bugün

zorlu holdingin tmsf'den 400.000.000 usd'ye satın alıp,2.5 yıl sonra belcikalılara 2 milyar doların üzerinde bir paraya satıp deli kar ettigi banka.
reklamlarında penguen kullanan bankadır.
sözlükte, yeterli bilgiye sahip olmadan entry girelebileciğinin en bariz örneği olduğunu düşündüğüm başlık;

1. banka 2,5 yıl önce değil, 97' yılında satın alınmıştır.
2. bankanın zorlu tarafından alış fiyatı 400 milyon usd değildir.
3. tmsf' den değil özelleştirme idaresinden satın alınmıştır.

(bkz: uludag sozluk ten soguma nedenleri)
atmlerinin çoğundan kredi kartı ödemesi yapılmayışı sebebiyle çıldırtan banka.
Reklamlarında fonu mavi tutmaya özen gösterip insanın içini ferahlatan , acilen denize gitmem gerekiyor hissini veren türkiyenin geleceğini en parlak gördüğüm bankalarından bir tanesi..
http://www.denizbank.com.tr/
(bkz: dexia)
bankacılık dışında herhangi birşey yapması gereken banka.işiniz düşsün de görün elbirliğiyle insanı nasıl delirttiklerini. *
bu bankanın eline düştünüzmü allah yardımcınız olsun yalansız yıllarca süründürürler şöyleki 2002 yılında almış olduğunuz kredi kartınız karşılaşabilecek her türlü sorunla karşılaştırır sizi. bankomatta takılır mı dersiniz, ödeme günlerini ekstre tarihlerini kafalarına göre değiştirmelerini mi dersiniz, bir halttan anlamayan banka görevlileri mi ararsınız artık ne sayayım... en son artık gına gelir kapatmak istersiniz ve bin türlü dil dökmeyle vazgeçmeye zorlanırsınız. ama nafile kartı kapatırsınız yıl 2004 tür. sıkı durun şimdi bana olanlar akla ziyandır;

2008 yılında başka bir bankaya kredi başvurusunda bulundum, tüm işlemler hazır fakat sistem onay vermedi. araştırdık adımıza kayıtlı yasal takip vardır. hangi banka olduğunu araştırdım denizbank çıktı. çaresiz gidip sordum ne borcu bu diye 2004 yılındaki kredi kartımızdan kalma 14 ytl borcum varmış itiraz ettim fayda etmedi. biçare ödedik parayı * * e birde bunun sabıka kaydını sildirmem gerekiyor dedilerki bağlı olduğunuz şubeden ibraname almanız gerekiyor telefon açıp istedim ibranameyi.. evrakı bana fakslamaları bir hafta sürdü. tekrar sordum tamam mi? diye hayır birde sistemden silmemiz gerekiyormuş bunu beklememiz lazımmış.

bekledik hergün telefon ettik en son aldığımız cevap sistem çalışmıyor ya bekleyin ya da gelin biz size kredi verelim işte bu! bankacılık sektöründe dalavere... pardon kalitenin adı.
atm özürlü banka,zorunlu kalmadıkça uzak durulmalı.
akbankla birlikte personelinin işine son vermeye hızlı bir şekilde başlayan bankadır.
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=759734
o kadar televizyon reklamı vermesine karşın kredi vermek istemeyen bankadır. bugün kendilerinden resmen tiksindirdiler...

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
ege bölge sorumlusu ilhan bey mükemmel bir insandır. katıldığı seminerlerde ki idealist genclere çok faydalı bilgiler vermektedir. ayrıca çok da güzel akordeon çalmaktadır.
maaşınızı bu bankadan alıyorsanız yandınız demektir. ek ödemelerinizin geç yatırılmasından vazgeçtim maaşınızı bile ayın 15 inde alamayabiliyorsunuz. ayrıca otomatik ödeme verdiyseniz iptal edin derim. ödeniyor sandığınız elektrik için kesme ihbarnamesi alabilirsiniz. otomatik ödemeyi iptal ettirdikten sonra faturaların düzenli bir şekilde ödenmesi ise yaman çelişkidir.
bu bankaya ait vadesiz hesabınızda ek hesabınız varsa ve bir gün sıkışıp burdan para çekip kullandıysanız lüzumsuz işler sorumlusu personelinin sizi arayıp maaşınız yattığında 1 gün hesapta kalmalı diye direktif veren saçma bir banka, sanane ulan hesapta parayı gördüğünde kes faizini olsun bitsin ne diye arayıp bik bik ediyorsun. uzak durun yanaşmayın, mümkünse iş bankası her daim her zaman.
son reklamını yanılmıyorsam maldivler de çekmiş banka. yönetmeni belki mahsun'dur. yalnız dikkatimi çeken; az evvel denk geldim reklama, kurtarın yazıyor robinson kumsala. cuma' da değiştiriyor kurtaran yazıyor. diyor ki kurtarın yazacağına kurtaran yaz da bilmemkaça sms çek kurtul gibi bir şey diyor. e dedim telefonu olsa bankayı mı arardı o ıssız adada be zağar adam. neticede reklam diyip geçiyosun ama maldivlere git sen ünlülere para bayıl sonra iş reklam metnine gelince salla anasını satıyım. ne kolay işmiş.

