bugün

(bkz: küçük ibo nun yengesi)
dayıların da gireceği türdür.

Eğer ailede amca yoksa amcanın yapacağı pisliği dayılar devralıyor merak etmeyin. Hepsi aynı kalleşlikte.
Kesinlikle baskasinin kizinin/oglunun ne yaptigi ile ilgili dedikodu yapip, kendi kizinin sahin marka araclarda pompalandigindan haberi olmayan akrabalardir.

Var boyle tipler, icimizdeler.
yengelerdir. sinsi olurlar. en azından benim yengelerim öyle. ikisindende hiç hazetmem.
(bkz: enistecimle aksam aksam delirmeler)
hepsi. ya sizin işinize bir şekilde köstek olurlar ya da ailenizi size karşı doldururlar. etrafımda olmasını istemediğim bu insan beni bu kadar rahatsız edebilme potansiyeline nasıl sahip olabiliyor diye düşünür durursunuz siz de.
100 kere evlenmek istemiyorum dediğin halde sana eş bulmaya çalışan geveze teyzedir.
Yolda sokakta gorunce hemen anne-babayi arayip abi senin kiz/oglan surda sununla filan.

var bizde boyle bi tane karaktersiz.
kaypak, dönek demekmiş. vallahi bilmiyordum. dolayısıyla tecrübelerime binaen "dayı" diyorum. amcam yok benim. belki olsaydı onları da listeye dahil edebilirdim.
Dayımın kızları hariç hemen hemen hepsi.
Mesela amcam ve karısıyla başlayalım; benim annem babam yıllarca amcama bakmıştır ama amcam evlendikten sonra karısını dinlemiş tabiri caizse evden kovmuşlardır. Ama şimdi mis gibi yerde yepyeni evimiz var, onlar kümes gibi evde yıllardır. Daha ne saygısızlıkları varda çok uzun olur. Ama iyi insan olun, kalbiniz temiz olsun Allah herşey veriyor. Ben annem babamdan bunu öğrendim.

Sonra teyzeoğulları, ortada Allah sizi inandırsın en ufak bir problem yok olay şudur, teyzem farklı zamanlarda annemi arayıp babamın tamamen tesadüfen telefona açıp bakması ve annemin aliye neden telefona bakmıyorsun demesidir gelininin yanında. Zoruna gitmiş sen kalk kocasına söyle o da gitsin kocasına söylemiş babamla tartışmış kocası tabi babam laflarınla bi güzel dövmüş kocasını, bu sefer de teyzeoğulları annemle yaklaşık 5 yıl konuşmadılar sonra teyze teyze dediler. Hatta teyzemle kocası 1-2 aya umreye gidecekler. Ne helallik ne birşey. Turistik geziye gidip dönecekler büyük ihtimalle.

Dayım ve karısı; bunlar anneme ne zulümler yapmışlar bi abi bunu nasıl yapar dersiniz. Hatta karısı umreye gidecek 1-2 aya teyzemle. Annemden helallik almadan gitseler nolur ki. Zaten geçenlerde duydum yine laf şeytan işleriyle meşguller halbuki ciddi maneviyat sürecine girmeleri gerekirken. Büyük ihtimalle turistik olarak gidip dönecekler. Kalplerde hastalık var çünkü. Laf gıybet o biçim.

Sırf sülalede saygınlığım azalmasın diye saygı yapıp politikadan nasılsın iyi misin dediğim insanlardır. Yoksa bunların işi mezarda çok zor.

Zaten mezar hesabı insanın zor geçerse mahşer ve Allah korusun cehennem mezardan da beter geçecek.
Saman altından su yürüten akrabalar arasında en popüler kuzendir.
amıcamın amınagoyam!
Sadece yemeklere gelen o da yemek olduğu iÇin ihtiyaÇ anında kaybolan ama işi düşünce bir numaralı yalakalık yapan Allah'ın cezası akrabalar.
Enişteler. Herkesin vardır bi eniştesi en kaypak olanından.
genellikle küçük dayılardır.
enişte, 3 anne tarafından 3 de baba tarafından eniştem her iki taraftan da birer tane kaypak mevcut ailede ne yazık ki.
Bil umum Enişte.
Akraba desen değil, siktir git desen kan çıkar, Harçlık da vermez, pis pis sırıtır. Aynı şuna benzer gereksiz.
görsel
Akrabalar genellikle yüzünüze gülse de sizi asla çekemezler demem o ki annenizden babanızdan başka kimseyi ciddiye almayın.
Tanım; tüm akrabalardır.
(bkz: küçük enişte)
Bir tane amca ve dayı mutlaka hovardadır. Özellikle babanız en büyükse borçları hep babanıza takarlar.
Her boku yiyipte masum ayağına yatan kuzenler ve görgüsüz, ne oldum budalası yengeler.