bugün

Fenerbahçenin hem iç hem dış saha maçlarına sezonluk kombinesi olan teknik adam. Sezon boyunca en ön sıradan izledi maçları.
zavallılığını her hafta sonu yaptığı röportaj ile yüzümüze vuran bir garip teknik traktör.
Yüzsüz , arsız , yüreksiz kelimelerinin karşılığısın .
sezon başında geldiğinden beri söylüyorum, 5'lik seri yaptığında da söyledim, beşiktaş'ı yendiğimizde de söyledim.... aykut kocaman, fenerbahçe'nin teknik direktörü değildir.

bu adamda gelecek yok. kan tutmuyor kan, fenerbahçe ile aykut kocaman'ın futbol anlayışı örtüşmüyor. olmuyor.

ha şu an istifa etmiş ya da etmemiş fark etmez, lig gitti artık. lig gittikten sonra anlamı yok.

devre arasında kovulacaktı ya da osmanlıspor maçından sonra istifası kabul edilecekti. sezon sonu için ersun yanal ile hemen masaya oturmazsak gelecek sene de yok.
Suni hoca.
Hakkında açılan #AykutunTaçınıKimÇaldı hastagı twitterda yoğun ilgi görerek gündemde 1. sıraya yerleşen teknik direktör.
tırt hoca.
sözümü yerde komayan fenerbahçemizin efsane futbolcusudur. evvelden defalarca kez yazdım daha sezon başlamadan dönecek dendiği zamanda yazdım. dönmemesi hem kendi adına hem fenerbahçe adına en doğrusu olacaktı. bazı şeyleri zorlamanın manası yoktur. şampiyonluklar yaşasa kupaları alsa uefa kupasında yarı final oynatsa bile fark etmiyor kendisinin teknik direktörlük felsefesi fenerbahçe ile uymuyor..

oynatmaya çalıştığı futbol konyaspor, bursaspor, kayserispor gibi takımlarda işe yarayabilir ancak fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş gibi büyük kulüplerde hoş karşılanmaz. ersun yenal sevilmedi nedense ancak fenerbahçeye onun oynattığı futbolu oynatacak teknik direktörler lazım.
ADAMın taçını çalmışlar. Siz hala ne konuşuyorsunuz?
Kendisine son derece kırgın olduğum asortman reyiz.

Taç hırsızlığı falan..

Azizi de götürecek böyle. Altını oyuyor.

Biriniz kalsaydiniz hiç değilse.

Not: koşu mesafesi.
Birkaç soru:
1) Her sene bas bas bağıran, basın toplantısı yapan, her maçtan sonra konuşan aziz yıldırımı gören duyan bilen var mı? Aykut kulübün hem başkanı, hem yönetimi, hem hocası şu an. Niye kimse ortada yok?

2) Neustater fenerbahçenin savunmasında kaçıncı yedek olabilir? 3? 4? Cameniden, topaldan, hasan aliden, dirardan, fernandaodan bahsetmiyorum bile... bu kadro gerçekten yetersizler ordusu...

3) valbuena neden oynamıyor diye yakaranlar şu an nerede? Valbu son maçta 11de çıktı?

4) bu kadar çok ilk gelen topun gol olması, kendi kalesine gol, rakibe gol pası verme olaylarını neye bağlıyorsunuz? Savunma mı kaliyesiz? Aykut mu kötü?

5) Aykutun fenerin başına geçtiği zamanı hatırlayan var mı? Bu dibe vurmuş sorun yumağı takımı almayı kabul ettiğinde, aykut zaten biliyordu bunlarla karşılaşacağını. Ama eminin kendi taraftarının bu denli nankör olabileceğini o da düşünememiştir...

6) aykut kötü ise kim iyiydi? Advocaat? Vitor pereira? Daha geri mi gidelim???

Size aykut değil yabancı bir teknik adam layık. Takımı 4. Yapsın, giderken de sözleşmesinde yazan 4 milyon euronun tamamını alıp gitsin. Soysun takımı. Size bu layık...
ali koç un takıma gelmesi ile beraber takımda kalması gereken isimdir.

adam gibi top oynayan futbolcularla ve kulübü haksızlıklara karşı savunan bir başkanla sadece futbola konsantre olup daha başarılı olacaktır.

