bugün

ah kör kuyularda bul beni,
bul beni bir sahilde çıplak - bir işkence gemisinde elektrikle ayık - bir kışlada kayıp,
anne, bir sokak başında, isimsiz yüzsüz bir kimsesiz mezarında
kaybedenler kaybetti yazan mezar taşının altında bul beni,
anne bul beni arjantinli annelerin arasında, plaza del mayo'da,
anne bul beni galatasaray meydanı'nda; bul beni ramallahlı annelerin, gazzeli annelerin,
anne bul beni varşova gettosunda,
anne bul beni nico'nun bart'ın italyan annelerinin gözlerinde,
anne, bul beni, bul beni. anne bul beni bi sokakta, akranlarım bağırırken hala,
anne bul beni bul beni bir sabah, bir sabah diyen adamın gözlerinde bul beni,
o sabahı kuran kadınların sözlerinde,
anne bul beni ahmet kaya'nın gözlerinde.
anne bul beni.

cumartesi anneleri 500. haftasında bugün saat 10:00'da galatasaray lisesi önündedir.
Bir hasan olup çıkarım evden işe gitmek için,beni vururlar annem ölür, bin ana ağlar ardımdan. Yıkılacaktır devlet.
Her cumartesi saat 12.00'de Galatasaray Meydanı'nda toplanan bağrı yanık annelerimizin 500. randevusu.

yine her zamanki gibi sessizce bir araya geldiler, yere büyük ve siyah bir bez serip üzerine yakınlarının fotoğraflarını ve karanfiller yerleştirdiler. çevreye rahatsızlık vermemeye özen gösterdiler zaten bunun için seçmediler mi cumartesi gününü? hepsinin yüzünde bir yorgunluk bulabilirsiniz, kim bilir ne zorluklarla geldiler bugün buraya. taş atmıyorlar, molotof, sopa, havai fişek hiç bir zararlı madde kullanmıyorlar, belkide bunun için gündeme gelemiyorlar! bir süre sonra yüzlerindeki yorgunluk belirtileri fazlalaşıyor, kimsenin ilgisini çekemediklerini düşünüyorlar sonra yine o karamsarlık baş gösteriyor yüreklerinde. yakınlarının resimlerini sonra karanfilleri ve siyah bezlerini toplayıp sessizce gözden kayboluyorlar.