bugün

önce mutsuz etmekle başlayıp, mutsuzluğun şiddetlenmesinin sonucu olan olaylardır. (bkz: eski sevgilinin yerinin dolmaması)
onu bir daha gorememektir.
(bkz: olum)
(bkz: ayrilik)
(bkz: soğan)
(bkz: eski sevgiliyi yeni sevgilisi ile görmek)
çok sevdiğin birini kaybetmek.
bekledim seni gelirsin diye ... özledim çok özledim ... gelmedin .. özledim diyemedim bende usulca ağladım

bunun gibi sebebler.
bas sebeptir ölüm en sevdiğin gitmiştir birdaha gelmemek üzere .
gurbettir , evini , yurdunu , ananın kucağını özlersin ama gidemessin .
asktır eğer gercekten yasıyorsan
bazen bir sarkı dinlemektir belki mazini belki bugununu hatırlatan .
sevdiğinle ayrı şehirlerde olmak ya da ayrı şehirleri kazanmak yada senin kazanıp onun kazanamaması ihtimali...
kız arkadaşını kaybetmek
cüzdanını kaybetmek
en iyi dostunu kaybetmek
çocukken kalabalık bir yerde aileni kaybetmek
kısacası kaybetmek ağlatan bir sebeptir.
yaşamak..
yaş akacaksa sebep aramaz
istediyse yanakların ıslanmayı
kuruduysa kirpiklerin
suni damlalarla ıslanmaz
serap görmekten bıktıysa dudakların
akacak yaş gözde durmaz süzülür yanaklarından dudaklarının kurak toprağına...
yıllar önce sizin yanınızda can veren çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın neredeyse ona ikiziymiş kadar benzeyen kardeşiyle aniden karşılaşmak.
önce ölen arkadaşınızın geri döndüğü düşüncesine kapılıp sevinirsiniz,
sonra o olmadığını anladığınızda; arkadaşınız sanki tekrar yanınızda ölüp canverir...
(bkz: bulup bulup yitirmek)
babam ve oğlumu seyretmek.
onu bir başkasıyla görmek...
Cumhuriyetin sonu geldi diyen birinin cumhurbaşkanı olması.
mutlak guven duygusuyla basini yaslayabilecegin bir omzun olmamasi.

(bkz: cok yalnizim be sozluk)*
hiç tanımadığın birine istemiye istemiye hayatının en iyi hediyesini vermek... canından çok sewdiğin sewgiliyi salak gibi başkasına kaptırmak.

başkası ile gidiceğini biliyo olmak .

aklına geldiğinde boğazına yumruk tıkanması, sesin titremeye başlaması ve nihayetinde gözlerden dökülen yaşlar...

yalancı yar.

butun bunlardan sonra hala hayatta olmak.
entry yazamamak.
sevdiceğin bir başkasıyla evlenmesi.
sevilmemek. bir türlü sevilememek.
her şeyin üstüste gelmesyle birlikte en depresif duruma gelmek bunun üzerine başlar ve kendiliğinden geliverir.
düşünmem lazım dediğinizde, yanında olmamakla suçlayıp vicdan azabınızın körüklemesi bir sebeptir.
gerçekten sizi sevdiğini bildiğiniz bir insandan soğumak ise diğer bir neden...
kararsızlık çok büyük bir ana neden ama en çok ağlatan sebep de verdiğiniz kararın birini üzecek olmasıdır...

hiç tanımadığınız birinin bütün gece sizi gülümsetmesinin yanında, tüm vaktinizi geçirmeye can attığınız kişinin sizi ağlatması, ağlamanıza ağlatacak bir nedendir. evet, bu iş uzar gider böylece.. yine de

(bkz: teşekkür ederim)*
(bkz: erken boşalma)
rakı bardağında buz olamamaktır bilader.
hala sevilen eski sevgilinin kötü bir hastalığa yakalanması.kendiniz yakalansınız üzülmezsiniz belkide ama insan kendini tutamıyor işte belkide içinizdeki aşk gözlerinizden süzülüyor.