bugün

yakın zamanda ölürse efsane olacak sarkıcı. o görüntüde birinden böyle güzel bir ses nasıl çıkar pes doğrusu hes doğrusu.
albümleri altın değerinde. her şarkısı her görüntüsü "son olabilir" niteliğinde. 2 albümü de birbirinden güzel olan şarkıcı. ses süper görüntü konusunda yorum yapmama hakkımı kullanıyorum.
Amy'nin ölüm tarihini doğru tahmin edenler aşağıdaki siteden bir Ipod touch kazanacaklardır. Şahsen Ipod touch kazanmak bir kenara Amy Winehouse'dan bir şarkı daha dinlemek ve onun gibi düşünen, algılayan bir insanın genç ölmeyeceğinden emin olmak için birçok şey verebilirim.

Ölüm taciri web sitesi:
http://www.whenwillamywinehousedie.com/
soul/jazz türünde şarkı yapan ingiliz müzisyen. son dönemde her ne kadar uyuşturucu bağımlılığı ile gündemde olsa da bu mükemmel bir sese sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
geçtiğimiz günlerde grammy müzik ödülleri törenine ABD'nin kendisine vize vermemesi nedeniyle katılamamış ama tam 5 dalda ödül alarak bunun kendisi için pek te sorun olmadığını göstermiştir.
sabah aynaya baktığımda saçlarımın, amy'nin saçlarının aynısı olduğunu görmem neticesinde bana kısa süreli bir şok yaşatmış şarkıcı. hemen sesimi de denedim onun gibi olmuş mu diye. ama nerde. ne güzel onun erkek versiyonu olacaktım. esrar yerine sürekli nargile içecektim.
adımı da emmi rakıhouse yapardım. neyse saçlarla başladık. bu da bir şey.
saatlerdir dinlediğim ve hala hangi şarkısının en güzel olduğuna karar veremediğim güzel sesli hatun.
annesi tarafından verilen demecte bir ay içinde ölümünün beklendigi acıklanmıstır.

not: kendimi kırılmıs hissediyorum.
ingiliz soul ses sanatçısı.23 yaşında olmakla beraber başarılı müziği dışında kendine has tarzı ile de adından söz ettirmektedir.frank ve back to black adlı iki albümünde birbirinden güzel soul parçaları bulunmaktadır.tarzı caz formatında olup soul ve r&b ezgileri taşımaktadır.rehab en popüler parçasıdır.son grammy ödüllerine damgasını beş ödül alarak vurmuştur ve beş ödül birden alan ilk ve tek ingiliz sanatçıdır.

--spoiler--
http://www.amywinehouse.co.uk/
--spoiler--

official internet sitesinden parçalarını dinlemenizi tavsiye ederim.
back to black adlı parçası ve klibi muhteşem olan amerikalı şarkıcıdır.
"what is it about men" adlı aşmış parçanın sahibi,süper sesli ingiliz hatun..
melankolinin sınırlarında gezen hayatla ölüm arasındaki alanı tecrübe etmek amacında olduğunu düşündüğüm bizdeki karşılıüı yıldız tilbe olan duman kafalı ingiliz şarkıcı.
müzikteki başarılarının yanı sıra bulimiya ve uyuşturucu sorunları ile sık sık gündeme gelen zeki ve seksi kadın.
farkına varmadan moda ikonu olmasını kendi tasarladığı ürünlerle pekiştirecek sanatçı.yakında oluşturacağı markasında makyaj malzemesinden ayakkabılara kadar her türlü amy ürününe sahip olabilecek sevgili hayranları.tabi bu projeyi gerçekleştirmeden ölmez ise.
allen iverson'un ailesinin ingiltere subesi; kendisi uyusturucu bagimlisi kocasi hapiste boyle garip bir aile yani winehouse ailesi..ha soul veya vocal jazz'da ondan iyisi yok bu aralar o ayri..
amerika'ya girişi yasak şarkıcı. biricik sevgilim.
tarzı, giyimi, sahne performansları * bana her ne kadar itici gelsede back to black sarkısı ile ben de saygı uyandırmıs bayan sarkıcı.
ingiliz gençlerinin neredeyse taptığı, rehab ve i m no good dışında pek bir numarası olmayan çirkin hatun kişi.

bu gençlerin, ne kadar kötü o kadar iyi felsefesi nereye kadar gidecek meraklardayım.
(bkz: adele laurie blue adkins)
sadece işini yapan kaliteli ses...
mad men dizisinin jenerigini "you know i'm no good" sarkisi ile senlendiren sarkici.
kafası vücuduna göre yeterince büyük değilmiş gibi kabartmayı abarttığı saçlarıyla tuhaf bir şekle bürünen şarkıcı.
herkes daha olmanın peşinde.. daha çok, daha fazla.. ama bu kadın olan bu diyor, ben buyum! nasıl bir ses, nasıl sözler, nasıl bu denli çirkin, bi kadar güzel.. amy bunları okuduğunu biliyorum ve sana laflar hazırladım : ölme ulan sakın ! hep şarkı söyle, boş boş bak boyalı gözlerinle !
ve elbette şuna bakmakda büyük fayda var (bkz: back to black)
aha böyule bi yaratıktır, seveni var tapanı var, neyse ben bişi demiyorum.

--spoiler--
http://www.thisislondon.c...oking%27+video/article.do
--spoiler--
önemi sadece müziğine veren, kendisiyle barışık, vucudunun hiçbir yerine estetik yapma gereği duymayan gerçek müzisyendir. o bakımdan öyle bi yaratıktır.
bir tavuskuşu cinsi. böyle berbat bir görüntüden böyle muhteşem bir sesin çıkması insana hayret veriyor.