bugün

günümüz insanının üşengeçliği ve umursamaz gibi takılması sonucu ortaya çıkmış, hastalığımsı bahanecikler öbeği.
sizi manyağa çevirir hastalığını kabul etmeyenler.
Duygudurum değişiklikleriyle seyreden psikiyatrik hastalık.
Nörotransmitterler beyin içinde tek tek sinir hücreleri arasındaki bilgi alış verişini sağlayan iletişim maddeleridir. Daha basit bir ifadeyle; bu iletişim maddeleri esas olarak Noradrenalin, Serotonin ve Dopamin'dir. Depresyonlarda (kabaca ifade edersek) bu transmitterlerin daha düşük konsantrasyonda, manilerde ise daha yüksek konsantrasyonda bulunduğu tahmin edilmektedir. Birçok ilaç bu modele uygun olarak etkilerini göstermektedir. Sinir hücreleri içinde nörotransmitterlerin çeşitli süreçleri tahrik edilir ve bu süreçlerin sırası bozulmuş olabilir. Her hastalık fazında sinir hücresi yapılarında belirli "yol sapmalarının" oluştuğu ve bunların da yeni epizotların oluşmasını kolaylaştırdığı tahmin edilmektedir. Bu nedenle bipolar bozukluklarda yeni bir fazın önlenmesi büyük önem taşımaktadır. Ancak bütün olarak bakıldığında, farklı tiplerdeki tek tek epizotların oluşmasında karmaşık süreçler söz konusudu
panik atak ile benzer toplumsal tepkilere maruz kalan hastalik. Genel anlamda panik atak var bende dediginizde ne var ya bende cok heyecanliyimdir az gevse rahatla hayati yavas yasa gibisinden beylik laflara maruz kalabilirsiniz lakin kazin ayagi oyle degildir.
toplumda yaklaşık %2 oranında görülme sıklığı olan psikolojik hastalık. aslında hastalık demek ne kadar doğru bilemiyorum. bireyin uzun bir süre aynı ruh halinde kalmaması şahsımca gayet olağan ve güzel bir durum. 1 saat arayla dünyanın en mutlu ve en mutsuz insanı olmak hayatı daha çekici, daha katlanılır kılıyor. böylece insan bir şeylerin değerini daha iyi anlıyor. tabi birde olayın yaratıcılık kısmı var ki evlere şenlik. birçok yazar, filozof ve şair en iyi eserlerini duygusal anlamda dengesiz oldukları dönemlerde vemişlerdir. diyeceğim odur ki güçlü bir iradeye sahip her bireye verilen bir ödüldür bipolar bozukluk
Hem müthiş hem lanet durum.
Kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni... Hastalığı.
Kış mevsiminde iyice tavan yapan bozukluk.

özellikle şu son günlerde hiçbir şeyden tad alamamaya başladım. Heyecan olsun diye kilometrelerce yol gidip "ben buraya neden geldim amk" diye geri gider mi bir insan? Gidiyormuş.. Tam bu sefer anlaşabildiğim birini buldum, kesinlikle kaçırmayayım denilen insana günlerce cevap vermemenin mantığı nedir? Yani ne oldu da soğudum? Neden hiç bilmiyorum.

Her Neyse. Yağmurlu bir hava, boş bir sahil ve müziğimizle bu kışı da geçirelim bakalım.
yorar, yer bitirir insanı. öyle karizmatik falan değildir. çizgisi yoktur, saçmalatır. karını, çocuğunu düşünürsün kafana sıkmamak için. sonra birden coşar herşeyi yapmaya başlarsın. büyük paralar kazanır aynı gün kaybedersin sonra daha depresif olursun. gözlerini kimden aldın diye sorar barda çalışan kız. sende bi- periden dersin. işini yapamazsın, kolunu kaldıramazsın. sonra film yine başa çılgın projeler...
"i hate being bi-polar it's awesome."
"beni kimse anlamıyo yaa ! " cümlesinin günümüzde vücut bulmuş hali.
- ama bende bipolar bozukluk var.
oysa o kadar basit bir şey olduğunu zannetmiyorum bunun.
o bu değil de, psikolojik rahatsızlıkların abartısız hepsinin belirtilerinden ufak ufak taşıyorum, ve bu beni korkutuyor.
bu beni rahatısız mı yapar ? ebemi bile siker.
içerik bulunamadı.
Yillardir yasadigim hastaliktir.
Narsist kişilik bozukluğunu da eklersen bu hastaya uzak durun. Hayatınızı s*kebilir.
Lithuril,
Tegretol,
Depakin...
Kontrol altında tutulabilen bir hastalık. Çok daha sıkıntılı seyreden hastalıklar var.
Tedavi edilmezse Bi sonraki evre olarak sosyal fobi, panik atak gelişecektir. Antidepresanlar sadece geçici çözüm. Kalıcı çözüm için ise iyi bir psikiyatr eşliğinde nevroz terapi gerekmektedir.
Gecelerde,
N'apar gölgeler?
Çukurlarda denizler.
Ve sessiz
Sedasız
Bir gecede,
Sessizlik
Bize
Körlerden
Bulaştı.

Çığlık çığlığa bir sessizlik.
Depresif ve mani diye dönemleri olan nevrotik olmayan bir hastalık.
(bkz: şizofreni vs bipolar bozukluk)
(bkz: şizotipal kişilik bozukluğu)
slyvia plath'i intihara götüren hastalık.
aşkımın şiddetinden koptu gönlün freni
doktor beni sanıyor hala şizofreni
üsküdar taburculuk hasretiyle derinden
kalbimi hoplatıyor bakırköy'ün treni.

bi yaptığı diğer yaptığını tutmayan bi an çıldırıp bi an mutlu olan bi anda sinirlenen adam hastalığı.
Yeni nesil ergenlerin en gözde hastalığı.
- busenur neyin var hayatım?
+ bipolar bozukluk.
- gel sevişelim.
Vay amk. Basur olan bile buna sığınıyor.
Lityum içeren psikotiklerle tedavisi mümkündür. Dikkat çekmek için araç olarak seçilmesiyle güldürmüştür. Gidin hemoroid başlığında ağlamaya devam edin.
Kimse yerine
sevdi
mi seni
Gölgelerine
aldı
mı seni
Şunu bir yüzüme,
yüzüme
söylesene
Unuttun mu
beni?
güncel Önemli Başlıklar