bugün

yazmaya gönülden bağlı insanların asgari ücet alsalar bile, 600 lira kira ödeseler bile, aç kalsalar bile hiç tereddüt etmeden yapacağı eylem. örneğin ben. çocuğumun böbreğini satar yine alırım bu kalemi dostlar. bu öyle gösteriş için altından veya gümüşten bir kalem değil ayrıca. alt tarafı uçlu kalem. hem de 0.7 yani. kimse kusura bakmasın. bu ülke bizim gibi fedakar insanlar olmadan gelişmez. kesinlikle. bu da umarım diğer duyarsız insanlara bir ders niteliğinde olur. açık ve net.

http://www.avansas.com/ro...ng-versatil-uclu-kalemler
Mont blanc mi bu lan?
Kusura bakma ama sanane. Sen cok mu dogrusun.
Çok zengin olsa gerek ..
Rapido olabilir. Hocalarimiz sene basinda istemişti de biz çakmasini aldik tek kullanimlik olanlarindan 5 liraya. Masrafimiz çok napalim.
asgari ücretle çalışan biri için bile pahalı değildir. açık ve net.
'Kalem değildir, yanlış görmüşsünüzdür, cigaradır o' dedirten başlıktır.
'Kalem değildir, yanlış görmüşsünüzdür, cigaradır o' dedirten başlıktır.
altın varaklı ise olabilir.
Değilse verene helal ho.. diyemedim ya dilim varmadı.
kullanacak beyni olmayan kalemden medet umar.
görsel
Vallaha benim rotringim daha güzel hemide ucuz.

Kalemlere özel ilgisi olanların ya da gerçekten kaliteli yada(kaliteli sandıgı) kalem kullanmak isteyenlerin diğer ihtimalde parası çok olup cebine sığmayanların yapacağı eylem.

Param olsa bende alırdım yalan yok.
Değerli bir madenle kaplı ise neden olmasın. Kendisine alıyorsa sıkıntılı bir durum. Kendisine hediye ediliyorsa gayet hoş ve havası atılabilecek bir şey.
mal beyanı. çocuğunun karnını doyurmakta zorlanan adam affedersiniz 'bok' alır o kalemi. yazmak istiyorsa gider kurşun kalem alır onu bitene kadar kullanır. zamanında ressam Niko Pirosmani yoksulluktan siyah muşamba üzerine çalışırmış. hey yavrum hey.
http://www.avansas.com/av...-uclu-kalem-0-7-mavi.html

bunu alın.
Herkesin ilgilendiği şeyler farklıdır bütçesine göre. Senin durumun orta hallidir buna bu parayı vermek istemezsin kimse seni suçlamaz. Ama adamın durumu iyidir bu kaleme o parayı layık görüyordur onu da kimse suçlamamalı. Kimisi arabalara masraf yapar mesela. Gider bir tofaş alır ama öyle çok masraf yapar ki buna verdiği parayla gidip en iyisinden yeni araba alabilirdi dersin. Ama o da onun sevdiği bir şeydir. Ben daha pahalı kalemleri gördüm özellikle de dolma kalemler çok çok daha pahalı oluyor ve onların çok fazla tutkunu var.
Kesinlikle haram.
Saka saka o benim işim değil de mal paylaştırılırken hangi çocuğuna bırakacak merak ettim.