bugün

çaktırmadan faşist nasıl olunur sorusunun cevabını barındıran yazı.

http://deligaffar.com/201...uran-neden-bizi-sevmiyor/

bir şeyler söylemek gerekirse;lenin in dediği gibi ezilen ulusların milliyetçiliğine saygı duymak zorundayız.ece temelkuran hep buradan baktı.ezilen ve asimile edilmeye çalışılan bir toplum var sizin açık ve gizli tüm faşist bakış açılarınıza rağmen gerçek bu.ayrıca öve öve bitirilemeyen bu yazının temasını sığ kemalist zihniyetin bakış açısının o efsane sözüyle örtüştürebiliriz.
'benim kürt arkadaşlarım var ama...'
kısacası yazının özü her zaman ki aynı mantık.bizde eziliyoruz,balıkesir de de köylüler fakir,elektrik çalıyorlar,kokuyorlar,kaçakçılar vb. açıklama yöntemlerinin kompleks bir hali gibi.arkadaş bu dünya da ırklar,dinler,mezhepler kalıtımsal ezberler üzerine kurulu.kimseyi sizle aynı ırkta ya da din de diye savunmaya ya da eleştirmeye çalışmayı bırakın.insanları ezenler ve ezilenler diye ayırın ve tarafınızı seçin.
ece temelkuran'ın solcu standartlarına büyük oranda uymakla beraber yine de deli gaffar'a hak verdiğim yazıdır. annem 12 eylülde içeri alındı, babam hukuk fakültesini bırakmak zorunda kaldı benim de naçizane gezi'de bacağımı kırdılar. mesele mağduriyetse yani, bu konuda fena değilizdir aile olarak. fakat ece temelkuran'ın ( ki tüm kitaplarını okuduğum yazarlardan biridir) solcu tanımına uyamıyoruz bir türlü. zira temelkuran'ın beyanından anlıyoruz ki en büyük solcu ölü solcudur. ölü değilsen en azından kürt olmalısın. kürt de mi değilsin, hiç olmazsa alevi olman lazım..aksi taktirde ağzınla kuş tutsan "beyaz türk" damgasından kurtulamazsın. deniz gezmiş bugün yaşasa o da aynı damgayı yiyecekti şüphesiz. neyse ki öldü mü demeliyiz şimdi? öldü de büyük devrimci oldu öyle mi? velhasıl kelam ece'yi severim ama deli gaffar'ı haklı buluyorum bu konuda.
iyi ki sevmiyordur.