edit: xargn'ın dediğine göre reklam filmlerinin birinde cuma dan telefon çıkıyormuş. ona mahsupen. gerçi ben hiçbirini izlememiştim ama sevmediğim bir reklam filmi. telefon olması da saçmaymış ıssız adada cuma da. gerçi o da cuma değil o nasıl cuma. neyse saçma reklam için amma beynimi yaktım bende.
son reklam kampanyasi facialarinin bir baska halkasi. beyaz gibi komik, sempatik bi adami, erdal ozyagcilar gibi deneyimli ama bu kampanyaya neden secildigini hic anlayamadigim bir oyuncuyla, kotu bi senaryo dizisine resmen kurban etmisler. hadi bankanin adi deniz oldugu icin, issiz ada, robinson ve cuma bi sekilde kabul edilebilir bi durum, evet. iyi de, bu kadar mi kotu olur yani? orda butun turkiye'nin guldugu bi oyuncuyu bu kadar kotu bi senaryoda oynatip, komik olmayan replikler soyletirsen, ne o adamin komikligi kalir, ne de kampanyanin basarisi. erdal ozyagcilar da, (kisisel bazi nedenlerden dolayi sevmesem de) iyi bir oyuncudur. ama sen kullanamamissin! hayir yani, cikar ozyagcilar'i baska birini koy, reklam bi si kaybeder mi.. kaybetmez, cunku adami kullanamamissin. niye onu kullandigin belli degil.. ha, bu arada bikmadan diger guzide reklam kampanyalarimizi da hatirlatmaya devam edecegim. turkcell-recep ivedik d smart-avrupa yakasi'nin adanali "komik" karakteri pepsi-seda sayan exper-kopek olarak konumlanan laptop. nasi, liste saglam di mi?
bir kaç ay önce iskenderun'daki banka vurgununun yaşandığı banka. zaten banka vurgunu da züccaciyede yaşanacak değil ya.
ülkemizde özel bankalar sıralamasında 5.sırada olan belçika menşeli bankadır. (bkz: dexia)
açıklanan kar olarak 2009 yılı ilk çeyreğinde konsolide net karı yüzde 48 artışla, 126 milyon lira olarak yayınlamış ve duyurmuştur.
2009 yılının son çeyreğinde kredi ve kredi kartlarında kampanya bankacılığı adına büyük adımlar atmış, kendi bünyesi içerisindeki çalışan sayısını ve şube sayısını %7 olarak arttırmıştır.

not: bankanın kendi bünyesi içerisinde müşteri memnuniyet hattı bulunmaktadır. 444 0 801 .
Bankayla olan mali çalışmalarım içerisinde duyduğum ve yaşadığım memnuniyetsizlikleri bildirdiğim bu hattan herhangi bir sorunuma çözümsüzlüğüm söz konusu olmamıştır. Çalışmalarım devam etmektedir ve devam etmesinide dilemekteyim.
reklamlarini denk gelmek gercekten mutluluk vericidir.sadece goruntuleriyle bile huzur veren cok az reklamdan bazilarini cekmistir.
avrupa`daki hiç bir şubesinde kredi kartı ve kredi vermeyen banka. lan sadece havale işlemi yapmak için bankada o kadar personel çalıştırılır mı? ha personele de ortalama 1200 ila 1600 euro arası maaş veriyormuş, * personelin geneli üniversite öğrencisi.
bol bol mavi içeren reklamlarıyla göze hoş gelen banka. ancak yine de bizim değildir. çok yüksek meblaalar karşılığında belçika ya dexia ya satılmıştır. böylece o da ülkede ki yabancılara satılan bankalar kervanına katılmıştır. yazık oluyor yazık.
özel müşterilerine ilgi anlayışları sadece çay- kahve ikram etme olan, insanı sinir krizlerine sokan banka.
Maldivler'de çekilen reklamlarıyla, istikrar ve iş planlaması disiplini açısından beni son derece etkileyen bir bankamızdır. Şöyle ki; maldivler'de çekilen reklam filmleri, 1 senelik kampanya olarak, 10 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır. Yani ekip Maldivler'e giderken, ellerine 1 sene boyunca yayına girecek olan bütün kampanyalara ait senaryo verilmiş ve hepsini bitirip dönmüşlerdir. Beni kendilerine hayran bırakan tarafları, budur. Bankacılık gibi riskli bir sektörde, 1 sene önünü çok net olarak görmek, belli dönemlerde başlayacak olan kampanyaları bir defada planlamak ve hepsini de yeri geldikçe tıkır tıkır hayata geçirmek, her bankanın harcı değildir kanımca.