bugün

Sel yayınlarından çıkan melisa kesmez kitabı.içinde kısa kısa öyküler bulunmakta.sonu olmayan hikayelerle boşluğu tamamlamak okuyana düşmüş.gerçi benim gibi garantici okurları bu durum huzursuz edebilir,mutlak son'lar bizim işimiz!
Western filmlerinin değişmez repliği.
Sen kimi bağlıyon orospu çocuğu!??
melisa kesmez kitabı. melisa'yı aynı anda bulunduğumuz kalabalık ve haftalık bir ortamda birkaç kez gördüğümü, bir kez selamlaştığımı hatırlıyorum. bende bıraktığı ilk intiba karpuzlu hikayesindeki kadın gibi biri oluşuydu. iyi bir şey bu.

kitaba gelince... hikayelerin sonu olmaması, meselelerinin gündelikliğinden ve içselliğinden yani aynı hayatın küçük kesitlerinin final duygusu içermemesi gibi bir durumdan kaynaklandığını düşünmekle beraber bunun benim gibi okurlara fazlaca hitap etmediğini söyleyebilirim. yine bazı kelimeler, bazı cümlelerin yakasında sakil durur ya, kesmez'in "biteviye"leri bende o hissi yarattı.

gelgelelim bence ruhu daralmış, hafakanlara mahkum olmuş şehirli kadını tam kalbinden anlatıyor yazdıkları. sarı elmalar ise en iyisi kitabın.
Melisa Kesmez'in ilk öykü kitabı. bazı öyküler kitaba alınmasaymış daha iyi olurmuş dediğim bir kitap. ismi güzel. Sel yayıncılıktan çıkan eser.
burası uygundur. evet.
Altları bağlayın geceyi burada geçireceğiz..
bir köpekleri çözün ava gidiyoruz değildir.
hadi ava gidelim bu saatte hoş olur be.
biz atları bağlayalım, sen de bize ateşin başında gitar çal.
Sen de ateşin başında soyun dede. *
Ben uzanıyım kenara.
Tam Atları bağlamıştık Birde ne görelim?
Az ileride Ateşin başında dans eden kadınlar vardı. içimizde hafif bir kıpırtı oluştu...
Atları bağlayın geceyi burada geçireceğiz.
Pis bir yer. Üstelik soğuk. Oysa ki sıcak ve güvenli bir yer gibisi var mı? Hadi martin hadi, yumurtaları haşla ben de sıcak bir su kaynatacağım. bu hasret bitecek. ilk önce bu geceyi atlatalım elbet sabah umudun yollarına düşeceğiz.
soyunurdum, ancak paçalı donum ve fanilam, temenujka'nın gitarından dökülen nağmeleri yerle bir edeceğinden, temeneujka bana gönül koyardı.