bugün

bugünlerde "fenerbahçe'ye geliyor" iddialarının ortalarda dolaştığı; "ne olur doğru olsun artık gelsin" diye dua ettiğimiz teknik adam. Gel artık özlenen efsanemiz!
kesin olarak fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü.
bülent kormazın galatasaraydaki macerasına benzer bir macerayı, mevkisi biraz farklı olsa da, fenerbahçede tekrarlayacak isimdir. futbolculuğuna laf yok, ama fenerbahçe ayarınca bir takımın teknik ekibinde üst düzey rol alabilecek yetenek-tecrübesi yoktur. En azından ankaraspor'da gösterdiği dillere destan istikrarsızlık buna işaret ediyor.

(bkz: dost acı söyler)
(bkz: dostumu yedim geliyorum)
yakında guardiola gibi olmasını bekledigim kral.. guardiola 3 sezon teknik yardımcılık yaptı sonra teknik patron oldugu ilk yıl 3 kupa birden aldı. darısı başına..

zorunlu edit: tamam tamam okundugu gibi degil yazıldıgı gibi yazdım.

ikinci edit: ne bileyim bizi bu kadar siktirecegini.. tamam yanlış tahmin kızmayın !
sorumluluk verilen kocaman fenerli. inşallah yetki de verilir de bir şeyler başarır.
adam gibi adam aykut kocaman'a yeni ve zor görevinde başarılar diliyoruz. ezeli rekabette kendisiyle tekrar karşılaşmak bizim için onur olacaktır.
fenerbahçelileri bu sene en çok memnun eden transferdir. fenerbahçe sonunda aradığı futbol aklını bulmuştur.
kafasına koyduğunu yapan, bu uğurda pvh'nin kariyerini bitiren, anelka gibi birini hemen her maç yedek bırakan, inatçı mı inatçı bir teknik direktöre karşı nasıl bir etki edeceğini merak ettiğim yeni sportif direktörümüz. direkt teknik direktör olarak gelseydi keşke.
kafasındaki futbolu inşallah daum ismi verilen futbol özürlü insana kabul ettirir diye umduğum kocaman fenerbahçeli insan.
dün itibariyle Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi Sportif Direktörlüğü'ne getirilen efsanevi oyuncu.

her zaman kaynayan bir kazan olan fenerbahçe kulübünde işinin çok zor olduğunu söylemeden etmeden

kendisine sonsuz başarılar diliyoruz.
futbolculuk hayatında attığı güzel gollerle keşke galatasaraylı olsa dedirtmiştir inşallah fenerde başarılı olamaz ama kendi kötülüğüne değil fenerin kötülüğüne başarılı olamaz diyorum yoksa severim aykut kocaman ı.
sonuna kadar güvendiğimiz efsane oyuncumuz. daum'a bile gerek yoktu, kendisinin her türlü zorlukla başa çıkacağına eminim.
fenerbahçe gitmesiyle kendine yazık etmiş dedirten, pek sevilen eski futbolcu. fenerbahçe den nasıl ayrıldığını unutmuş görünmekle beraber teknik direktörlüğü de fena değildi hani. bir de güzel tahmin; daum 2. yarının başında gönderilir sezon aykutla bitirilir, ihale de buna kalır ve bank asya dan bir takıma hocalık yapar.

(bkz: biz bu filmi daha önce görmüştük)
fenerbahçenin kıt futbol anlayışı olan alman yerine kale alması gereken 'kocaman' adamdır.
sağlıyacağı en büyük fayda transferlere harcanan astronomik rakamları aşağı çekerek gelecek vaad eden futbolculara önem veren bir zihniyeti yerleştirmek olur.
aziz yıldırım'ın sözünden dışarı çıkamayacağı için başarısız olacaktır.
eskiyi bilmem ama gördüğüm kadarıyla kendisine çok güvenilen, benimse gözüm tutmayan fenerbahçenin sportif direktörü. sempatik filan değil, kaşları çatmış, cenazeden gelmiş gibi bi havası var. kardeşim sevmem ben öyle adamı, biraz cana yakın, babacan olacak.
iç ses:
-sen kimsin ki?
bu karakterdeki bir başka saygın ve gelecek vadeden turk teknik direktor: (bkz: abdullah avcı)
üç yıl sonra daum'un sözleşmesi bitince fenerbahçe'nin menajeri olacak, futbol bilgisine (tüm fenerbahçeliler gibi) güvendiğim efsane futbolcu, kaliteli ve saygıdeğer futbol adamı. *
dos santos u almaya giderken yanında cristian'ı da alan fenerbahçemizin futbol direktörür.
daum yerine fenerin başında görmek istediğimiz bir numaralı teknik direktör adayı.

şuan olarak teknik direktörlük kariyesindeki en büyük başarısı ankaraspor'u, liderliğe oynayan 3 büyük klübün korkulu rüyası haline getirmiştir. sanıyorum türkiye liginde anadolu kulüplerinin değer kazanabildiği ve adam yerine konulduğu tek alan budur. aykut kocaman da bunu sıradan bir anadolu kulübünün başında gerçekleştirmiştir.
daum'un yemeye çalıştığı sportif direktör.

malum "kağıt" krizi de bunun göstergesidir...
beğeniyle takip edilen eski teknik direktör, şimdilerin sportif direktörü. * istanbulspor mali krizdeyken aynı dönem takımın hem teknik direktörü hem futbolcusu olmuştu. fenerbahçe'nin başına daum'dan daha çok yakışacağı kesindir.
fenerbahçe tarihinin mütevazı bir ismidir.
futbolla olan alakası bir yana efendi bir insandır, zira insan kelimesi günümüzde iltifat olarak kullanılmaktadır.