bütün bir sezon fenerbahçe aleyhine verilen facia hakem hatalarına rağmen takım hala şampiyonluk için mücadele edebiliyorsa aykut kocaman sayesindedir.
yedirmeyiz taçsız kralımızı
görsel
3 kulvarda mücadele eden beşiktaş'ı, maç erteleme talebi olmamasına rağmen eleştiren teknik direktör. bunlar yetmiyormuş gibi; beşiktaş ile oynadığı türkiye kupası maçından 3 gün sonra istanbul'da akhisarspor ile maç yapacak diye fikstürü eleştirmesi de ayrı bir tezatlık. kaldı ki beşiktaş trabzon'a yolculuk yaptı. aynı şekilde beşiktaş istanbul'da akhisarspor ile fenerbahçe'de trabzonspor ile oynayacak olsa bu sefer de fenerbahçe trabzon deplasmanında pazartesi oynacaktı.

o da yetmezmiş gibi akhisar'a yenilince yorgunduk diyor, nabil dirar yorgun değildik diyor.

hakikaten bu aralar gerçekten bunalımda, kendisinin durumunu hiç iyi görmüyorum. allah sonunu hayır etsin...
Taktiği taktiği oyuncu seçimi tartışılabilir. Açıklamaları devamlı sulandırılıyor. Fikstür konusunda sonuna kadar haklı. Erteleme istemek ayrı diğer takımlara ayrımcılık ayrı. Soru çok basit. Fenerbahçe Beşiktaş ile perşembe günü kupa maçı yaparken Galatasaray Akhisar ile kupa maçını salı günü yaparken lig maçında neden Beşiktaş pazartesi Fenerbahçe pazar günü oynatılıyor. Adam demiyor ki benim maçımı erteleyin neden herkes eşit dinlendirilmiyor. Bu soruyu sulandırıp maç ertelemesiyle bir tutmak ve saçma eleştiri getirmek komik. Evet.
Beşiktaş fikstürü için Kıyameti koparıp iş kendine gelince Bebek gibi ağlayan kişisi.

Birde Bunun haklı bir eleştiri olduğunu iddia eden pavalı militanlar var.
fenerbahçe 4 gün diğer kupa da oynayan tüm takımlar 5 gün dinlendi.

dolayısıyla fenerbahçe haksızlığa uğradı.

fenerbahçe 2013 yılında 65 maçın 64 ünü oynadı ve öyle bir talepte de bulunmadı. buda doğru.

ikisi ak ve kara kadar başka şeyler fakat anlamak için beyin lazım.
kendisi çocukken beşiktaş'lı olup sonradan fenerbahçe'li olmuştur.

Babası beşiktaş divan kurulu üyesidir.
Avrupa da büyük takım çalıştıracağına inandığım aşırı bilgili teknik direktör.
türkiye'de büyük takım çalıştıramayan aşırı bilgili teknik direktör.
Yanılıyorsunuz. Bu adam geldiği ilk yılda takımı şaha kaldıran tipi hocalardan değildir. Yani ersun yanal'ın zıttıdır. Aykut kocaman, uzun vadede takımı şaha kaldıran tipi hocalardandır. Fenerbahçe'ye uefada final oynatıyordu az daha. Bu adam futbolculara bağlı kalmak yerine, takıma sistem oturtarak her futbolcuyla tıkır tıkır oynayacak takım yaratma kafasında. Başarılı da olur. Ama bizim türk taraftarı bunu bekleyemeyecek kadar sabırsızdır. Ne yazık ki ben de onlardanım.
(bkz: bir sıfır aykut) hiç değişmeyecek.
yine saçmalamış teknik direktör.

"yine gördük. kolay değil bizim maç kazanmamız"

yazık lan kimin teknik direktörüyse.
Ulan arkadaş FENERBAHÇE klubün de bir tane hoca var bir tane burda kalkıp hocalık yapmasın kimse ya destekleyin yada siktirin gidin Futbol artık sizin Bahsettiğiniz gibi hura hücum şeklinde oynanmıyor hem hücum oynayacak forvet mi var ? takım forvetsiz oynuyor bildiğin daha daha 9 hafta önümüz de 27 puan Yapar 27. Aykut kocaman gerek Futbolculuğu gerek teknik adamlıgıyla bir Fenerbahçe efsanesidir Bekleyip göreceğiz ben inanıp hocama takımıma destek olacağım başarısız olursa zaten gider, Destek olmayıp köstek olan Gitsin takım değiştirsin ali koç aziz yıldırım kavgası yapan zaten siktiripgitsin,Zamanla bakıp göreceğiz Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır demişti hoca Bekleyip göreceğiz dediğim gibi umarım ben haklı cıkarim.
yetersiz bir hoca. ne kadar hoca denmesi doğru oda tartışılır.