bugün

insanları korkutmanın anlamı yok, batıdan geldim yıllardır doğuda görev yapıyorum, benden daha çok görev yapan batılılarla da iç içe yaşadım, kaçırılma vs duymadım. Evet malesef teröristi, terör destekçisi şerefsizler çok, ama giden kardeşler aslanlar gibi yapar görevini. Korkmayın, bizim yurdumuz tüm coğrafya.
Memleketi zaten doğu olup da istanbul, Ankara başta olmak üzere batıda eğitim görüp kendi memleketine veya civarına atananlara üzülmüyorum. En azından bölgeyi, dilini, kültürünü biliyorlar.

Ancak hayatında hiç 6 ay boyunca kalkmayan kar bile görmemiş batıda şehirde doğup büyümüş olan hele ki kız ise çok üzülüyorum.
özellikle kadınsa allah kolaylık versin dediğim öğretmendir.

ama işte oralara da bir şekilde hizmet gidecek. sen gitmek istemezsen o gitmek istemezse nasıl öğrenecek oradaki çocuklar. bu fedakarlık sizlerin omuzlarında. allah yardımcınız olsun.
Geçmişler olsun kendine cok dikkat etsin orda insanlık yok.
Bir an kendimi onların yerine koydumda benim için birşey değişmezdi. Çünkü, bu ülke içinde yaşayan herkesin dolayısıyla öğretmenlik branşında öğrenim gören devletin eğitim ve öğretim alanında temsilcisi olan memurlar ataması ülkenin hangi bölgesine çıkarsa çıksın bölge ayırımı yapmaksızın vazifelerini en güzel şekilde yapma gibi sorumlulukları bulunmaktadır.

Devlet kendi ülkesi sınırları içerisinde gelecek nesilleri bölge ayırmaksızın eşit şartlarda ve eşit imkanlarda eğitim ve öğretim sunma mükellefiyeti vardır.
güncel Önemli Başlıklar