bugün

(bkz: bakan)
(bkz: diplomalı hıyarcı) *
Yeni açılan tüm üniversitelerde ve milli eğitime bağlı tüm okullarda kantin işletmesi, temizlik işleri, servis şöförlüğü gibi işler verilmelidir.Böylelikle eğitim camiasından kopmamış olurlar. Aman ha öğretmenlerimiz kırılmasın bundan. Maksadım sisteme sövmekti.
kırtasiye önerilecek iş listesinin en başındadır.
dershanelerde öğretmenlik en iyisi. zaten öğretmen atanmaması en çok dershanelere yarıyor. hele bide stajerse alınan öğretmen, aylık 300-400 tl ye öğretmen buluyorlar.
çiçekçilik. yıllarca çocuklara çiçek gibi davranması gerektiğini öğrenmiş öğretmenlerimize en uygun meslektir.
hayali ihracat. manyak para olduğunu tahmin ediyorum.
kadın öğretmense koca beklesin, öğretmenin her daim çekiciliği var, elbet atanır. erkekse askere gitsin gelsin, şehit olmazsa ayda 600 700e bi iş bulur. bi daha da şehidine, öğretmenine öküzlük eden kimselere oy vermesin.
rahat bir iş bulmaları gerekecektir. üç ay tatil yapmak için eğitim fakültesini tercih edip zor işte çalışmak adama koyar.
emlak işinde iyi para var. ayrıca eğitim fakültesi bitirmiş birinin de rahatlıkla iletişim kurabileceğini düşündüğümden ikna kabiliyetini birazcık geliştirdiğinde aldığı komisyonlarla paraya yeni isim arayışlarına başlayacaktır.
dantel fes örüp satmak. malum, şeriat da geliyor, tutar bu iş.