bugün

* uludağ sözlük bünyesindeki zirvelere farklı bir soluk kazandırmak için kolları sıvadık. malum havalar ısındı. kapalı mekanlar pek bir bunaltıcı gelmeye başladı hepimize. yazın ucuza ve kaliteli bir şekilde eğlenme, tanışma, kaynaşma hayallerde kaldı,.. v.b. şikayetleri ortadan kaldırmak için acil eylem paketimizi hazırladık.

1 ağustos 2009 cumartesi günü güneş adaların arkasından ufaktan ufaktan batmaya başlar iken biz sevgili uludağ sözlük yazarları geceyi yanlız bırakmayalım, bu esnada da gülelim, eğlenelim hesabına istanbul anadolu yakası kadıköy ilçesinin gözbebeği caddebostan sahil de, sözlük tarihinin en büyük açık hava zirvesini vermeyi düşünüyoruz.

zirvemiz mavinin ve yeşilin buluştuğu noktada ağaçların gölgesinde çimenlerin üzerinde icra edilecektir. bilenleriniz vardır, caddebostan sahil, anadolu yakasının en büyük açık hava mesire alanıdır. alkol sınırlaması olmayan zirveye tüm yazarlarımız davetlidir.

alkol, cips, kuru yemiş, tatlı, tuzlu, v.b. tedarikçimiz - Caddebostan Migros
yiyecek - içecek tedarikçimiz - Caddebostan Mc Donald' s ve Caddebostan Burger King

zirvemiz en yakın zamanda zirvebox ta yerini alacaktır.
ilk duyduğumda ölene kadar mokoko dediğim ve o günde diyeceğim nacizane bir organizasyon.
(bkz: sözlük hamdi beye teşekkürler varım diyorum)
reşit olmadığım halde katılmamın mahsuru olmadığını umduğum zirvedir.
ayrıca temennim devamları da olsun hazır gelmişken buralara.
banko dahil olacağım zirvedir. bu sözlükte katılacağım ilk zirve olacak. sonra buraya derin bir açıklama gelecek.

daha erken bir tarihte olmasını umud ettiğimiz zirvedir. 1 ağustos'a daha 133425 yıl var.
yazarlar tarafından bir an önce zirvebox ta yerini alması ümid edilen zirve.

(bkz: yazar burada moderasyona sesleniyor)
tarihi bir temmuza çekelim hepimizin gönlü olsun zirvesi.

benim günahım ne!
candır canandır.. burda olunursa koşa koşa gelinecek zirvedir..
cumartesi günü olacak zirvedir. hani bana desen ki hafız bir gün söyle ki baldan tatlı olsun cumartesi derim hiç düşünmem. çocukluğumdan beri en sevdiğim gündür cumartesi sanırım pek çok insan için de öyledir.
paintitblack kotarır bu işi hiç kuşkum yok. aksilik olmazsa ordayız.
zirvenin ismine tezat oluşturur nitelikteki her türlü alkolsüz içeceğin, zirvenin resmi içeceği olarak kabur göreceği zirvedir.
ismi antipati yaratan zirve.

kimse kusura kalmasın canlar, sözlük yazarları olarak içme adabını bilmiyormuşuz gibi bir intiba oluştu bu bünyede. zaten zar zor içen biriyim. alkolle aram şöyle böyledir. lakin alkol almayı bi bokmuş gibi lanse edeni sevmem, edilen ortamdan da uzak durmayı yeğlerim.
hacı şaka lan bu, altı üstü zirve diyen olursa da:
-skerler öyle şakayı.
0 rh pozitif kandan daha lezzetli duran zirve.
ismi antipati yaratmayan, fakat kişiden kişiye algılama farklılıklarına gebe kalabilitesi muhtemel müstakbel zirve.

sonuçta ismi antipati yarattı diye insanlar bir araya gelmesin diyorsanız...

tarkandan geliyor,

(bkz: oynama şıkıdım şıkıdım)
isminin fazlasiyla antipatik ve yanlis anlamlar ifade ettigi sozluk zirvesi.
Anlayamayanlar icin tarkan soyluyor;
(bkz: kil oldum abi)
ismi hiç de antipati yaratmayan zirvedir.
tarkan'dan geliyor;
(bkz: işte kuzu kuzu geldim)
isminin hoş olduğu, anadolu yakasında olmasının ise mükemmel olduğu zirve. içkilerin kim tarafından getirileceği ise, hala muallakta..!

(bkz: varım diyor)

// ayrıca..!
zirvebox'da yerini alan bu zirveye, katılım yapın lan.!
zirvebox ta yerini almış über zirve.

hakkında tarkan dan bir kaç şarkı bakınız olarak verilse de, zirve dahilinde tarkan dan bir şarkı çalmak veya mırıldanmak kesinlikle yasaktır.
* *
zirveye katılacak izmirli bayan yazarların bir kısmı ekte gösterilmiştir.

http://www.mercanorganiza...images/tanitim-manken.jpg
(bkz: #5487211) entryde belirtilen ayrıntıya istinaden şu an caddebostan sahilinde zirve tarihini beklemeye başladım.
#5487211 no'lu entry'i okuyunca ve resmi görünce, fotoğraf makinamı şimdiden hazırladığım zirvedir. zirveye gelen tüm arkadaşlar çekilecek fotoğrafları edinebilirler. *
sırf bu zirve için uzaklardan geleceğim zirvedir. amma velakin üsküdar tarafından gelecek bir yardımsever arkadaşın gidişte bana eşlik etmesi umudundayım. hatta çok yardımsever ise dönüşte bile edebilir. ama eve kahve içmeye çağırmam, söyleyeyim.
açık hava zirvesi formatında, herhangi bir mekana ekstra para ödemeksizin ve dilenirse akşamdan sabahın ilk ışıklarına kadar sürebilecek olan ergonomik ve işlevselliği yüksek zirve.

(#5487211) no lu entryde belirtilen bayan yazarlar yaptıkları yazılı açıklamada konaklama sorunları yaşadıklarını ve misafirperver bir yazarın * kendilerine konaklayacak yer ayarlayabilmesi konusunda yanlarında hemcinslerini de katarak gelmelerinin kesin gözüyl.. *
özellikle sözlüğümüze yeni üye olmuş yazarlarımızın beklendiği zirvedir. gelsinler tanıtsınlar kendilerini. doğrularını, yanlışlarını bir bir masaya döksünler. uludag sözlüğü nasıl daha yaşanılabilir bir sanal platform haline getirebiliz temalı konuşmalar yapabilir, fikirlerini öğrenebiliriz eski nesiller olarak.
sırf iyi niyetimden, hani kıç başına düşecek kene sayısı azalsın diye katılacağım zirvedir.
caddebostanı tanımayan etmeyenlerin facebook üzerinden caddebostan fan sayfasına girip göz atmaları tavsiye olunan zirve. hoş fotoğraflar var.

linki de şu,

http://www.facebook.com/h.../group.php?gid=7470932628
cancişlerim geliyor imiş, bizde varız o zaman bir de istenmeyen adam olsa tamam olacak zirve.
güncel Önemli Başlıklar