bugün

Öldü de memleketin şu halini görmedi. *
aşk..acı...yanlış insan...evladını saramamış bir aile...harcanmış bir hayat. çok iyi bir ses sanatçısı olduğu gerçeğini şuraya koyuverelim. ne diyeyim acıyla yaşamak bir sanattır. ruhu huzur bulsun...
çok güzel sese sahip olan sanatçıydı kendisi. allah herkese hayırlı ölüm versin.
Badygard filmiyle özdeşleşen diva.
O, tüm dünyanın sesini hayranlıkla dinlediği, giyim tarzıyla bütün modacıların etkilendiği, milyonları peşinden sürüklemiş genç bir kadın.
Bana sorarsanız sevgi bekleyen bir kız çocuğu…
iyi ki vardın Amy…
iyi ki bu dünyadan böyle derin izler bırakarak geçtin…
Kolpaçino filmine malzeme olmuş şarkıcı. Eroinli kekten bahsederken Ali Çatalbaş şu ifadeyi kullanıyor 'kanka bu kekten bi kere ısırıyosun anında amy winehouse o kadar diyorum sana'.
ingilizlerin yildiz tilbesi. evet. alenen.
ingilizden çok götüme benziyor. acayip çirkin karı.
ciğerinden şarkı söylemeyi Afrika kökenlilerin tekelinden çıkaran bir müzik devrimcisi. keşke 28 yaşını görebilseydi.
the world just chewed her up and spat her out.
(bkz: back to black)
Müzik listemde mütemadiyen den geldiğinde hala burnumun direği sızlar, gözlerim dolar. içindeki sevgi bütün vucudunu yiyip bitirene kadar sevmeye devam etti ve aramızdan ayrıldı.
en az bir 40 yıl daha yaşaması gerekirmiş aslında. insan şarkılarını dinledikçe, sesini duydukça bunu daha iyi anlıyor.
https://pbs.twimg.com/media/DjyiyQFXcAA4UTl.jpg
2000'li yılların janis joplin'i, ella fitzgerald'ı idi. keşke ölmeseydi dediğim nadir gerçek sanatçılardan bir tanesiydi.
hızlı koşan atın boku seyrek düşermiş başlığının altında ismi olanlardan.
endaaaaaaaaaaaiiiyaaayyy wiıl olweys lav yüüuuuuuu. Diye şarkısı olan kadın.

Edit: yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın o whitney houston mış.
https://www.youtube.com/watch?v=t-UtSdCDU-A
Uğruna şarkı yazılmış kadın:

sen de sev ama sevilme
aşk acısı çek ben gibi
çok özle ama kavuşma
kavuşamadığım gibi

senin de yüreğin yansın
başka ellerde mum gibi
çaresizlik ayrılmasın
kapından köle gibi

senin de kalbini çalsın
başkaları mal gibi
sevdam yüreğinde kalsın
gizli bir günah gibi

geri dönme istemem ki
ben eski ben değilim ki
hayat öyle bir oyun ki
ne rolü var ne sahnesi

sen de mutlu olma amy
sen de sev sevilme amy

aşkta hep aşkla yanıldım
sevdim hiç sevmemiş gibi
sen kırdın ben tamir ettim
sanki ustaymışım gibi

kimse üstüne almasın
bu sözlerim sevgiliye
o öyle bir sevgilidir
ettiğini iyi bilir

ahlarım beddua değil
anlaşılabilmek için
sevmek sevilmek öyle zor
birine alışan için

geri gelme istemem ki
ben eski ben değilim ki
hayat öyle bir oyun ki
ne rolü var ne sahnesi

sen de mutlu olma amy
sen de sev sevilme amy
Sadece şarkı söylemek için yaşayan bir kadını, şarkı söylemeye küstüren “ışıltılı” şöhret dünyasının, hayatının 27. gününde ölüme terk ettiği kadın.

Kadın diyorum aslında bu kelimeye ne kadar hak etsede bana göre hiç gerçekten sevilmemiş zorla kadın olmaya itilmiş bir kız çocuğu.

Birdaha “back to black” gibi bir şarkı duyarmıyız bilmem ama onun gibi bir kadın görmeyeceğimiz kesin.
Kocasına delicesine aşıkmış ama bu aşk tek taraflı imiş dolayısıyla kocasını sadece öpebilmek için bile 25 dolar ödemek zorundaymış.
0:00 2:40
Keş kocası yüzünden kararmış ve o kadar erken sonlanmış bir yaşam öyküsünün kahramanı..
8 sene önce bugün overdose dolayısıyla otel odasında ölü bulunan, son dönemin en özgün ve en sağlam sesine sahip olan güzel kız.
büyük ses, tam bir loverdı. ölümüne en çok üzüldüğüm ünlülerden biridir. Yazık oldu.
güncel Önemli Başlıklar