bugün

her amerikan filmlerinin vazgeçilmezidir. savaş olur, herkes ölür, binalar yıkılır, meteorlar yağar adamın biri çıkar tek başına olayları yoluna koyar ve dünyayı kurtarır. uzaylılar saldırır, insanları öldürür,gezegeni ele geçirmeye çalışır, kahramanımız tek başına gene dünyayı kurtarır. saçmalıklar bütünüdür.*
(bkz: tom cruise) vb...
bizimkilerin yanında pek bi acemi kalırlar haksızlık yapmamak gerek
(bkz: dünyayı kurtaran adam)
ordular, polisler, "efbiaylar", "siaey" lerin çözemediği her sorunu tek başına cengaverce çözüp kötüleri temizleyen ultra bünyeler.

(bkz: palavra).
en önemlisi nazlı olur kapris yaparlar.

iş arkadaşı ya da ailesi mefta olmuştur eskiden. "john ben o işleri geçtim, unut bunu" falan der. "sikseniz gelmem" der. ama eninde sonunda sike sike gidip kurtaracaktır. cüneyt arkın abimiz gibi "açılın ben dünyayı kurtaran adamım amk" diye atlamaları aslında daha hayırlı olacaktır. endama bakmak yeterlidir, "uzaylısının da aliyenin de amına koyam" duruşu vardır;

görsel
Mide bulandıran kişiliğe sahiplerdir genelde.
filmin sonunda sırtında battaniye amk ambulansın arkasına oturmuş kendi üzerine atılan suçların asıl failini bulmanın mutluluğu içinde operasyonda onu yardımcı olan sarışın kızla kesişerek kahve içer ve kolu alçıdadır.

sarışın kızla öpüşerek aşk tohumlarını attıktan sonra daha yüksek bir rütbe verilir görevi iade edilir bu iş bir törenle yapılır.
Kendilerini dünyanın jandarmalığına soyan amerikalı aptalların hayali kahramanlarıdır.
BU GiBi PROJELER GENELLiKLE RUS MAFYASIYLA , RUS ASKERLERiYLE, UZAYLILARLA MÜCADELEYi ANLATAN, HAMBURGER YEMEKTEN OBEZ OLAN VE DÜNYA'DAN HABERi OLMAYAN AMERiKAN HALKININ GAZINI ALIP BÖBÜRLENMELERiNi AMAÇLAYAN , ONLARIN DÜŞ ALEMiNE HiTAP EDEN FiLMCiKLER ZiNCiRiDiR.