bugün

bilal'e anlatır gibi halka seslendi;

"cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan gaziantep’te toplu açılış töreninde konuştu. erdoğan, “türkiye’nin ihtiyacı olan sistem başkanlık sistemidir” dedi. yaklaşan milletvekili seçimlerine de değinen erdoğan, “7 haziran'da 400 milletvekilini verin ve bu iş huzur içinde çözülsün."

daha belirgin, daha iç açıcı, daha fresh slogan için;

(bkz: şehit haberlerinin gelmesini istemiyorsan)
akülkücüleri alınca olacak iştir, mhp merkez sağ ın içine etmiştir. bu da yetmemiş gibi kendi seçmenini bile elinde tutamayıp akülkücü olmuştur.

kaç kilo makarnaya sattıysalar ideolojilerini bilemeyeceğim.
huzur arayışındaki düşünemeyen topluma yapılmış bir tehdit.

o kadar düşünemez bir toplumdur ki oyunu vermese tehdit faktörü ortadan kalkacak, bunun yerine bari vereyim de tehditten kurtulayım der.
yine mi,

bu sefer ne için lazımdı canım.
anayasa uzlaşma komisyonunun dağılmasının arından, tayiip efendinin ortaya çıkıp, "o halde halka soralım kararı onlar versin" demesi ve 3-4 saat sonra ülkede tekrar bombaların patlaması.
bugünlerde sorgulanması gereken sözler. bakın akp aslında haziran ayında bugünkü oranlara yakın oranlar bekliyordu hatta tek başına iktidar için yeterli oy olan %44'e de fitti lakin %41'de kalınca ve güneydoğu da hdp'ye yöneliş olunca tüm planlarını değiştirdi. yoksa hdp ile kardeş kardeş tüm değişiklikleri yapacaklardı.
bombaların patlama nedenidir.
erbakan'ın malum laflarını akla getirmiştir.

http://www.dailymotion.co...-mi-olacak-kansiz-mi_news

yobaz tayfasının amaçlarına ulaşmak için yapmayacağı melanet yoktur. fetöymüş, akpymiş, ışidmiş fark etmez.
işlenmiş ve işlenecek suçların itirafıdır.
açık açık tehdittir.
"siz vermez iseniz ben bir şekilde alırım lan" şekline dönmüş olan tehdidimsi söylemdir. vekilleri vermedik her yer patladı ancak gene alınamadı. baktılar olmuyor bu sefer muhalefet partilerinden birisinin önüne 3-5 bir şeyler attılar ama gene ancak 338 falan olabildi. yani ne yaparsa yapsın 400 ü bulamayacak bir türlü anlamıyor ama etrafından dolaşmanın yollarını arıyor şimdi.
Ümit Özdağ: "Ahmet, bir koltuk uğruna susma, Erdoğan seni çok korkuttu, korkma bak ben ölümü göze aldım, bunları ben biliyorsam sen de biliyorsun, yakın çevrene ne söyledin kimi suçladın biliyorum. Sen sustuğun için insanlar ölüyor. Eğer bunları anlatmaktan korkuyorsan git üniversite de hocalık yap. Haziran-kasım arasında bu ülkede neler oldu? Söyle."

her şey bir gün biter...

https://www.sondakika.com...kani-umit-ozdag-15428852/