bugün

(bkz: a midsummer night s dream)
habertürk'te oylum talu'nun geceleri yaptığı program. sırf ismi sebebi ile neymiş bu diyerek izledim.
shakespeare'in toyluk zamanlarında yazdığı komedilerinden birisidir.
bir diğeri için (bkz: romeo ve juliet)
ankara devlet opera ve balesi . 29.03.2012 megersem galaymıs ertesi gün gazetelerden okumak nasip oldu. oyun guzel ama muzikler hani iki kisi muzik yapsa evet muzisyen basarılıydı ama bir orkestranın guzelligi daha farkettiriyor. modern dans guzel ama zorbadaki gibi costurmadi. kostumler ve ısık dekor bunlar harika ama biseyler eksikti evet doors dan calması o zamanı yansıtma shekspeare ile butunlestirme fikirleri iyi ama biseyler eksikti ya da ben en arka sıralardaydım ondan . muzikte bir eksik vardi in my opinion . keske tanımlayabilsem.
1954 yılında Bahar ve Çiçek Bayramı kapsamında istanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından gülhane parkı'nda sahnelenmiştir.

görsel
Bu gün itibariyle muhsin ertuğrul sahnesinde izlediğim güzel fantastik shakespear oyunu. Diğer shakespear oyunlarından hareketle bolca şiir uzun konuşmalar olacağını tahmin etmiştim ama öyle olmadı, oyun oldukca akıcı ve keyifli levent üzümcü rolünün hakkını vermiş. şu kış gününde ağızlarda hoş bir tat bırakıyor. gidin izleyin efendim, emin olun pişman olmayacaksınız.
tanım: şehir tiyatroları 2014- 2015 sezonu yeni oyunlarından biri.
--spoiler--
bir heyecanla, beklentiyle gidilen fakat rahatsızlık hissiyle dönülen oyunlardan biri oldu benim için. bu kadar sade ve bu kadar fonksiyonel bir dekor bulmak zor hakikaten. ben çok sevdim. keza periler, o da enfesti. gel gör ki ulu insan serdar ortaçın da dediği gibi kafamda deli sorular var.
1) neden takım elbise?
2) porselen makyaj akar mı?
3) o ayakkabı hep mi sahnedeydi, bana mı öyle geldi? dikkatimden kaçmış olabilir.
4) birden fazla şey denenmiş/ harmanlanmış gibi geldi bana. ki aslında anlamam da bu işlerden. gerçek/orman yanılgısı değil, tekniği böyledir belki de. bende oturmadı, cehaletimden olsa gerek.
--spoiler--
emeğinize sağlık, fakat yerimden alkışladım. sana gelince sevgili okur, görmeli misin? eeehh işte...
glass no kamen'de de ucundan işlenmiştir. ha kimsenin umrunda olur mu? hayır elbette, öylesine aklıma geldi.
Sevgilisi olmayanların; rüyadaki sevgilileriyle el ele tutuşup, sahilde kumlar üzerinde gezmek.
bugün üsküdarda izlediğimiz oyun. ben beğendim lakin oyun hakkında bihaberseniz anlamayabilirsiniz. bi google amcaya danışın. malum kaç kişi bu komedinin shakespeare'e ait olduğunu biliyordur ki(?)
shakespearecuğimin perili oyunu.
kevin kline ın oynadığı filmi mutlaka seyredilmelidir.
ingliz tiyatrosununun oyun yazari william shakespeare´in 17.yy da yayinladigi oyunudur.

--spoiler--
herkes istemeyerek bi baskasinin esine asik olur.
--spoiler--
ben bu oyunu harbiye muhsin ertuğrul sahnesinde izledim. çok beğendim. trajikomik bir oyun. levent üzümcü'nün performansı harikaydı. belediye tiyatrosu olduğundan biletler çok uygun. ayrıca sonuçta sheakspeare izleyeceksiniz ve bazı sahneler gerçekten çok komikti. tavsiye ederim.

--spoiler--
Hermia ormanda uyanır ve yanında lysander'i bulamaz: "lysander sevgilim nerdesin seks ver" *.
--spoiler--
görsel
Bu sene gitmeyi en çok istediğim lakin doluluk yüzünden bir türlü izleme fırsatı bulamadığım Shakespeare eseri. En yakın zamanda gidip editlemek dileğiyle.
daha önce de çok kereler izlediğim halde, nedense her denk geldiğim tiyatro veya film uyarlamasını hala keyifle izlediğim oyun.
ingiliz edebiyatı dersini ikinci haftadam eeh skerim böyle oyunu deyip bırakmama sebep olmuştu.

gerçi iyi ki bırakmışım,
sonraki yıl king richard lll analizi vardı ve çok zevkli geçmişti.
'' Hastalık kapar gibi güzellik de kapsaydık keşke.
Ben senin güzelliğini kapmak isterdim Hermia! ''

// w.shakespeare.
güncel Önemli Başlıklar