bugün

şu an 3,63 ten işlem görmektedir. bu ne demek yakında Türkiye'de ayağınıza giydiğiniz don bile zamlanacak demek. elektrik, doğalgaz aklınıza ne geliyorsa. Hani 250 dolar bozdurana bedava yemek verenler, 1000 dolar bozdurana otobüs bileti veren arkadaşlar nerede? ben böyle çomar silkeleme görmedim amk. az önce twitter'da da türk lirası değer kaybetmiyor, dolar değer kazanıyor diye twit okudum. beyin yerine saman var amk.
götlerinden donlarını alsan sorgulamayacak adamlar, dolardaki artışı neyleyecek ki.

çok da ilgilendirmeyen mevzudur onları.
serinletecek olan açıklamaların eli kulağında olduğu mevzudur. az sonra gelir " dış mihrakların işi" açıklaması herkes rahatlar hemen endişeye mahal yok.
öncelikli olarak dolar yeşili ve türk lirası ile aram hiç iyi değildir hesaplamada yanlış yaptım ise yeşillendiriniz.
zaten para ile aram iyi olsaydı şuan işsiz olmaz hatta yandaş bir vasıfsız müteahhit olur, milletin üstünden nasıl para kazanacağımı, fakirin hakkını nasıl yiyeceğimi düşünür sizinle muhatap olmazdım önce bunun bilincinde olalım.

büyük resmi görenlerin neden dolar kurundan etkilenmediğini gösteren hesap ortadadır.

eyyy geziciler sizin zamanınızda 1 dolar ile 2 paket makarna alırken şimdi reis sayesinde 1 dolara 2.4 paket makarna alıyorlar.

haziran 2013 : 500gr makarna : 0,99 tl
haziran 2013 : 1 dolar : 1.92 tl
haziran 2013 : 1 dolar = 2 paket makarna

ocak 2017 : 1 dolar : 3,61 tl
ocak 2017 : 500gr makarna : 1.45tl
ocak 2017 : 1 dolar = 2.4 paket makarna

2013 NET ELE GEÇEN (Asgari Ücret + AGi) : 773,01 TL = 402 $
2017 NET ELE GEÇEN (Asgari Ücret + AGi) : 1.404,06 TL = 388 $

makarna fiyatları migros firmasından alınmıştır. filiz marka 500gr fiyonk makarnadır. kırmızı paketli yanlış olmasın.
he bu arada iş bu entry girilirken doların oynaşması, kıpraşması iplenmemiştir. hiç rahat durmadığı için en son gördüğüm 3.61 olarak 2017 fiyatı alınmıştır.

(bkz: hesaplayamayan adamlar)
maçası yiyen yazar kasa atsın zira ecevit'e atılmıştı.
görsel
canım ülkemin yarra yediğini gösteren dolar kurudur.
Benzine zam gelince;

''- Olsun ben yine 50 TL lik benzin alıyorum'' diyen adam yakında bu yüzden gittiği yolda yarıda kalacak görecek o zaman ebesinin örekesini.
Tatsız bir gelişme.