bugün

ilk nöbet bende; iyi uyuyun, şafak sökmeden yola çıkacağız. Greaw, sen de yiyecek bir şeyler bulmalısın, yoksa bu tanrının unuttuğu yerde açlıktan öleceğiz.
(bkz: adamı kusturan amerikan filmi klişeleri)

genellikle kovboy filmlerinde rastlanmaktadır.
O Soğuk, karlı günde.. Elveda Gülsarı Elveda!
Tanrı aşkına, bay x. Tanrının unuttuğu bu yerde donarak öleceğiz. Bayan Martha'yı dinleyip bu yola hiç çıkmamalıydık. Ama ne var biliyor musun, unut gitsin. Gidip birkaç dal toplayacak ve ateş yakacağım.
Kahvemi hüpleterek hayretler içinde takip ettiğim başlık.
görsel
ilk nöbet bende. Greaw, hepimiz donmadan önce sen de hemen bir ateş yakmalısın.
Benim bildigim bağlamadan önce atlara su verilir.
Bencillik etmeyin. Önce hayvanların suyunu verin.
Geçmişe duyduğum özlemin yarısını Şu cümleyi kurabilme isteği oluşturuyor. Zaman zaman alakasız yerlerde söylüyorum ama olmuyor.
yolun geri kalanını katırlarla tamamlayacak olan grubun, alfa bireyine ait söz öbeği.
Yüce tanrım gozlerim bana oyun oynamıyorsa at üzerinde kırmızı jartiyer giymiş bir kovboy görüyorum. Lanet olsun bu tütün çok kaliteliymiş. Aşağılık herif bu kez iyi mal vermiş.
görsel
Atları bağlayana kadar kalsaydın bari..
Kaç gecedir at bağlıyorsunuz. Binin artık şu atlara. Küfür.
Beni hiçbir kuvvet bu kayadan kaldıramaz dostum tamam mı? Burada oturacaģım ve lanet tütünümü lanet pipoma koyup, lanet ateşimle yakacaģım. Beni rahat bırakın.
Tanrı biliyor ya bu lanet ateşi yakmasaydım günün kalanını donuk geçirecektiniz. Ve tuhaf olan ne biliyor musunuz, buna rağmen hala benden şikayetçi olmanız. Ah tanrım ne kadar da aptalım, az kalsın unutuyordum. Hanımlar iyi haber: kahrolası koca bir geceyi, evet koca lanet bir geceyi birlikte uyuyarak geçireceğiz.
(bkz: atları qoşun geceni burada keçiririk)