bugün

"hayat nasıl gidiyor?"
"yaşayan birine sor."

(bkz: ruhi mücerret)
"Stüdyo güllerin baygın kokusuyla doluydu; hafif yaz esintisi bahçedeki ağaçların arasında gezindiğinde açık kapıdan leylakların ağır kokusu ya da pembe çicek açmış diken ağaçlarının daha narin parfümü geliyordu."

oscar wilde dorian grey'in portresi.
Bazen sadece gitmek istersin…

Şimdi geriye dönüp bakıyorum da annemin elini tutarak yürümeyi, elini tutarken yüreğine sarılmayı, babamla

geçirdiğim hafta sonlarını ve hiç kırılmayacak sandığım oyuncaklarımı... Dümdüz yol varken tümsekten yürümeyi özledim ben. Annemin “Oğlum düşeceksin.” derken sesindeki telaşını özledim. Taşlardan kaleler yaptığımız futbol maçlarını özledim. Herkesin oynadığı fakat kimsenin kaybetmediği oyunları... Körebe oynarken o an orada bulunan herkese güvenmeyi özledim. Şimdilerde gözlerim açıkken bile güvenemiyorum insanlara. Çocukluğumu özledim, menfaat gözetmeden düşünmeyi... Kötülük namına hiçbir şey bilmeyecek kadar cahil olduğum günleri özledim. Büyümek isteyecek kadar saf olduğum günleri...
tütünümü, anahtarımı aldım, tam çıkıyorum bir şeyin eksik olduğunu, eksik olanın ruhum olduğunu fark ettim.

(bkz: fakat Müzeyyen bu derin bir tutku)
Bir sihir ve bir trajediyle beraber yaşadığımı hissediyordum. Ve canım şu anda o kadar çok herhangi bir şey yapmak istemiyordu ki, alıp verdiğim her nefeste, ölümüme kaç soluk kaldığını düşünüyordum.
(bkz: Avrupa da bir hayalet dolaşıyor)
(bkz: Avrupa da bir hayalet dolaşıyor)
Asansör Dördüncü katta durdu. Kapısında 17 yazan daireye girdik.

Kinyas ve kayra - hakan günday.
"intihar etmeyeceksek içelim bari."
adalet ağaoğlu - bir düğün gecesi
Pencerelerin öyküleri yaşamın tüm sırlarını içinde saklar.

Mine söğüt-beş sevim apartmanı
Hayatımın en mutlu günüymüş bilmiyordum.

Orhan pamuk-masumiyet müzesi.
"Pırıl pırıl, soğuk bir nisan günüydü; saatler on üçü vuruyordu. Dondurucu rüzgardan korunmak için çenesini göğsüne gömmüş olan Winston Smith, bir toz burgacının da kendisiyle birlikte içeri dalmasını önleyecek kadar hızlı olmasa da, Zafer Konutları'nın cam kapılarından çabucak içeri süzüldü."

1984.
'1919 yılı Mayısının 19'uncu günü Samsun'a çıktım.'

* Nutuk / Mustafa Kemal Atatürk. *
"ne çok acı var."
Cahit Zarifoğlu- yaşamak
"devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi."
Murat uyarkulak - tol
güncel Önemli Başlıklar