bugün

Ertuğrul Özkök'ün "Eyvah korktuğum başıma geldi" başlıklı köşe yazısının dikkat çeken cümlesi. Kendini atatürkçü sanan bir takım zevat'a gayet iyi geçirmiş sayın özkök. milletçe alkışlıyoruz

BiZiM mahallenin MHP refleksi yine hortladı...
Önceki akşam Atina'dan döndüm ki mahalle baştan sona Devlet Bahçeli'ye saydırıyor...
Neymiş, "AKP'nin adayını Meclis Başkanı yapmış..."

* * *

Bak kardeşim:
-BiR: MHP, AKP'nin adayına oy vermedi...
-iKi: Meclis'te en çok oyu olan partinin adayı başkan seçildi, ki normaldir...
-ÜÇ: Sen Bahçeli'ye yüklenmeden önce, dön CHP'ye şu soruyu sor:
"Arkadaş, bu ülkenin cumhurbaşkanlığına layık görüp, aday yaptığın bir insanı, cumhurbaşkanına vekâlet edecek bir makama uygun görmedin mi..."

* * *

Söyle...
Ekmeleddin ihsanoğlu, senin cumhurbaşkanı adayın değil miydi...
Cumhurbaşkanına vekâlet edecek bir koltuk olan TBMM Başkanlığı'na da yakışmaz mıydı... Yakıştıramadın mı...
Biliyorum, sol elin MHP'liye oy vermeye gitmez...

* * *

O zaman benim sağ ve sol gözüm de sana bakıp soracak:
-DÖRT: Ey CHP'li kardeşim, elin seçimde yüzde 10 barajını aşması için HDP'e oy vermeye gitti de, AKP adayının önünü kesmek için Ekmeleddin Bey'e oy vermeye neden gitmedi...
Siyaset bilgisi sıfıra yakın akp yandaşı mhpli yazar beyanı.

Öncelikle ihsanoğlu hem chp hemde mhp için doğru bir aday değildir. Halkı tayyip den kurtarıcaz diye aynı kafada başka bir adama mahkum etmek zorunda değiliz.

"Sol elin mhp'liye oy vermeye gitmez" demişsin ancak ortada mansur yavaş gibi bir gerçek var. Hdp bile mansur yavaş'ı destekledi.

Hala hdp nin chp sayesinde barajı geçtiğini düşünenleri görünce sadece acıyorum. Akp önceki seçime göre yüzde 9 oy kaybetmiştir. Chp ise sadece yüzde 1. Chp nin oyları ise vatan partisi, anadolu partisi, hepar bağımsızlarına gitmiştir. Hdp nin barajı geçmesi kendi çabalarıyla akp den aldıkları seçmenle gerçekleşmiştir.
iyi geçirip yamultmuş.
chp'lilerin yine anlamayacağı geçirmedir.

abi adamlar dinlemiyor ki. adamların tek derdi senin onlarla aynı fikirde olman. zıt bir fikire herhangi bir söyleme hemen insanı yererler.

bunun en güzel örneği baş tacı yaptıkları yılmaz özdil sadece ak parti'yi değil chp'yi eleştirdiğinde verdikleri tepkidir.

chp'li kafası değil aslında bu hepimizin kafası. sadece kendi fikirlerimiz önemlidir karşıdaki ne derse desin hayatta dinlemezsin.

bu yüzden bir sikim olmuyor ya bu ülkeden.

anında yapıştırın yok kıvır yok yalamaya mı başladın diye ?

peki chp'yi savunanlar hiç yalamıyor mu ?

ya onlar ile aynı fikirdesindir ya faşist bu ülkede solcular için başka bir düşünce yok. hep kendileri haklılar çünkü.
Mhp'yi akp'yi desteklemekle suçlayan Chpliler, hdp'lileşen partileri için iki kelam edemiyor. Hem Mehmetçiğe kurşun sıkan teröristlerle, aynı çizgide buluşacaksın, hemde utanmadan aslı astarı olmayan iftirlarla oy vermediğin bir partiyi eleştirme yüzsüzlüğünde bulunacaksın. HADi ORDAN!