bugün

son 10 bölüme kadar su gibi izleyip son 10 da bir fobi meselesinden ara verip uzun zaman sonra bitirdiğim dizi. Çok iyi dizi.

Bu diziden sıkılmak baya bı enerji gerektirir. Normalde Ne izliyorsunuz merak ettim.
Say my name.
bok gibi dizi de denmez de abartıldığı kadar da dünyanın en iyi dizisi olmayan dizidir.
baya iyi dizidir, unutulmaz klasiklerden, ikinci izleyişte aynı tadı verir.
dikkat ettiniz mi bilmiyorum, dizide adam öldüren her karakter eninde sonunda öldürülüyor. öyle ki senaristler bisiklet süren çocuk bile ölsün istediler. ama Jesse de bunu yapmadılar. çünkü Jesse adam da öldürse meth de yapsa hiçbir zaman heisenberg'e dönüşmedi. çünkü onun bu hayatta aradığı şey birileri tarafından sevilme ihtiyacıydı. özellikle de aile hissi.. mike ve walterı bu yüzden seviyordu. parayı da bu sebeple kazanıyordu. kız arkadaşıyla bir yerlere kaçmak istemesi, arkadaşlarını evde alem yapıp beslemesi, parasını mahalle mahalle sağa sola saçması, broke için yaptığı onca şey... ailesi tarafından hep ilgisiz yetişmişti ve uyuşturucuya bulaşmasıyla ailesi onu reddetti. seçtiği yol doğru bir yol değil hataları çoktu ama toplum ona müptezel gözüyle baktı kimse adam gibi iş vermedi ama o çocukların kendisi gibi bu dünyada yetişmesini istemedi. böylece senaristler bizlere el caminoyu çekerek Jesse pinkman'a mükafat olarak en uç sınır olan alaskayı verdiler, hayatında ikinci bir şans, onu seven kız yok ama yaşam varsa umut da vardır..
görsel

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Samaryum
ana kahraman walter white; uysal bir adam, gerçek bir iş bitiriciye nasıl dönüşür sorusunun cevabıdır.

breaking bad; drama, şiddet ve uyuşturucuyu konu alan bir şaheserdir.
Efsane dizi.
3-4 sene önce Son sezona kadar geldim sırf bitmesin diye son bölümlerini izlemiyorum. Bu da ayrı bir kafa.
sonu bence yavan bitti ama yine de müthiş bir dizi. ayrıca saul gibi bir avukatımın olmasını çok isterdim.
Dünya üzerinde karakter dönüşümünü daha iyi anlatmış başka bir yapım yoktur.
128 milyar dolar mı kaybolacak o zaman better call soul.
babamın en sevdiği dizi.. gelmiş yeni sezon çıkmayacak mı artık diyor. arkadaş walter white öldü yeni sezon mu kalır diyorum yok yanındaki çocuk işleri sürdürebilir yine diyor. (yanındaki çocuk dediğide jesse pinkman.) son çıkan filmide izledi daha ne istiyor anlamıyorum. bir flashback dizi falan yapsalarda izlese adam yada 1-2 doz narcos verecem o kesecek..
(bkz: better call saul) izlet... anca o keser.
Son sezonu sanırım hızlandırmak zorunda kaldılar. Walter White güç aldı yürüdü gidiyordu güç zehirlenmesi yaşıyordu sonra bi anda emekli oldu hastalığı nüks etti pinkman sebebsiz götü başı dağıttı vs. Yine de harbi bir diziydi.
görsel

Swh.
çok yavaş ilerleyen ancak izlemesi keyifli, en yüksek imbd puanına sahip bir dizi.
Niye hızlı ilerlesin ki dizisi. O zaman şey yapın direkt son sezon son bölümü açıp izleyin o zaman hızlı ilerliyor asdasdasad.
görsel

Breaking bad: islamın gücü.

Swh.
haramda mutluluk ararsan, mutluluk sana haram olur.
sıkaylır olgun ve dolgundu yov .
kaliteli film olmasına rağmen prison break'ın gerisinde kalmıştır.
prison break dizisinin daha düşük tempolu hali. hatta 0 tempo.
Son dönemde bilmem kaçıncı kez breaking bad izliyorum.

Neden gelmiş geçmiş en iyi dizi her bölümünde daha iyi anlıyorum.

Normalde en iyi sezonu 3. sezon diye düşünüyordum ama 4. sezonu en iyi sezon olduğunu düşünmeye başladım artık.
2 kere tamamen izledim. Ölmeden önce 1 kere daha izlerim büyük ihtimalle. Öyle bi dizi bence.
Dizide herkesin bir zaafı var ve o onun sonunu getiriyor.