibiydik. o uzun birkaç dakikada, kanımın damarlarında ilerleyip kalplerinden geçtiğini onlar da hissettiler mi acaba?

edit: yazana kadar canım çıktı.
nutuk cilt-1

''bimennihilkerim nisanın 23. cuma günü büyük millet meclisi küşadedilerek ifayi vazifeye mübaşeret eyliyeceğinden yevmi mezkurdan itibaren bilumum makamatı mülkiye ve askeriyenin ve umum milletin mercii meclisi mezkur olacağı tamimen arz olunur''

heyeti temsiliye namına
mustafa kemal ''
Sizce de artık abartmadınız mı?
...üsküdar'daki isam (islam araştırmaları merkezi kütüphanesi) hem zenginliği hem de kitap toplaması, bağışları değerlendirmesi ve işleyişi itibarıyla buna bir örnektir. ankara'da da bilkent üniversitesi kitaplığı aynı şekilde çalışır.

bu tip kütüphanelerin artması ve milli kütüphane'nin bibliyografya neşriyatının ve hizmetlerinin düzelmesi en büyük temennimiz... ama şunu bilelim, türkiye'nin kütüphaneleri bu memlekette atılım yapan birçok kurumun arasında zor yer alır. düzenlenmesi kaçınılmazdır, ya düzeltiriz, ya da bu kadar üniversiteye ve araştırmacıya hiçbir şey sağlayamayız, milli mirası da yeterince koruyamayız.
güncel Önemli Başlıklar