bugün

ankara il sınırı içinde bulunan; tarihi, mimari, doğal güzelliklerin genel ve klişe isimlendirilmesidir.
(bkz: bağları)

(bkz: büklüm büklüm yolları)
(bkz: sarı tutku)

bir ankara klasiği.
Ankara'da yaşayan birisi olarak henüz göremediğim güzellik.
(bkz: anıtkabir)
anıtkabir
bahçelievler
kızılay
kuğulu park
gençlik parkı
ankara kalesi.
atatürk orman çiftliği'dir. o da gidince bir bok kalmayacaktır, zira genel yapısı itibariyle ankara yeterince iticiliğe ve yavanlığa sahip bir orta anadolu şehrinden ibarettir.
sakarya caddesindeki dönerciler.
gençlerbirliğidir. zira dün kuşlardan birine koyarak ne kadar güzel olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
Mogan gölü.
(bkz: eymir gölü)

gezin, görün.
Doğal güzelliği yok ama güzeldir yaşanılacak yerdir.
Yok gibi gozukebilir. icinde yasayanlara ankara'nin guzelliklerini sormak hatadir. Ankara'yi guzellestiren anilardir. Bunu orayi terk ettiginizde anlayacaksiniz.
Yenidoğan, kıtto, hıdırlık, çinçin vb. altındağ ilçesinin nezih, güler yüzlü, anlayışlı, yardım sever insanlarıyla huzur dolu güzellikleri vardır Ankara'nın.
olmayan güzelliklerdir. bir ığdır değildir.
(bkz: bahçeli)
Kaldılarsa, Yüksel Caddesi, simit-çay kafeleri ve kitapçılarıdır.
yolları geniş ve güzel yoksa başka bir sikim bişeyi yok. başkent yozgat olsa yine aynı şekil olurdu sanırım.
anıtkabir,
ankara simiti,
angara diyenleri...
Ankara kızları taş taş tatatatatatataş.
Anıtkabir. Gerisi çöp amına koyim.
insanı da memleketin kendisi de 5 para etmez. Ben burası kadar leş bir yer görmedim. Belki Rize. Ama o bile Ankara kadar değil.
Ankara durduk yere, ya da salt Ankara olduğu için sevilecek bir şehir değildir, bir şekilde size hitap edecek ve kendini sevdirebilecek farklı farklı şeyleri bünyesinde barındırdığı için sevilesidir. En basitinden, çoğu insanın hayatının en güzel zamanları olarak nitelenebilecek üniversite yıllarının yaşandığı mekan olduğu için, onlarda yeri ayrıdır. Yoksa doğma-büyüme Ankaralı biri olarak, sevilecek bir şey yok burada arkadaşlar yapmayın etmeyin, aman diyeyim.
anıtkabir,
ankara simiti,
angara diyenleri...
ve tabiki
serdarsl06
rüzgarı.

https://www.youtube.com/watch?v=SQL6dsiID0U
Aşti, Sakarya, Kızılay, gençlik parkı, kuğulu Park, hiç kullanılmayan üstgeçitleri, Anıtkabir, tren garı, bestekar, izmir, tunalı Hilmi, griliği, belediye başkanı (2019 yılı için), fışkiyesi, soğuğu, ayazı..

Ankara'yı sevmeyen nefret eder, seven ise ayrılamaz derler. Ben severdim. Neyini seviyorsun deseler tam olarak bir şey diyemem. Garip bir şehir Ankara.