bugün

insana gercek muzıgi dinledigi hazzını veren hatun. isterse baca gibi marihuana icsin yada surekli eroin alsın yinede sevilir bu kadın. *
süper ötesi sese sahip hatun kişi.
mükemmel ses, mükemmel yorum
kelimeleri telafuzu ise işi daha eğlenceli hale getiriyor
mtvdeki canlı performansında gördüğüm üzre gayet başarılı canlı söylerken de, sahnedeki enerjisi yüksek hatunun. ayırca arkasına zıplarcasına dans eden vokalleri var ki anlatılmaz yaşanır! *
izlenesi diyor ve bu bahsi kapatıyorum kuzum *
dün gece münih te düzenlenen mtv avrupa müzik ödüllerinde back to black albümü ile "sanatçıların seçimi" ödülünü almış ablamız. kendisi ödülü kucakladıktan sonra tek bir kelime bile etmeden sahneden inerek cümlemizi dumur etmiştir. *
sesine, yüzüne, saçına, dövmelerine hasta olduğum müthiş kadın.
mükemmel sese ve yoruma sahip, tarzı olan çekici hatun şarkıcı..
back to black şarkısıysa ortalama her dinleyşimde beni ağlatmaktadır.. özellikle MTV ema'de yapmış olduğu canlı performansındaki o halleri, o tonlamaları, o bakışlarıyla kadın şarkıyı resmen yaşamış ve yaşatmıştır.. mutlaka dinlenesi,dikkatle izlenesi.
gecenlerde babasi ya da esinin babasi tarafindan yalvariyorum almayin sunun cd'lerini, gitmeyin konserlerine diye uyarildigimiz ingiliz sarkici kiz. siz aldikca bunlar para kazaniyor ve de o paralarla daha cok uyusturucu bagimlisi oluyorlar kari-koca diye cirpiniyordu adamcagiz.

bu aksam metroda, londra'daki bir konserinin iptal edildigini ogrendigim ingiliz hatun. bindigim trenin makinisti, hic de aliskin olmadigimiz bir sey yaparak, sayin yolcularimiz treninin kapilari kapaniyor ve sizler icin ekstra bir haberim daha var eger amy winehouse konserine gitmeyi planlayanlardansaniz konserler iptal edilmis, paralarinizi geri vereceklermis dedi.

edit: yalnizca londra konseri degil, butun konserleri doktorunun istegiyle iptal edilmis. sabah radyoda haberlerde bu durumu degerlendiren muhabir son yillarda ingiltere'den cikan en yetenekli kadin sesi oldugunu anlatiyordu. dinlemeli bir ara kimmis diye? gerci ben keman sesiyle, obua sesini ayiramam birbirinden daha ama!
back to black ve love is a losing game gibi iki mükemmel şarkısı olan, çok duygulu bir ses. gel gör ki antipatik görünmek gibi bir çabası var.
bu yıl grammylere altı dalda aday olan kişi, en az üçünü almasını bekliyoruz.
kocasinin christmas tatilini hapishanede gecirecek olmasinin verdigi uzuntuden midir yoksa gazetecilerin surekli olarak burnunda fotografladigi 'gizemli' beyaz tozun yarattigi moddan midir bilinmez, son verdigi konserlerinde hayranlarini husrana ugratan stil sahibi, fevkalbeser yorumcu. gecenlerde george micheal kendisi icin "en iyi kadin vokal" yorumunda bulunmustur.
-"back to black" aşık olduğum insan hakkında. ayrılık beni o kadar perişan etmişti ki, bu boktan halden iyi bir şey çıkarmam farz olmuştu. ayrı düşmüş siyam ikizleri gibiydik. " diyor amy.

roll - aralık 2007

süper bir ses.
içtiği şu meret yüzünden anoreksiyalığa doğru yol almakta olan bayan şarkıcı..
sohretin getirdigi para ile kendini mahfetmeye aday bir baska ingiliz kizcagiz. sohret oyle yakici bir sey ki, iyi hazirlanmamis, yeterince donanmamis bir insani yikan, yok eden bir bela. yazik! uzucu bir sonu gormek bazen migdesini bulandiriyor fena halde insanin.
dayaktan veya zayıflıktan ölmeden önce ne kadar albüm yapsa kar olan güzel ses.
amy kendini mahfedebilir, izin verdim; ancak sesini ve şarkılarını mahfedecekse, yok olmadı.
kocasini da baya bir hirpalamistir:
http://www.ntvmsnbc.com/news/418184.asp?cp1=1
sohretli bir insanin ne yapmasi, ne yapmamasi gerektiginin canli kanli ornegi.
rehab adlı şarkıda ne bok olduğunu belli eden kadın. ama şarkıları hakkaten güzel.
radyoda sesini ilk duyduğumda allahım yeni bir aretha franklin mi geliyor acaba dediğim, birkaç gün anastacia gibi bir tipte hayal ettiğim daha sonra tv'deki ilk karşılaşmamda ise bana cm'de ismini ezberleten, hiç tanınmadığı yıllarda zihnimde ulan kesin karizma bi adamdır imajı olan ronaldinho'yu dişlek bir şopar olarak televizyonda gördüğümde yaşadığım hayal kırıklığına benzer bir yıkıntı yaşatan şarkıcı.
back to black güzeldir ama.
6 dalda aday gösterildiği grammy ödül törenine vize alamadığı için katılamayacak olan ingiliz şarkıcı.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7234002.stm
beklenildiği üzere 5 grammy alarak kanye west i bu yılki grammylerde sollamış olan, mükemmel bünye, güzide insan, şahane ses, tapılacak kadın.

(bkz: yirim)
altın vuruş yapmasını beklediğim anormal ingiliz şarkıcı....
grammy müzik ödüllerinin gecesine iki gözüm(!) amerika' dan vize alamadığı için gidemeyen ancak ödüllleri silip süpüren hanımefendidir. zaten ona yakışan da buydu. adaylar arasında onun kadar iyi şarkıcı, iyi söz yazarı vs. yoktu ki...
tıpkı ann nicole smith gibi çok yakında bir otel odasında eroin ya da kokain her ne haltsa komadan öldüğü ya da tam ilişkiye girerken nefessiz kaldığı için adamın şeyi daha içinden çıkmadan geberdiği haberini alacağımız şarkıcı.
sonu benzemesin diyeceğim kişidir. o kadar güzel ses o kadar yetenek, tabii insan şaşırıyor ne yapacağını (bkz: acıların kadını bergen)