bugün

uzun zaman sonra gelip de açtığım en keyif veren başlık budur herhalde. şöyle ki;

"Asgari ücret 1300 lira olduuuuaaaaaa nolduuueaaaaaaa hadi CHP lileeeeaarrr" diyenler bide bunlara baksın.

o dediğiniz 1300 TL, asgari geçim indirimi ile olan 1300 TL. yani toplamda 300 lira değil 80 lira zam geldi ki bu da normal değerlerde gelen zam oranına eşdeğerdir.Yeni yıla zibilyon tane zamla girdik. Elektrik, su ( yeni yıldan önce ), alkol, sigara ve daha niceleri. petrolün varil fiyatı yarıya inmiş, mantık olarak benzinin ucuzlaması lazımken aksine artıyor. Neden diye sorarlar adama. ama cevap verecek kafa lazım önce. geçen sene bugün dolar 2.3 civarlarında olan dolar, bugün 3.0050 olmuştur. artış nerdeyse %30. 1 tl şuan 0,3329 dolar yapıyor. ülke olarak üretip dışarı sattığımız kayda değer hiçbir şey yok bu ülkeye nasıl dolar girsin? üretim yok, turizm patlamış, gelen para inşaata yatıyor başka hiç yatırım yok. açıklanan %8 lik enflasyonu neresinden uydurup da açıkladılar önce bunu bir çözmek lazım.

neyse durumu olmayıp okuyamayanlar için özet;

(bkz: üç oldu çıkarması güç oldu) (bkz: siyasi istikrar)

edit: bu ülkede yapılacak en güzel ve en kolay şey dövizden para kazanmak. O yüzden istediği kadar artsın, ülkeye kaybettirmeye, bana kazandırmaya devam eder. Dolar arttı diye sevinenleri vatan haini ilan edenler, önce o artışın nedenine bakıp, dahada derinlerinde o "nedenler" nasıl oluştu onlara baksınlar. kendi elleriyle kendi vatanlarına kurşun sıkanların gelip de burada konuşmaya hakkı yok!!!

bundan sonra daha da sevineceğim tek şey; başkanlık sistemi. o da gelip ülkenin ağzına komple sıçıldığı vakit benim elimdeki herşeyi nakite çevirip yatırımı başka yere yapma vaktim gelmiştir. Herkese güzel zamlı, vergili günler. esen kalın.
güncel Önemli Başlıklar