bugün

başkan seçilmeden önce mazlum halkların temscilcisi pozundaki obama'nın beklentileri karşılayamamasıdır. change filan dedi ama amerika hala amerika. bu arada "başkanlar değişir amerika değişmez" diyen ilk yazara patlamamış scud füzesi hediye ediyorum. *
bush un gittiği gün iki göz iki çeşme ağladım. çünkü biliyordum obamanın tırt çıkacağını. allahın zencisi siyasetten ne anlar. bush gibi dedesinin dedesi bile amerikayı yönetmiş deneyimli ve dedigim dedik diyen güçlü bir profil çizen siyasetçi gitti yerine zencinin biri geldi. kim o ? barrrrrrrack obama. barrak bu işleri obama. hey gidi bush. bokunu yiyim. obama fazlasıyla tırt çıktı.
aynı b.kun (bkz: george bush) siyahıdır kendisi.
gelmiş geçmiş en iyi, etkili, idealist abd başkanı olması umulurken, belki de en karaktersizi, en siliği çıkması ile artık kesin biçimde tescillenmiş moral bozucu durum, hayal kırıklığı.
beklendiğini verememiştir her amerika birleşik devletleri başkanı gibi. ancak 50 yıldır planlanan ama gerçekleştirilmesinden fısılan, 3½ atılan, korkulan sağlık reformu paketini geçirdi. takdire şayandı.
gerçi koskocaman süper güç denilen bir ülkede insanların ait özel sağlık sigortasından başka bir sağlık güvencesi olmamasıda ayrı ilginçlik.
(bkz: bir tırt olarak obama)
doğru payı oldukça fazladır. şayet obama ermeni ve yahudi lobisinin ağzına bakıyor. değişim hikayesini seçimden önce fazlasıyla savuran fakat seçildikten sonraki politikasına dahil etmeyen tipik amerikan başkanı. tırt az bile kalmıştır.

(bkz: bir yarack olarak barack obama)
sam amca, kurduğu sistemin işleyişine aykırı davranışlar sergileyen bir başkanı yaşatmaz!

örneği olan amerikan tarihi'nin en sevilen başkanı için;

(bkz: john fitzgerald kennedy)