bugün

bekliyorum sözlük.

akşamları eve dönüş yolları zor geliyor artık. bekleyenin olmadığı soğuk odalar dar geliyor.

çok şey istemiyorum. biri olsun, ama bir ömür olsun istiyorum.

akşamları işten koşa koşa çıkmak, eve ondan erken gelmek istiyorum. kapıda karşılamak istiyorum onu. sımsıkı sarılmak istiyorum. iyi ki geldin, çok özlemiştim demek istiyorum.

sevdiği yemekleri yapmak istiyorum. yerken gözlerinin içine bakmak istiyorum, deli gibi korkmak istiyorum mesela ya yemeği beğenmezse diye.

ben bulaşık yıkarken yanıbaşımda çay demlesin istiyorum. dizlerine uzanıp film seyretmek istiyorum akşamları. çayımız bitince gözlerinin içine bakıp ya sen doldursana demek istiyorum. sonra uykusuzluğa daha fazla dayanamayıp uyumak istiyorum yanında. sırtım açılırsa örtsün, saçlarımı okşasın istiyorum.

en sevdiği gömleğini ütülerken yakmak istiyorum mesela, sonra kendimi affettireceğim diye bin türlü şirinlik yapmak istiyorum.

sevelim, aşık olalım, sevelim ama çok sevelim istiyorum. güçlü olmak istemiyorum yanında mesela. tüm zaaflarımı bilsin istiyorum. yine de sevsin istiyorum...

bazen pazar sabahları mutfaktan sesler duymak istiyorum. onun tarafından uyandırılmak istiyorum. ona naz yapmak istiyorum. bazı sabahlar yorganı açıp boşver kahvaltıyı gel uyuyalım demek istiyorum. sarılıp uyumak istiyorum ona. sımsıkı sarılmak istiyorum.

çocuğumuz olsun istiyorum sonra. geceleri ondan bir parçanın uykumu bölmesini istiyorum. ona benzesin istiyorum. onun gibi çocuk olsun istiyorum.

bazı geceler çocuk ağladığında onu uyandırıp sen de kalk bir kere ya diye trip atmak istiyorum, uyanmayınca kızmak sonra oğlumuzu da aramıza alıp, elleri ellerimde uyumak istiyorum.

pazar sabahları uyandıramadığımda, bebeğimizi üzerine koymak istiyorum. onun minicik elleri yüzünde dolaşsın istiyorum.

kıskansın bazen beni istiyorum, bilerek kızdırmak istiyorum bazen. sonra gönlünü almak istiyorum.

doğumgününde mesela sözlük, en güzel pastayı alabilecek paramız varken bile kendim yapmak istiyorum pastasını.

kızgın olduğunda sarılıp sakinleştirmek, üzgün olduğumda sarılıp teselli bulmak istiyorum.

gün gelir de zor zamanlarımız olursa bırakmasın istiyorum. hasta olsam mesela, ellerimden bir tek o tutsun istiyorum. hasta olduğunda o mesela, başucunda, iyileşmesi için dualar etmek istiyorum.

ellerimden tutsun, hiç bırakmasın istiyorum. herkese tanıştırmak istiyorum onu. yüzümdeki gülümsemenin sahibi adamı herkes bilsin istiyorum.

mutlu olmak, mutlu etmek istiyorum.
(bkz: sevgili beklemek)

(bkz: yaran başlıklar)

(bkz: sümüklü erkekler)
Bekleyeceğine tek başına çocuk yapmanın yolu bul. Çünkü bu işler beklemekle olmaz.
birtakım nedenleri olan durum. akla en yatanı ise zamandır. yani daha zamanı gelmemiştir. bazen tüm şartlar uygun olsa da, olmayınca olmuyor azizim. insan gücü de bir yere kadar. kader denen bir olgu var. ve kadere razı olmak zorundayız.
beklemediğiniz zaman gelecektir. bu hayatin size 'önce o eli bi indir' deme şeklidir.
Öldüğü aslında şehadet mertebesine ulaştığı içindir. Siz onun aslında ölmedığini yaşadığını bilirsiniz. O sizi bekliyordur esasen.
(bkz: bela okumak)
erkek kişisi için alışık olunan durum.

(bkz: kadınların bekletmesi)

(bkz: kadınların bir türlü evden çıkamaması)
Böyle hayaller kurulur, ince ince islenirse hayal gücünde o beklenen asla gelmez çünkü zihninizdekiyle karsinizdaki ayni degildir. Akisina birak benim vajinali kizim.
sevgilinizin abisini atlatamadığının bir delilidir.
Beklemek insanın fıtratında var da bekletilmek nasıl bir insanlık?
Beklemeyeceksin.
(bkz: düz mantık)
(bkz: baktın olmuyor bakmayacaksın)
"yetişmiyor sana sesim bekliyorum gelmiyorsun" bir güzel ezginin günlüğü şarkısından durumu özetleyecek olursak tam olarak böyle bir durumdur...
ne acıdır ki siz bekledikçe gelmeyecektir...
bir lamba'ya yaslanır otobüsü beklersiniz, gelir.
sözleştiğiniz arkadaşınızı beklersiniz, gelir.

ama sevgili, beklemeyle gelmez.
beklenen gelmez.

vazgeçtiğin gelir.
insanı beklemek duygusudur zaten kahreden.
sevgilinin aslında varolmamasına delalettir.
Allah sana para vereceğim demiştir;
Ancak piyango biletini almayı da sen akıl edeceksindir.
onun gibi gelemeyişindendir.
Boş akbil sesinin verdiği acıyı bile veremeyen durumdur.
'sen ona git de belasını bulsun' durumu.
Gelmesin kafam rahat dediğim durumdur. Hiç rahatımı bozamam.
hic gelmesin. bu zamana dek gelmediyse bu vakitten sonra gelip rahat hayatima mi koncak. siktir got, dahil edemem seni bu hayata.
(bkz: godot u beklemek)
gelmeyen sevgilidir.

aşk bazen beklemekse çoğu zaman da kovalamaktır.