bugün

Cevap veriyorum: Koyun sürüsü.... Başka ne olabilir.
hırsızlık, yandaşçılık...bu toplumda sıradanlaştı. buna alıştırıldık. "yiyecekse benim adamım yesin" diyebilen insanların memleketinde bu gayet normal.
vatanını sata sata, çok kolay bence bu omurgasızlara.
Akp'ye oy veren insanların bir çoğu akpyi çok beğendiği, mükemmel bulduğu ya da çok sevdiği için değil. tamamen muhalafet partilerinin bir işe yaramamasındandır. Bir gün bir parti çıkarda gerçek anlamda muhalif olursa bakınız akpden çok güzel kaymalar olur. Üstelik şu anki muhalif partilerde bildiğiniz koltuk sevdalısıdır. Samimiyetleri 0'dır. Gerçekçi değiller.
yeminle bu durumu beynim almıyor arkadaş. gerçekleri görmek bu kadar mı zor olabilir.
ağıza alınmayacak bir insan olur.
sadece hayati reflekslere sahipse ve düşünmeyip tek bir gazete satırı dahi okumuyorsa ya da çıkarı varsa verir...
insan olmadığı için...
akparti iyi bir parti değildir fakat mevcut partiler içerisinde diğerlerine nazaran daha iyidir. insanların akparti düşmanı olması ne vatan sevgisi ile alakalıdır ne de adaletle alakalıdır. tamamen akparti adı altında dine yapılan düşmanlıktır bu. Bakın akparti dini temsil ediyor demiyorum, lafımı götünden anlayacak adam bu yazıyı okumamış saysın hiç.

vatandaş neden akpartiye oy veriyor? ne yapsın chp'ye mi versin mhp'ye mi yoksa bir zamanların ulusalcısı şimdinin bölücü destekçisi insanlar gibi hdp'ye mi oy versin?

Ne tayyip erdoğan'ı severim ne akpartiyi severim. şimdiye kadar hiçbir partiye oy vermiş de değilim ama akpartiye oy vereni de suçlamam. zira koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denirmiş. milletçe adam olsaydık zaten başımızdakiler de adam olurdu. halk iyi bi bok mu da lideri mükemmel olsun.

Tayyip erdoğan mükemmel bir lider değildir, mükemmel bir insan da değildir hatta belki iyi bir insan da değildir ama bu millete tayyip erdoğan çok bile fazla. yediğinde haramı helali aramayan orospu çocukları lütfen kendisinden daha fazla haram yediğini düşündüğü insanları eleştirmesin. önce kendiniz haramı bırakın sonra başkalarını eleştirin.
Bir insan düşünür insan gibi yaşamak ister vergi verdiği devletin hastanesine gittiğinde hizmet ister ve daha nice hizmetlere talip olur haklı olarak hakkını ister ve bu hakkını kimin en iyi şekilde verdiğine bakar işte orada akpartiyi görür ve oyunu basar.
CHP ye MHP ye veya HDP ye nasıl veriyorsa aynı şekilde...