bugün

“insanlardan birisinin bir diğerine secde etmesini emredecek olsaydım kadının kocasına secde etmesini emrederdim.” (Tirmîzî)
Sıradaki hadisimiz, almanyadaki amcamgillere, konyadaki kuzenime ve tüm kader mahkumlarına gelsin.

En begenilen hadislerdir.

Not: Amcam, kaynım ve diğer 96 kişi bunu beğendi.
“Ailesi dışındaki kimselere süslenerek görünmeye çalışan kadının durumu kıyamet günü gerçekleşecek karanlıklar gibidir, ona hiçbir şekilde aydınlık yoktur.”
Allah da kıskanır, mü’min’de kıskanır. Allah’ın kıskanması mü’min’in haramları işlemesinden dolayıdır.” (Buhârî)

Acaba allah ben niye haram islemiyorum diye mi kiskaniyor? Bu allah da baya degisik biriymis. Gozum tutmadi.
“Bir kadın beraberinde nikahlanamayacağı kimselerden biri olmaksızın bir günlük ve gecelik yolculuğa çıkmasın.”
Bir kadın dünyada kocasına eziyet ederse Cennet’te ona eş olacak hurîler şöyle derler: Kahrolasıca kadın o erkeğe eziyet etme o senin yanında misafirdir, senin yanından ayrılıp bize gelecektir.” (ibn Mâce, Nikah: 62)
Kolaylastirin zorlastirmayin. Mujdeleyici olun nefret ettirmeyin.
Peygamber Efendimiz (as) buyuruyor ki: “Hayra yol gösteren o hayırı işleyen gibidir; Şerli bir şeye yol gösteren de o şerli işi işleyen gibidir.”

“insanların hayırlısı başka insanlara faydalı olanıdır” (Feyzu'l-Kadir, 3/480)
Kim bir kavme benzerse o onlardandır.

Hadisler vahye dayalı olduğuna göre bu hadis Yılbaşı kutlayanları kafir eder.
Her okuduğumda gözlerimin dolmasına neden olan hadistir.

“Ah keşke bana doğru, havuza gelen kardeşlerimi bir görsem de, içlerinde şerbetler olan kaselerle onları karşılasam. Cennete girmeden önce, onlara (Kevser) havuzumdan içirsem.”

Bu sözleri üzerine ona denildi ki:
“Ey Allah’ın Resulü biz senin kardeşlerin değil miyiz?”
O şöyle cevap verdi:

“Sizler benim ashabımsınız (arkadaşlarımsınız). Benim kardeşlerim de beni görmedikleri hâlde bana inananlardır. Mutlaka ben Rabbimden sizinle ve beni görmeden iman edenlerle gözlerimi aydınlatmasını istedim.”

Nasıl muhtacız sana, nasıl özledik seni bi bilsen. Kavuşmamız Kevser kaldı inşaAllah.