bugün

(bkz: kartın bankamatiği yutması)*
(bkz: gece atmye işemek)
bankamatiğin para yutması durumu vardır daha zordur.

para yatırmak üzere bankamatiğe gidersin.parayı sıkıştırır yarım saat müşteri hizmetlerine dert anlatırsın.ortalama üç gün içinde hesabına yatırırlar sıkışıp yutulan paranı.

bi de utanmadan sıkışan para diye hesap açıklaması yazarlar.
* * * *
kart kendi adına değilse baya başını ağrıtacak hadisedir.
(bkz: alternatif cenabetlikler)
hafta sonu ya da gece vakti değilse dert edilecek sorun değildir. ertesi gün gidilip bankadan alınır.
bir de cebinizde eve gidecek kadar paranız varsa dert değildir.
arka arkaya 3 defa yanlış şifre girildiğinde başa gelen hadise.*
ayrıca hırsızların kullandığı bir yöntemdir.

şöyle ki;

atm boşken kart yuvasına iskambil kağıdı sokarlar, sonra soteye geçip atm'yi kesmeye başlarlar. saf kurban gelip kartını soktuğunda kart yuvada sıkışır, geri alamaz, işlem yapamaz.

o anda sırada bekliyormuş gibi yanaşmış olan hırsız, yardım etme bahanesiyle muhabbete girer ve kendi cep telefonundan çaktırmadan düzgün diksiyonlu diğer hırsızı arayarak, müşteri hizmetlerini aradığını, onların belki yardımcı olabileceğini söyleyerek telefonu kurbana uzatır.

sözde müşteri temsilcisi kurbana, kartını hemen iptal ettirmesi gerektiğini kendilerinin yeni kart çıkarıp adrese yollayacaklarını söyler ve kurbandan sıkışmış kartın şifresini ister. şüphelenmeyen saf, şifresini telefondaki hırsıza söyleyerek telefonu kapatır ve yardımsever görünümlü kişiye de teşekkür ederek kartını iptal ettirmenin verdiği gönül rahatlığıyla oradan ayrılır.

vatandaş gider gitmez, hırsız kendi yöntemiyle kartı ve iskambil kağıdını sıkıştığı yerden çıkarıp, öğrendiği şifre ile hesabı boşaltabildiği kadar boşaltır.

(bkz: ayık ol)
karta susamış bankamatik eylemidir. derhal yetkililere şikayet edilmelidir.
"midene oturur inşşallah" püüüh!" diye tepki verilmesi(tabi bu tepki verilirken püü! aşamasında kafa bir öne bir geriye gidip gelmeli. yaşlılar gibi. eveet,oldu. ) ve çıldıraya bağlanılması muhtemeldir.
sıçtığınızın resmidir.geçmiş olsundur yenisi gelene kadar 1 ay beklersiniz.
geçenlerde başıma gelen durumdur. ancak şerefsiz atm sadece kartımı yutmakla kalmadı, karta yatıracağım parayı da yuttu. ardından güvenliği çağırdım ve "geri verin lan paramı dağ başı mı burası!" diyemesem de, "paramı geri verebilir misiniz, ayrıca dağ başını duman almış, doğru mu?" gibi bir çıkış yaptım. güvenlik şaşırdı, yüzüme bön bön baktıktan sonra "ben sizi içerdeki arkadaşlara yönlendireyim" dedi. silahını işaret edip gözlerimi belerterek "şeytan öldürür" dedim. kanı dondu. sonra içeri geçtim. bankacı kızın yanına giderek "paramı ve kartımı yarın saat iki'de taksim meydanı'na getir, çocuğu al" dedim. "ne çocuğu ya" diye sordu. "ne çocuğu olucak, or.spu çocuğu" dedim. oğlunu kaçırdığıma inandı. "sesini duymak istiyorum" dedi. telefonumdan "anne, sen de mi or.spu oldun ha" şeklinde olan ünlü emrah repliğini açtım. onun da kanı dondu. akşam evine gidip çocuğunu gördüğünden, ertesi gün taksim'de saatlerce bekledim. gelmedi. ve dolayısıyla para mı da kartımı da alamadım. sonraki gün sinirli bir şekilde nalburdan aldığım üç liralık hortumla bankayı bastım ve tüm paraları hortumladım. hortumladım dediysem, suyla ıslattım yani. ne bana yar oldu o banknotlar ne de onlara. işte böyle fırlama bir adamım. ehe ehe..

