bugün

ıı hocam amipler de çok hızlı çoğalır.

tanım: televizyon, video klipler, moda diye aktarılan şeyler, vakti maddeselliklerle doldurarak maneviyatı düşürme yoluyla insanların yalnızca soru sorup cevap alamaması ve maddeye met vermeye başlaması sonucunda çok daha kolaylaşarak gerçekleşen durum.

Düzenleme: imla.
baskının tepki getirmesinden kaynaklanmaktadır. eskiden kuran'a inanılır ama inanmayanlara hönkürülmezdi.
Facebooktaki büyük ateist sayfaların büyük katkısı olduğunu düşündüğüm olay.

Allah razı olsun hepsinden.
bir kısmı bilinçlenme bir kısmı özenmeden kaynaklanan durum. bilinçlileri sevgiyle kucaklıyorum.
facebooktaki karikateist sayfası çoğu kişiye öncü olmuştur. Aynı zamanda kişinin etrafında olan tatlı su müslümanlarının da insanı dinden soğuttugunu çok net biliyorum çünkü yaşadım.
bir ateist olarak, ateist olma yolumda bana etki eden şeylerden en büyüğü recep tayyip erdoğan'ın dini kullanarak milletle alay etmesi idi. sonra araştırmaya başladım benim dinim böyle mi? böyle yalancılara,hırsızlara karşı nasıl tavır alıyor diye. sonra karikateist ile tanıştım.
(bkz: Hadi bunu da açıklayın ateistler)
din tüccarı olmasından ise, ahlaklı bir ateist olması (bkz: aziz nesin) her türlü daha iyi.
Özentilik işte ne yaparsın hiÇbiri tam olarak düşünüp karar vermemiştir bence tabı yinede saygı duyuyoruz.
ülkede ulema yok. cahil imamlar ve din adamları gençleri tanrı tanımazlığa sürüklüyorlar.
(bkz: ateistlere cevap hakkı doğdu)
Sebebi müslümanlardır.

" islam güzel de müslümanlar bunun neresinde ? " aliya izzetbegoviç

Ateistlerin ise tek hatası müslümanlara bakıp dini yorumlamalarıdır. Kuran okudum diyenler bile saçma bir meali alıp göz ucuyla okuyup saçmalık bu deyip bir kenara fırlatıyor. Sonra da ben araştırdım sorguladım ateist oldum. Biz sanki sorgulamadan müslüman olduk, sanki hiç kafamızın karıştığı anlar olmadı.
Akepenin sebeb olmasından kaynaklanır. Haklılar efendim böyle dindar olacağıma ateis olurum.
rte yüzündendir. net. sen din üzerinden milleti kandır, tv'de allah, kuran, namus de, tapelerde hırsızlık yap, rüşvet al-ver, haram lokma ye sonrada helalden bahset. eskiden bu kadar çok ateist gerçekten yoktu son 2-3 senede çok arttı.
akp ile pek alakası olmayan çıkarım. doğru son yıllarda gençler arasında inançsızlık yaygınlaştı ama bunun temel nedeni internet. herkesin ulaşabileceği, yalan yanlış bilgilerle dolu, kitlelere fikirlerin kolayca enjekte edilebilen bir ortam oluştu. inançlı toplumlardan korkan emperyalist güçlerin bir çeşit alicengiz oyunu.