bugün

milliyetçi türkücü ali kınık tarafından seslendirilen çocukluk tadında şarkının ismidir.

Duvar Yazısı
Cümle alem duydu beni
Sen duymadın vicdansız

Ne oldu oldu artık
Saklaması imkansız

Çocuklar bile biliyor
Ali, ayşeyi seviyor
Çocuklar bile söylüyor
Ali, ayşeyi seviyor

Adımızı yanyana
Ağaçlara kazmışlar
Mahalle allı morlu
Duvarlara yazmışlar

Çocuklar bile biliyor
Ali, ayşeyi seviyor
Çocuklar bile okuyor
Ali, ayşeyi seviyor

Varsın olmasın sonumuz
Menekşemiz kurusun
Şu üç günlük Dünyada
Koy, namımız yürüsün

Çocuklar bile biliyor
Ali, ayşeyi seviyor
Çocuklar bile söylüyor
Ali, ayşeyi seviyor

Söz-Müzik: Ali Kınık
toplumsal tepki oluşturmada geçmişten bu yana en çok kullanılan yazı türüdür. 90lar'dan itibaren, tüm dünya ile birlikte türkiye de barış adına daha renkli daha farklı türlerini ortaya koymuştur. (bkz: graffiti)
ölüm allah'ın emri/yargısız infaz olmasaydı.
bir ara bu yazılar hakkında kitap yazmak moda olmuştu ve zaten ömründe 1-2 kitap okuyan insanlar 2 hakkını da bu tür kitaplardan yana kullanmaya başlamıştı. Daha sonra duvar yazılarının kalitesi düştü ve a b yi seviyor formatına geldi de bir akım da böylece sona erdi.
(bkz: duvardan duvara yazılar)
bir kez dinledikten sonra her gün geleneksel hale getirdiğim ali kınık'ın sade ama bir o kadarda insanın içine işleyen duygusal parça.
ses müthiş-söz müthiş daha ne olsun..
popülaritesini emesencanların büyük katkısıyla ne yazık ki messengerın kişisel ileti özelliğine (veya feysboktaki wall özelliğine) kaptırmış olan yazı türüdür. yerini tutsa eyvallah diyeceğim fakat hayır, olmamış. şimdi bana eski kafalı diyenler olur, onlara da burdan selam ederim.
duvar yazılarının fotoğraflarla derlendiği bir blog.

buradan buyrun. ilginizi çekebilir.

http://duvardakisesler.tumblr.com/
paul auster'in 'collected poems' kitabından derlenmiş, seçme şiirlerinden oluşan güzelim kitap.

"...şiirlerinde mallarmé, breton, soupault, éluard, desnos, tzara, char gibi fransız şairlerden etkilenmiş olan auster şiirlerinde bilinç ile madde, dil ile yaşantı arasındaki ilişkilerin gizlerini arıyor..."
görsel
görsel

eleman virgülü de koymuş. saygı duydum.
(img:#1162892)
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Sokağa çıkma sonra şiir sokakta diyorlar.
görsel
görsel
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar