bugün

breaking bad efsane bir konu isliyor onumuzdeki 10 yılda donemin en etkili dizisi olarak tarihe gecicek bir teması var walter karakteri insan icindeki o ince cizgiyi cok iyi aktarıyor jessi ise kayıplarda gorunen ama aslında iyi olan bir karakteri yansıtıyor isin kotu yanı sezon bolumlerı 13 7 5 gibi ilerliyor bunlar cok uzucu haksız daha fazlasını hakediyor ozellikle walterin suc sebekesinin basına gecmesi ihtimelken 3x12 de goruldugu gibi mukemmel sekilde walter artık cızgıyı tam anlamıyla gecmistir efsena dizidir.
3X13 Preview sezon finali..
http://www.youtube.com/watch?v=1rBwtiFLxI8
s03e12
--spoiler--
görsel
--spoiler--
dizilerde, filmlerde karakter gelişimi nasıl olur ders verir gibi gösteren dizi. bir insanın ölüm, hayat, iyilik, kötülük, para hırsı, aile, vicdan gibi konularda yaşadığı gelgitleri ustalıkla anlatıyor her bölüm. kısacası insan olmanın genel geçer bütün yargılarını barındırıyor bu dizi. e tabi bir de dexter'ın yokluğunda daha da bir önem kazanıyor walt'ın yaşadıkları.
ve 3. sezonu 13. bölümle birlikte bitmiştir.
--season 3 final spoiler--
you all didn't have to do this...
-
üzüldük gale'e ama ölmemiş de olabilir.

-kanımca jesse, gale'i öldürmedi ama sakat bıraktı.
--spoiler--
gerçekten olağanüstü bir sezon finali gerçekleştirmişlerdir. senaristleri canı gönülden tebrik ediyorum.
s03e13
--spoiler--
öldü mü bilmem ama jesse, ateş etmeden elini bayağı bi kaydırdı...
--spoiler--
s03e13
--spoiler--
vince gilligan, jesse'nin kesinlikle gale'i vurduğunu söylemiştir efenim. bu durumda teorilerimizi değiştirebilirik.
--spoiler--
(bkz: vince gilligan)
--spoiler--
jesse'nin gale'i öldürdüğü duyurulmasaydı da gale'in öldüğünden emin olabilirdik; zira gale ölmezse diziyi sırf "gerçek" olduğu için izleyen kitle ciddi yara alırdı ve diziyi izlemek anlamsızlaşırdı.
--spoiler--
sezon finali yine buyulemistir. Yeni sezonun başlangic tarihi merakla beklenmektedir. Ayrica 3. sezonu bu yaz e2 de gorebilirsek çok şukela olur.
skyler yarak meraklısı bir orospu, jess piçin teki

bu iki karakter dizinin ayarını bozuyor

mr white, polos ve hank bunlar yıldız.

baltalı ikizler de iyiydi.

bir de o çın çın yapan moruk.

harika dizi.
son anina kadar solugumu tutarak izledigim sezon finaliyle bana orgazmlardan orgazm begendirmis dizidir.
--spoiler--
daha once bir karakterle bu kadar butunlestigimi hatirlamiyorum.Uretimhanede hayati icin yalvaran Mr.white ile beraber benim de hayatim tehlikedeymiscesine ekran karsisinda kendimi paralatmistir bana.Fakat yine en zor durumdan muhtesem bir planla muhtesem bir sekilde yirtmistir kendisi.helal olsundur.
--spoiler--
(bkz: Heisenberg rulez)
büyük bir zevkle izlediğim dizidir.5 gün oldu başlayalı * ,bırakamıyorum azizim.

izleyin izlettirin , son yıllardaki en iyi yapımlardan kanımca.
3.sezonu önceki gün itibariyle bitirdiğim dizi. ısteseydım daha once bıtırırdım ama breaking bad öyle dexter gibi ardarda izlenen bir dizi değil bence.

herşeyi ile mükemmel bir yapım ve son bölümünü izledikten sonra benim dizi hakkında görüşlerim şunlar:
--spoiler--
3.sezon breaking bad'in en heyecanlı sezonu. özellikle sezon ortalarında hank'ın davranısları falan superdı. otoparktakı catısma olsun, jesse ve combo'nun resmini gördüğü an olsun hank bu sezon cok ıyıydı.

walter'ın 12.bölümde "run" dıye hepımızı şoka sokması ve camasırhane'de telefonda yaptıgı numarada harıkaydı. fakat söyle bi şey varkı:

gus yanı sızın deyımınızle tavukcu amca, walter'dan formulu yada meth'ın nasıl yapıldıgını ogrenmek ıcın walter'ı aılesıyle tehdıt edebılır. hatta onla kalmaz, skyler'ı alıkoyar. (hatta skyler'ı sıker)*. 4.sezonda gus'ın cok walter'a ıhtıyac duyacagını sanmıyorum ancak gus vs. walter gıbısınden bı durum olacaktır.

4.sezon'da yan karekterlerınden bırıde olmelı. dexter'da oldugu gıbı... hem dızıye renk gelır hemde skyler'a gıttıkce uyuz oluyorum.

aaron paul'un namı değer jesse'nin önceki gün en ıyı yardımcı erkek oyuncu odulunu emmy'lerde almasına da cok sevındım. hatta arkadaslarla ıddaasına falan gırmıstım, yanıltmadılar benı.
--spoiler--
4 günde 3 sezonunu bitirdiğim dizi.söylemeden geçilmez bryan cranston'ın tüm yeteneklerini sergilediği dizidir.bunun sebebi canlandırdığı karakter aynı anda aile babası ,bir zavallı , uyuşturucu yapan bir suçlu , öğretmen , yeri geldiğinde kendi bölgesini koruyan bir lider ..vb. gibi özellikleri barındırdığı için olsa gerek.
4. sezonunun başlamasıyla heyecan dolu haftalar yine birbirini kovalayacak.*
ekimde yeni sezonu başlayacak olan dizi. heyecanla bekliyoruz.
lost'taki desmond hume'dan sonra sırf aksanı için izlenebilecek jesse pinkman * karakterini içerisinde barındıran süper dizi.
ayrıca,
(bkz: suç ve ceza)
--spoiler--
s03e07
son dakikasında hank baba oley denilmesine sebep olmuştur. ayrıca bir başka yazarın dediği gibi,
hank baba büyüksün.
s03e12
walt sen nasıl bir insansın? harikasın.
--spoiler--
4. sezonun başlama tarihi ta temmuz ayına atılmış, izleyicilerini bu haberle üzmüş dizidir.*
dün 3. sezonun ilk bölümünü niyahet izledim. muhteşem ötesi bir dizi nokta.
temmuz 2011 tarihi çok uzak gelsede AMC kanalı breking bad'in bu tarihte başlıyacağını açıklamıştır.
dexter morgan'dan sonra ikinci suçlu-psikopat kahramanımızı* bizlerle tanıştıran muhteşem, 10 kaplan gücündeki dizi.
(bkz: betsy brandt)
s03e06
--spoiler--
o karavan sahnesi neydi öyle beee....

bir an dedim şimdi bitti işleri karavanın içinde sap gibi bekliyolar, bir yandanda hank baba karavanın kapısını zorluyo ulan nasıl kurtulacaklar nasıl nasıl derken yine walter abimizden zekice bir plan geldi ve kurtuldular, şimdilik tabi....

ayrıca jesse sen ne salak adamsın lan hep abimizin başını derde sokuyon olmuyo kendine bi çeki düzen ver kardeşim...
ha bir de skyler kusuruma bakma ama sen tam bir orospusun ne yatıyon lan elalemin adamlarıyla gerçi yat istediğinle zerre kadar umurumuzda değil ya abimize saygımızdan söylüyoz...
--spoiler--