bugün

bulunduğu gruptaki lider ya da daha doğrusu hakim erkek. hani erkek gruplarında hep sözü daha fazla dinlenen, millete el şakası yapan, ona buna vuran erkekler var ya onlar mesela alfa erkeğidir. bu genellikle sözlü bir beyan olmaksızın içgüdüyle diğer erkekler tarafından seçilir ve genellikle bir alfa kadınla çiftleşir bunlar. hayvan gruplarında da vardır bu, mesela köpeklerde veya kurtlarda. ayrıca bu benim kişisel yorumum gibi; bir grupta alfa erkek olmayan bir erkek başka bir grupta alfa erkek olabiliyor, duruma kişilere göre değişkenlik gösteren bir statü bu. ayrıca alfa kadın benimdir yan bakana el şakası yaparım ona göre, pandik atarım bir şey yaparım.
insan toplumunda " piç " diye adlandırılan edilen erkek türüdür. kendilerine güvenleri tamdır, liderliğe oynarlar ve challenge dan kacmazlar. dolayısıyla bu özelliklerini kullanarak kadınları etkilemeyi iyi bilirler ve etkilerler de. Ancak yaş ilerlemeye başlayıp da alfa nın kıllara ak düşünce; ( aynı anda kadınların aşk & macera aramayı bırakıp para & yerleşik düzen & mıy mıy koca aramaya başlayınca ) beta erkekleriyle yani akıllı - uslu, iyi aile cocuklarıyla fırsatlar kısmen eşitlenir. taa ki alfa erkek dezavantajı görüp evrimini o yöne çevirene kadar.
kolonide alfa durumunu korumak için herzaman mücadeleye hazırlıklı olmalıdırlar. çünkü genç erkeklerden biri elbet birgün ona meydan okuyacaktır.
(bkz: alpha male)
(bkz: zall)
puhahahaha.
görsel

(bkz: son uçurulan yazarlar)
(bkz: dostlar beni hatırlasın)
(bkz: aslan burcu erkeği)
alfa erkeği hiç bir zaman ben alfa erkeğim demez, bunu belirtecek entry girmez, kendini övmez. Hareketleriyle karşı tarafa bunu hissettirir.
Deterjan markası gibi erkektir.
Aynı benim gibi biri işte.
sırf böyle olmaya çalışan mallar yüzünden insan gurup ortamlarından soğur ikili ilişkilere hatta yalnızlığa yönelir.
piyonken şah deviren erkektir. grubuna kendini kanıtlamıştır. çevresinde kabul görür ormanların kralıdır.
(bkz: zyzz) (bkz: calum von moger)
alfa romeo sahibi erkeklere özgü bir tabir zaar.
Denizde dubaya çıkıp acayip dalış figürleri sergileyen malların olduklarını düşündükleri erkektir.
Ataerkil sıçmık.
Başkalarının düşüncelerini takmaz. insanlara iyi davranır, yardım eder. Başarısızlıktan korkmaz, çözüm üretir. Liderlik eder.
türkçesi için
(bkz: daşşaklı adam)
içinde bulunduğum erkek grubudur. Yorucu tempolu uzun bir yoldur.
bir 10 yıl sonra sendikalı olup emekliliğe ayrılmayı düşünüyorum.
brave new world adlı romanda da geçen erkek türü. sonrası beta ve delta diye gidiyordu.
Bulunduğu gruptaki lider falan nedir arkadaş. Bir de aramız da kavga edip en güçlüyü kral falan seçelim.
Bir de bôyle saçma şeylere inanıp ciddiye alanlar var.
Allah'ın kekosu sen o grubunun lideri olsan ne olur olmasan ne olur.
insanın alfa erkeği mi olur evladım?

biz dişilerle sevişmek için boynuz mu tokuşturuyoruz? sürüdeki tüm dişiler bizim mi oluyor? alfa erkeği kurt olur, geyik olur, keçi olur.

biz önce erkek olalım, adam olalım da, alfası kalsın.
bunun study guide tarzı rehberlik kitapları çıkmaya başlamış. almayın sırrı şu ki; kendiniz olun yetiyor.
Bunu kitaplarda arayanın aklından şüphe ederim. Kendini bilen, potansiyellerini doğru kullanan erkektir.
genellikle kurtlarda olan alfa erkek ve kadın olanlardan erkek olandır.

liderdir.

üreyen ve üretendir.

ilk ve öncelliklidir.
alfa erkek alfa dişi tanımı sadece hayvanlar aleminde olur eğer insanlar aleminde oluyorsa o grupta insanlık tanımı zor olur çünkü insanlarda çok seslilik birçok düşünceye değer verme birçok alanda gelişme vardır. 'akıl akıldan üstündür' sözü gereği herkesin fikrine değer verilmelidir. tek başlılık yoktur. herkes eşittir. 'güçlü olan haklıdır' sözü yoktur.