bugün

Allah kabul etsin.
güzeldir kendi inancına göre ibadettir. ibadet kınanmaz.

edit: tamam eksi verin de niye veriyorsunuz onu anlamadım.
hristiyan birinin yapması gerekeni yapmıştır. yakında saldırıya maruz kalabilir. zira bu sözlükte inancı olan insanlara karşı bir saldırı var. haa bu arkadaş müslüman olmadığından ve de kız olduğundan ötürü muhtemelen tepki de görmeyebilir. velhasılı kelam ateistler orospu çocuğudur.
yapilmasi gerekeni gerektigi gibi yapmamistir. sakamisiniz arkadaslar siz, kiz diye korumak yerine, kliseye nasil girilir, camoye nasil girilir bir igrenin. inandiginuz yaraticinin huzuruna gidiyorsunuz, pub degil orasi.
(bkz: kilisede selfie keyfi)
bol ibadetler dilerim kendisine.
Olağandır. Herkesin ibadetine kimse karışamaz. Hatta dirilişteyse gelinebilir. ibadet amaçlı değil tabii ki.
Kendisini müsait olunca saint antuan a da ben götüreceğim.
hafız sen bu sözlük mallarını boş ver neye inanıyorsan oraya git,

de zenci papazı nasıl buldun ? yurt dışıysa bilmem, burada zenci papaz var mı ?
abartılmaması gerekir. yarısı gitmiş olm.
Camide fotoğraf mı atalım. ne yapalım
Peder efendi günahlarını çıkarmıştır inşallah.
sözlükteki gerizekalıları ayyuka çıkartmış başlıktır. insanlar ibadetlerini dilediği gibi gerçekleştirebilmeli değil mi arkadaşlar? Burası sanıyorum ki özgür bir ülke.

"Tanrı ibadetlerini kabul etsin" dediğim kalbi güzel yazar.
sözlüğü facebook gibi kullanan yazarların yine boş gündem yaratması'dır. hayır bize ne kardeşim senin dini inancından kilisede ne giydiğinden bugün nereye gittiğinden? insanlar onun için site yapmış ismi de facebook, twitter, instagram bilmem ne. sözlük burası. babanızın yeri gibi kullanmayın şurayı.
Tabii ki gidebilir. Kendi inancını belirleyecek yaştadır. Kendisi çiçek gibi narin ve güzeldir.
sadece ac dc dinleyen kiz" i ilgilendiren olaydır. tanrı ile kul arasına girilmez.
öncelikle gündemine tüküreyim sözlük.

heh şimdi devam edebilirim. ibadet allahla kul arasında yapılan, show malzemesi yapılacak bir şey değildir. bunun dışına çıkan her davranış duyguları suistimaldir.

ayrıca kiliseye de tıpkı camii gibi istediğiniz kılıkla gidemezsiniz. belli sınırları vardır. üstüne oralardan selfie yapıp " qanqalrla ibadet" minvalli fotolar atmak ne kadar samimiyetsiz, ne kadar ilgi manyağı, ne kadar acınası( ay durduramıyorum kendimi) bir insan olduğunuzu gösterir.

harbiden çok zavallıca hareket yapmış. üzülüyorum ben bu tip insanlara.
baktı ki milyonların bacısı fotoğraf atma sıklığını artırdı. günde 50 den aşağı nickaltı girilmez oldu. ilgiler onun üzerine kaydı. artık 1 numara oydu. ac dc dinleyen kız bunun altında kalamazdı. normal fotoğraf atsa çok belli etmiş olacaktı belki de milyonların bacısı kadar güzel değildi. çıta yükselmişti. normal fotoğraf atamazdı. ne yapmalı ne yapmalı diye düşündü. derken

hooop hem marjinal hem ilgi çekici bir fikir geldi aklına -hatta o kadar ilgi çekici ki ayrı başlık bile açıldı, açıldığı an 30 küsür entry döşendi- belki de bir ilki başlatırım yeni bir akım doğar diye düşündü. belki de sözlükte etkinlikli fotoğraf atma akımı başlatırdı kim bilir?

otobüs beklerken foto, ütü yaparken foto, yemek yaparken bennn, kankilerle batak keyfi, ders çalışıyorum, cafede oturuyorum, sanayideyim arabama lpg taktırıyorummm...

eğer ileride bu tür paylaşımlar yapılırsa şüphesiz ki akla bu başlık gelecekti. her şeyin öncüsü olan ac dc dinleyen kız gelecekti. bakalım bu düşüncesi tutacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

ama bu hamlesiyle ac dc dinleyen kızımız milyonların bacısıyla skoru eşitlemiş durumda. yalnız ben natalieflyyn'den de süpriz bir cuma namazı hamlesi bekliyorum. kendisi yarışta iyice geride kaldı. şimdi sözü merkeze bırakıyorum.
Yemin ederim şu sözlük mal dolu bugün bir kez daha anladım.
mallar görsün de silerim belkim entryi.
Bir insanın kiliseye gitmesini sozluge koyması mı acı yoksa buna başlık açmak mı emin olamadım.
bir tükenin artık ya.
türk değildir bu, türk kiliseye gitmez, türk camiiye de gitmez, türk tanrı dağına gider.
Siyahi papaz görmedim ben hiç türkiye'de. ilginç.
Hangi kilise oldugunu söylerse haftaya kendisine katılabileceğim kişi.
ne meraklısınız her boku gündem yapmaya amına koyim ya.

gitmişse gitmiş sana ne?

yaptığı ibadeti reklam etmişse etmiş sana ne?
ac dc kız amacına ulaşmıştır.Salak saçma foto atıp ilgi çekmeyi başardı. popi demek böyle olunuyormuş.
immm şey de yorum yapabilir.
Bütün günahlarınız için dua edip af diledim arkadaşlar. Bu pazar da rahatsınız.

(img:#1851707)