bugün

bir nevi olarak düğünlerden nefret etmektir. ben değil ama var böyle kişiler canım sıkıldı be. neyse hayırlısı.
Bu bir dram.
Dusundukce ciddi ciddi yalnızlığımı yüzüme vurmus olan başlıklardan bir tanesi.

Ölümüne yalnız olmaktır.
geçen gün düğün sahipleri dahil 18 kişinin katıldığı bir düğüne giden birisi olarak o görüntünün üzüntü verici olduğunu belirtmeliyim.

yalnız şöyle bir durum var. bu neslin düğünlerine ailelerinden mütevellit pek çok insan gelebilir de bizim çocuklarımızın düğün vakti geldiğinde kimi çağıracağız merak ediyorum. yeni nesilde akrabalık yok denecek kadar az...
kimsesiz olduklarından değil, az olsun öz olsun istemişlerdir.
Adres ver bi kamyon adam yığalım. Asd.
şahsen düğünlere katılım göstermiyorum. gösterdiklerimde de kimse beni fark etmiyor. anlayacağınız oğlum falan olursa düğününe 100 kişi toplayamam.

edit: sözlüğe açık çağrımdır. düğünüm olursa katılım gösterin. ben gereken ilanı yaparım. yeyip içtiklerinizin ederi kadar takı takın yeter. wifi olan bir salon tutarım yani asosyal arkadaşlar rahat olabilir.
istanbulda evlenecek yazar varsa, sırf yalnızlık hissetmesinler diye gider katılırım. kafanıza takmayın lan sizden kimse değerli değil. gelen gelir, gelmeyenin evveliyatını sikeyim.

edit: Bu arada; sözlük seneye Allah izin verirse düğünüm olacak, hepinizi çağıracağım lan köpekler. gelmeyeni fişleyip nick altına küfür edeceğim. haberiniz olsun.
Alternatif çözümlerle aşılabilecek bir sorundur. Yeter ki gönüller bir olsun.
http://www.gazetevatan.co...pla-yetisti-903921-yasam/

Ayrıca biz ne güne duruyoruz, gerekirse zall otobüs kaldırır bence.
Üzücü bir olay olabilir.
buna rağmen düğün yapmak asıl eziklikltir. sanki düğün yapsa çok eğlenecekmiş gibi.
13 ü erkek 20 kişiden oluşan arkadaş çevrem dışında kimsem yok. tabi buna ailemi de eklersem 27 civarında bir sayıda kalıyorum. anlayacağınız tüm akrabaları eledim.
Dert etmeyin buradan toplanır geliriz düğünlerinize. Bu sırada bizde bir tane prenses bulur sizleri çağırırız olur biter sözlükdaslarım * .
Kişinin bu durumdan dolayı çok üzülmesine sebep olur .
Nasıl hissettirdiğini bilemediğim.

Babamla annemin toplamda on üç kardeşi var. Bu kardeşlerden olma kuzenlerimin toplam sayısını bilmiyorum. Aralarında hiç yüzlerini görmediklerim bile var. Bana kalsa düğünde harcayacağım parayı hayalimdeki bir yerde tatil yapmak için kullanırım. Fakat düğün dedin mi garip bir şekilde akan sular duruyor, dıdımın dıdısı bile gelir bir şeyler takar biliyorum. Dolayısıyla mecburum.

Bizim neslin çocuklarının bu kimsesizlikten nasibini alacağını düşünüyorum. Ama bunu kimsesizlik olarak görecekleri bir ortamda büyümeyecekler zaten. En yakınların çağrıldığı bir takı töreni sonrası after party gibi arkadaşlarıyla eğlenecekleri bir şeye evrilecek bu düğün mevzusu bence. Kötü hissetmedikleri sürece bir önemi de yok zaten. Bekleyip göreceğiz.
halı saha maçına 50 kişi ile gidip, evlenecek kadın bulamamaktan evladır.
büyüklerimiz "cemiyet de cenaze de insanla olur" der.
ya o kişiler bizdik. aynı gün dayının biri mortingen olunca, bizim dugune gelenler aynen cenazeye gitmek istediler. biz kaldık.
(bkz: evlenememe sebebi)
sözlüklerden tanıdık bir 50 kişi bulurum herhalde ama ne akraba çevrem ile ilişkim iyi ne de çok sayıda dostum var az insan çok huzur kafasındayım.
aslında artıdır. hemen çeyrek, gram düşünmeyin amk. çalışılır, para kazanılır. tanrı sağlık versin.

artısı; akraba derdiniz yok. unutmayın; ne kadar az akraba, o kadar çok mutluluk demektir.

elalem ne der diye etrafınızda gezen, her şeyinize karışmaya çalışan, sürekli fikir ve beyan verme hakkını nedense kendinde bulan, hayatınıza isteğiniz dışında dahil olan insan yok. daha ne istiyorsunuz.