bugün

ilgi manyağı, budalasi manasında ingilizce phrase, ibare.
dikkat çekme telaşındaki internet trollerine verilen isim.
kısaca ilgi orospusu.
yaşayan en güzel örneği paris hiltondur.
yaşayan 2.ünlü örneği lindsay lohan dır.

türkiyeden örnek vericek olursak tartışmasız
ayşe özyılmazeldir
(bkz: embesilite)
ing. dikkat orospu çıkabilir.
sözlükte bolca mevcuttur. tahrik ve sair yollarla, gerçeklerin ve gündemin çarpıtılarak dile getirildiği sinirlerinizi hoplatan her başlığın yazarı bu sınıfa girmektedir.

ünlüler klasmanının da %90'ını oluşturur.

bunlar aslında beceriksiz, özgüvensiz ve azcık beyne sahipseler de bunu doğru düzgün bir şekilde kullanamadıkları için değersizlerdir; ve değersizliklerini de bu yolla, yani "sahte" bir değer oluşturma çabalarıyla saklamaya çalışırlar.
"attention seeker" ın argodaki karşılığıdır. oldukça kaba olmakla birlikte filmlerde bolca kullanılır.
(bkz: sivrisinek)

işini yapmakla kalmaz illa "ben burdayım hacı, ben yatıyor muyum ibne kalksana, uyuma lan" diye kafanı şişirir. "vzzzzzzz" diye uçulur mu ibne oğlu ibne boeing misin sen o gürültü ne? illa dikkat çekecek.
kız erkek farketmez, her yerde karşınıza çıkabilecek tiplerdir. tespit doğrudur ama kelime oldukça cinsiyetçidir.
çok alıngan olurlar.
yeni bir yazar hoş gelmiş.
(#18245436)
birinin fakei değilse ben hiçbir şey bilmiyorum.
ağır fake.
olmamış troll.
ergen benmerkezciliğini atamamış kişidir.
ilgi manyağı orospudur, ilginin orospusu olmuştur. facebook mesaj kutusunda bir sürü erkeğin attığı sarkma mesajlarını saklar. bu sizin akrabanız da olabilir, benim sevgilim de olabilir, sınıftaki çalışkan kız da olabilir hatta ben bile olabilirim; orospunun kızı erkeği olmaz zira.

ama bu ilgi manyakları aldatmaya en yatkın türdür.
kelime kelime ceviri olduguna inandigim terimdir.
gavur attention whore der.
ilgi meraklisindan ziyade,
ilgi cekmek icin teshircilik, oynaklik vesaire yapana denir.
erkeklerin de sahip olabildiği sıfattır. whore olduğuna aldanmamak gerek.
unisex bir tabir olduğu bu sözlükte takılarak kolayca anlaşılabilir. (bkz: şu güzel ortamı bozuyorsun)
sanal ortam da özellikle youtube da video çeken bir çok insan için uygun tanımdır.

edit: yanlış anlaşılmamak adına vurgulamak isterim ki; "bir çok insan" dedim hepsi değil.
Şey demek bu... çok yalnızım nolur bize gidelim mi? Demek.
(bkz: ilgi budalası)