bugün

Çok ani ve sert ruh hali değişimlerinin de görülebildiği bozukluk.
Bipoların en belirgin özelliği kişinin ruh halinin uçlarda olmasıdır. Bipolar bozukluk en yüksek seviyedeyken kişi hiperaktif bir ruh haline bürünür ve kendini çok mutlu hisseder. Fakat depresyon haline büründüğünde ise dış dünyaya kendini kapatabilir ve hatta intihar eğilimi gösterebilir.
En kötü yönü dengesizlik olan hastalık. Siz de entrylerimden hissediyorsunuzdur herhalde.
Çok yaygın olduğunu düşündüğüm bir psikolojik rahatsızlık.
@1 uykuna dikkat edeceksin, gerisi hal olur. ilaçlarının çoğunun uyku ilacı olmasıda çabası...
25 mg selectra 30 mg abilify ile düzenli bir ilişkim olmasını sağlayan hastalığım.

ilaçları düzenli kullandıkça bir sorun olmuyor. Ne zaman ilaçları bırakıp içkiye başlasam dağıtıyorum.
Beyinsel bir hastalık. Duyguları uçlarda yaşamaklarıyla bilinirler. Mutlu iseler kendilerini şah, mutsuz iseler sürüngen bir hayvan gibi hissediyorlar.
sol frame akıyordu 1,5 saat önce gitti ama neyse.
Binalar bozukluk yoktu da.
ismini unuttuğum vardı 1 tane bende.
Son bir kaç gündür sessiz sedasız atak geçirdiğimi farkettim. Ölüm isteği var içimde yine. Ölümden korkmamak, sonrasını düşünmemek, oğlum yalnız kalır diye düşünememek. ilaçlarımı her zamanki gibi düzenli alarak mücadeleye devam ediyorum.
Bunu da atlatırım.
ilaçları düzenli olarak kullandıktan sonra hiçbir sorun teşkil etmeyen hastalık.
Düşünceden düşünceye atlama ve hızlı şekilde düşünce değiştirme. Beyniniz adeta ambeleye kalkmış motor gibi çalışır.
Eylül başındaki ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatış maceramdan sonra kendimi daha iyi hissettiğim hastalığım. bir daha oraya düşmemek için artık ilaçlarımı asla bırakmayacağım.

Bakırköy'deki Doktorum Abilify'ı 5 mg'den 30 mg'ye çıkarınca rahatladım. Bu ilacın yan etkisi de pek yok. Bir ara Invega kullanmıştım, bayağı ağır bir ilaçtı.

Sevgili bipolardaşlarım, ilaçlarımızı düzenli kullandıktan sonra normal hayatımıza sorunsuz devam edebiliriz. Lütfen, ilaç kullanımınızı aksatmayınız.

Sizi seviyorum.
tıpta yenilikler dev adımlarla geliyor. ilerde daha iyi sonuç verecekler tedevilerle karşılaşacağız inşallah. istikrarlı günlerin devam etmesi hepimizin dileği.
tıpta yenilikler dev adımlarla geliyor. ilerde daha iyi sonuç verecekler tedevilerle karşılaşacağız inşallah. istikrarlı günlerin devam etmesi hepimizin dileği.
--spoiler--

cumartesi günü terapi günüm. durumum hâlâ iyi değil bence. bakalım doktorum ne diyecek? bu hastalıktan kurtuluş yok ki zaten! ölene kadar benimle bu pislik!
--spoiler--

allah yardımcınız olsun. beterin beteri var unutmayın. işin ehli insanların söylediği reçeteye uymak kişiye katkı sağlar. şifa allahtandır.
Cumartesi günü terapi günüm. Durumum hâlâ iyi değil bence. Bakalım doktorum ne diyecek? Bu hastalıktan kurtuluş yok ki zaten! Ölene kadar benimle bu pislik!
internet yüzünden tek bir belirti olduğu zaman tek tıkla insanlar kendilerine bipolar bozukluk, depresyon hastalığı vb teşhisleri koyuyorlar. bırakın arkadaşlar psikologlara saygısızlık oluyor. bırakın bence insanlar işlerini yapsın. bu hastalıklara sahip olmak öyle cool olmak falanda değil. bi yakalandınız mı öbür dünyayı görürsünüz. lütfen basitleştirmeyin. eğer gerçekten rahatsızsanız bir uzmana görünün.
sözlükte çok var böylesi.
Şu sıralar aşırı korkak bir insan oldum çıktım. Oysa atak geçirirken dehşet verici bir hazla kendimi öldürmek istiyorum. O ruh halimden eser kalmadığı gibi tırnağımın ucuna zarar gelsin istemiyorum. Öyle böyle korkmuyorum. Korkularımı da yenersem oldu bu iş. Bipolardan güçlü olmak istiyorum. Yalnızca bu.
Bipolar bir aile dostumuz var. Keçi suratlı bir yaratık gördüğünden bahsetti. Ne garip ki halam da aynı şeyi gördüğünü söylüyordu. Abi bunu söyleyince "lan noluyor?" Dedim. Iyi ki ben böyle şeyler görmüyorum.
Ben de bipolarım.

350 milyon ışık yılı uzaklıktaki uzaylılarla telepatiyle görüşebildiğimi düşünerek dolaştım aylarca.

Uzaylıların kendi bilinçlerini nanoçiplere dönüştürüp bu nanoçiplerin havada süzülerek insanların vücutlarına girip onları ele geçirmiş olduğunu ve herkesin uzaylıların bilincini ele geçirip kullandığı robotlara döndüğünü düşünüyordum.

Başka bir sözüm yok hakim bey.
Normal hayata adapte olabilmeyi zorlaştıran hastalık. Hayatım boyunca parçalanacağım. Herkes çoğu şeyi sorgulamadan, düşünmeden yaparken ben saatlerce düşüneceğim; hiçbir anın tadını çıkaramayacağım.

Oğlum, okulda sabahçı oldu, bundan sonra geceleri buralarda olamayacağım. ilaçlarımı daha erken bir saatte içip erkenden uyuyabilmek tek dileğim. Çünkü uykuya dalabilmek için saatlerce uğraşırken uyanırken de aynı şekilde uğraşıyorum.
duyguları çok yoğun hissetmeye sebep olur.
Bir kaç gündür kendisine uzun uzun sövdüğüm hastalığım. Bu icimdeki kasveti kimseye anlatamıyorum. Stres, korku, panik... hiç bitmiyor bu lanet hisler! Tüm gün boyunca içimden yalnızca Allah'a yakarıyorum. Burada bile ne hissettiğimi tam manasıyla anlatamıyorum. bipolara yenik düşme olasılığım artıyor. Anladığım tek şey: bipolar olanlar bipolardan kurtulmak için intihar ediyor. Lanet hastalık!
bipolar 18 lira oldu amk...
güncel Önemli Başlıklar