işin aslı:
geçenlerde başıma gelen durumdur. ancak şerefsiz atm sadece kartımı yutmakla kalmadı, karta yatıracağım parayı da yuttu. bankanın devlet bankası olması sebebiyle benle hiç ilgilenmediler. güvenliği çağırdım. "öyle olmaması lazım yea" dedi. sonra bana bir dilekçe verdi. "parana el konduğuna dair bir dilekçe yaz" dedi. yazdım. bankada oturacak yer yoktu. saatlerce ayakta bekledim. benimle birlikte para almayı bekleyen onlarca insan vardı. ve şansıma en az para benim olduğu için beni en sona attılar. iki saat boyunca para bekledim. daha sonra piç bekçi "senin para hazır galiba git bak bi yea" dedi. gittim. bankacı kız "bu sefer bankamatikten yatırmayacağımız için ek ücretin iki katını ödeyeceksiniz" dedi. çaresiz kabul ettim. şerefsiz bekçi yavşak gibi gülüyordu. "devlet bankası işte, ne bekliyorsun ki amk" dedim, ama içimden. bütün günümün içine edildi. tek karım o iki saat boyunca bankada içtiğim bedava sulardı. ancak o kadar suyu aç karnına içtiğimden ishal* oldum. böyle de şanssız bir adamım. ühü ühü..
geçen gün bankaya bildiğim bütün duaları okuma sebebimdir.
Romantik film sahnelerinden birini yaşarız. Acaba geri dönecek mi diye başından Ayrılamayız. Anlamsizca bankamatiğe bakar orasina burasına dokunuruz. En sonunda gideriz, her ihtimale karşı arkamiza baka baka.
daha 3 hafta önce başıma gelen olaydır. bankamatik kartımı yuttu, güvenliğe gidip durumu anlattım. "nasıl yaptınız efendim" dedi. "düğmeleri öptüm, para veren yeri falan okşadım amk" dedim, o da garip garip yüzüme baktı. ulan kartı taktım yuttu işte, ne demek nasıl yaptınız?
Bir ara gece saat 2 civarı yutmuştu. Bankamatiğin önünde nöbet tuttum amk. Sabah halkbank açılınca güvenliğe söyledim. işi hallettik sonuçta ama 2-9 nöbeti tutmama sebep olan bu olay aklıma geldikçe halkbanka söverim.
Benim de yuttu ertesi gün banka kartı numaramı ezbere söyledim verdiler. Ya arkadaş veya akraba olsaydı bu inandırıcı olur muydu..?
Tam 2 defa başıma gelen olay. Hiçbir sebep olmamasına rağmen şifreyi girdikten sonra kartınıza alıkonulmuştur yazısı belirdi ve kartı yuttu.
(bkz: garanti bankası)
(bkz: am tartaklayan makine) kendileri ayno zamanda para , kart ve zaman da tartaklıyormuş.
Ayıplı ünlemlerle, etrafa mal mal baktığınız andır.
(bkz: hass tiiirrr)
talihsiz olay neyse ki mobilden halledilebilir .
Haftasonuna denk geldiğinde moral bozan olaydır.

Bekle ki pazartesi kartını alabilesin.
Parayı çektikten sonra kartı almayı unutup gittiğim zaman telefonuma gelen ‘kartiniz alıkonulmuştur’ mesajıyla olayı çaktığım hadise. Bankada nasıl olduğuna dair sorulan sorulara durduk yere yuttu işte bilmiyorum dedim.
o yüzden bu işlemleri içeride eleman olmadığı zamanlara bırakmayın.
başkasına kaptırmaktan iyidir, gider şubeden alınır.
Başka bir ülkede, havaalanına giderken binilen otobüse vermek için para çekmek üzereyken kartı yutarsa işte o zaman sıkıntı. Yok hayır bu olmuş olamaz diyip ceplerden bozuklukları birleştirip yol parası yaparsın.
güncel Önemli Başlıklar