bugün

pendikten idoya binerdin 30 dk sonra inerdin.
Banliyöye binip Kadıköy'e oh mis trafik yok, oradan vapurla mis gibi deniz havası karşıya, sirkeciden halkalı'ya tekrar banliyö ve dolmuşla ulaşabilirdiniz.
tipik akp ' li kafası.

peki hukuk, demokrasi, bilim, sanat, özgürlük desek?

verecek cevabı yok. çünkü böyle bir talebi yok.
(bkz: durup durup yol yaptık diyen akpli) değişik bir şeyin yoksa sus dedirtendir.
imkansıza yakın olan eylemdir. o zamanlar ülkede araba falan yoktu atlarla gidiyorduk her yere. atı olmayanlar eşeğe katıra falan biniyordu. pendikten avcılara gitmek 11-12 saat sürerdi iyi ki a.k p geldi de kurtulduk bu mevzudan..

hee köprüden geçmek içinde elimizde karne ile beklerdik es geçmeyeyim bunu. hüloğğğ..
yine iki saat sürüyordu, şimdi de iki saat sürüyor. taşıtların değiştiği, koşulların değişmediği durumdur.
önce güvercinle deve kervancısına haber salıyordun

onlar bir kaç hafta sonrasına ranndevu veriyordu

randevu günü pendik devlet hastanesi önünde toplanan

40 develik kervan ile takriben 3 ay süren yolcukuktan sonra

avcılara varıyordun.

hamdolsun hırsız akabe geldi de şıp deye gedeyoz.

la akabe 10 senedir, üsküdar ümraniye metrosunu bitiremedi,

avcılara neyle gidiyormuşuz.

ampüller iman gücüyle gidiyordu.
tecavüze, tacize, soyguna uğramadan yolculuk yapmaktır.
siyasi tercihleri, pendik avcılar arası kadar şekillenebilen akp li übersychotik kişi beyanı.

bunun için de başkanlığa evet dersiniz siz amk.
Ülkenin her yerinde bomba patlarken, korkudan sokağa çıkmaya cesaret edemezken, Pendik'ten Avcılar'a daha kısa sürede gitmeyi işbilen çomar sürüsünün açtığı entry.
keşke terör bu kadar azmasa, pkk, ışid, fetö, pyd bilmem ne ülkemize b*ku b*kuna girmese ve masum insanları öldürmese yine gidemeyelim pendik'ten avcılar'a dedirten mevzudur.
Öyle bir konuşuyorlar ki sanki metrobüsü Tayyip icat etti. Ulan hangi iktidar olsa bunu çözmek için uğraşmak zorundaydı öyle yada böyle. Aynı şekil yol yapma konusundada böyle olduğunu düşünüyorum farklı iktidar olsa tek farkı olabilirdi heryer imam hatip olmazdı camiler bu kadar çok yapılmazdı. Bana kalırsa Tayyipin en iyi yaptığı şey camii ve imam hatip. Yol falan boş beleş gurur duyulması gereksiz ülkenin gelişmesi halka bağlıdır halkın okuma düzeyine.
Çağın ve teknolojinin gerektirdiği uygulamaları yapmak, devletin lütfu değil görevidir.
Görevlerini yerine getirmek için, halk olarak verdiğimiz vergiler de, bu görevin en büyük desteğidir.
Ayrıca hükümetlerin en asil görevi, milleti, yollarla coğrafi olarak birbirine yaklaştırmaktan ziyade, manevi ve mental olarak birbirine yakınlaştırmak, huzurlu ve birbiriyle barışık bir toplum oluşturmaktır.
görsel
Ziraat ve vakıftan çekilen kredilerle kendi yandaşlarına yaptırdıkları köprü ve yollarla hazine arazileri içinden geçirilip ormanları imara açmakla 3 4 saate kadar inen yol.
Allah'ın gerizekalısı 94 98 yılları istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kimmiş ? Malsınız yemin ediyorum malsınız. Reis'inize muhalefet yaptığınızın bile farkında değilsiniz ona yanıyorum.
Benim vergimle yapılan yolla artık daha kolay olan gidiştir. Lütuf değil devletin görevidir. Zira devlet insanlar için vardır.
bir insan neden pendik'den avcılar'a gider ki? sorusu sorulmalıdır önce!
ahh ah. sene 1992. tabi sizler o zamanlar küçüksünüz yada hiç yoksunuz. bu ülkede güneş doğmuyordu. yağmur yağmıyordu. kuşlar ötmüyor, çiçekler açmıyordu. su yokdu su! akp geldi bütün sorunlarımız çözüldü. lafa değil icraata bakarım ben!
Ak partiden sonra gitmekle aynı olan olay. Ulan metrobüs yada otobüsten iniyorsun 20 dakika yürüyorsun bir de ulaşım güzel diyorlar.
o zaman avcılar bize geliyordu.
annem yolluk yapar ve bizi arkamızdan su dökerek uğurlardı. develerin üzerine su fıçıları yüklemiştik. boğazı develer yüzerek geçerdi vs. gibi anlatılacak olandır.
önceden şehirlerarası otobüs bileti alarak yaptığım yolculukları hatırlatmıştır. kocaeli-tekirdağ otobüslerine binmek için e5 kenarında beklerdik. bazen paramız bilet almaya yetişmezdi bagaja alırlardı sağolsunlar.hatta alışkanlık edinip hep bagajda yolculuk yapmaya başlamıştık. 2002 den sonra her şey bambaşka oldu. bedavaya bindiğim o otobüslere artık akbil basmadan almamaya başladılar.
pendikten avcılara ekspres ulaşım olsa kaç kişi kullanır? sorusunu akla getirir.