bugün

Ne demek peşi bırakılcakmış. bu seçimden sonrası yok, hurda ve şaibeyle tek adam diktatoryası kuruluyor izlenir mi?.
acırım acırım memleketime acırım. şu anda bir aile babası düşünün evin parasını karı kızla yiyor, paranın çok küçük bir bölümünü ise aileye veriyor. hele o ufak çocuk yok mu? onlara iki çikolata alsan seviniyor yetimim. ortanca kardeş babasının parayı yediğini çok iyi biliyor ama keyfi yerinde harçlık aldığı sürece. büyük kardeş sinirden kendisini sikecek, bu arada diğer iki ufak kardeş de abiye kızıyor. sonuçta baba ne derse o olur niye huzurumuzu bozuyor bu abi? anne mi? o kocam ne derse iyi der diyor. işte en çok anneye kızgınım!
referandum içeriğini bilme konusunda kendime 8/10 veriyordum. gerçekten de bazı maddelerin ne yöne evrileceğini tam anlamadım ya da okumadım. bunun dışında özellikle evetçileri gözlemledim.
cumhurbaşkanı: kılıçdaroğlu hariç pek konuşmadı süreç boyunca.
bekir bozdağ: bu adamın yatacak yeri yok. ben ömrümde böyle kalitesizlik görmedim
binali yıldırım: abidik gubidik başbakanlardan arınmamız gerektiğini vurguladı başbakan sıfatıyla konuşurken
devlet bahçeli: şu adamın erdoğan'a duyduğu sadakatin yarısını duyacak bir kadın bulduğum gün nikahı basarım.
akp seçmeni: dünyanın en boş beleş kalabalığı. yemin ediyorum bir evet standı ile konuşayım dedim bütün büyük oyunu görenler toplanmış aq. içlerinde lise mezunu adam yok ama hepsi dünya ekonomisini yalamış yutmuş. yol diyor, köprü diyor adam. bunlarla hollanda'yı falan alt edeceğine inanmış. bilgim olan konuda cevap veremedim çünkü ben meclisi fesih yetkisinden bahsederken adamlar roşmit ailesine bağladılar, uğur mumcu'ya bağladılar, aselsan mühendislerine bağladılar mevzuyu. en sonunda da biri dedi ki evete bas; bir şey olursa gel beni bul. sanki ülkenin yetkili servisi aq.
uzun lafın kısası beyler, cehaletin çoğunluğu oluşturduğu bir başka seçimi geride bıraktık.
iddiam kaldığı yerden devam ediyor. bu adamlar erdoğan'ı kendi elleriyle parçalayacaklar. o gün biz, yapmayın hak var, hukuk var; adam yargılansın dediğimizde ise bizi retöcü ilan edecekler büyük ihtimalle. çünkü sistemleri böyle çalışıyor. herkes günahlarından arınmak için başkalarını suçluyor. bugün fetö'ye en çok sallayanlar sıranın kendilerine gelmesinden en çok endişe duyanlardır. ve bu adamlar utanma, ar duygularından arındıkları için toplumda var oldukları sürece türkiye kaybetmeye mahkumdur.
at hırsızlarının kaybettiği ama çamura yattığı seçimdir.
ağlamayın la yeter 2019 a hazırlanın bari
at hırsızlarının seçimidir.
görsel
Erdoğan'ın sarı kartla tamamladığı maç olmuştur. Bir an önce ekonomiye el atılmalı. Erdoğan'ı iktidara taşıyan ekonomik buhrandı. iktidarı bu nedenle kaybedebilir. Dolar kuru bizim işimiz degil serbest piyasa belirler diyen Bakanımıza bir çift lafım var: beni fakirleştiren şey, seni iktidardan düşürür.
görsel
Sonuç özeti; %48.59 hukukun üstünlüğü, %51.41 üstünlüğün hukuku .. şeklindedir kanaatimce.
referandum değil darbedir.
Bir büyüğün dediğine göre yenilenebilirmiş. Valla kahrımdan öleceğim ben vatanımda. Eyy Allah'ım nerrdesin, ne sabırlısın. Öldürecek beni bu sabrın.
Yıllar sonra bile hatırlanacak lekedir.

görsel

nasıl ki chp'nin 1946 seçimlerindeki müdahalesi ortadaysa burdaki akp müdahalesi de kabak gibi ortada.
Demek ki siviller de askerler kadar bu anayasa işinden anliyormuş.

Gece darbe yap sonra Menderes i as ve milletin önüne yeni anayasa koy. Silahların gölgesinde Oylat. Bu adilane olsun. Her şeyin cok seffane olduğu bu seçim adil olmasın. Oldu canım. .
osmanlıyı kuracaklardı ama osmanlının başkenti düştü, cumhuriyeti yıkacaklardı ankara dimdik ayakta. yozgatla, bayburtla en baştan beylik olarak başlayın bence
ismet özelin dediği gibi bu değişiklikle Anadolu da yeni bir saddam oluşturuluyor.Adamin tespit doğru Amerika NATOnun müdahale ettiği ülkelere giriş bahanesi demokrasi getirmek tek adamlığı bahane ediyorlar.
9. Maddedeki değişiklik "tarafsız" kelimesi umarim içinden çıkılmaz kargaşalara sebep olmaz.
görsel
http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
+
https://pbs.twimg.com/media/C9npM2hXUAEbDE9.jpg
http://www.dha.com.tr/cag...u-iptal-edin_1494129.html
memleket için ne iyiyse o güzel olsun. hükümet sistemi değişti, şimdi ne olacak sorusuna. sonuçlara göre kazanan da yok kaybeden de yok. her şey eşit; ak parti pek çok kalesinde golü gördü 5 büyük il gitti elinden eğer anadolu ve doğu olmasa şuan farklı bir neticeyle karşılaşmış olurduk. öte yandan bahçeli bitmiştir keşke hiç bu toplara girmeseydi diye düşünüyorum hele ki son andaki açıklamaları pek olmadı ve istifa etmezse mhp diye bir parti kalmaz. halk partisine gelince seçmen kaybetmedi ama kemal kaybetti, eğer chp kemali bünyesinden atmazsa, kendine çeki düzen vermezse, iktidar ile birlikte yönetmeye talip olmazsa chp'den de bir şey olmaz. binaenaleyh birde bu sistemi deneyelim canım, yüzde 51 ile yüzde 49, herkes uzlaşı içerisinde olmalı milletimizin iradesi buna işarettir, ülkemiz için yararlı olsun inşaallah.
ysk'nın yaptığı düzenbazlıkla meşruluğunu iyice yitirmiş olan referandumdur. kafasına göre yaptığı değişiklikle kendisini fazlaca açık etmiştir. o mühür olmadan oy pusulası sadece bi kağıt parçasıdır ve geçerliliği yoktur. yaptıkları hareketin hak ettiği isim de '' mızıkçılık''tır ( başka isimler de geliyor tabi insanın aklına. ). kısaca hemen çocukluğumuza dönelim. yakar top oynuyoruz. baştan denilmiş ki topu yakalayınca can kazanma olmasın, top eline de değse yanmış sayılınsın. oyun böyle oynanırken, bi noktada top, sahibinin suratına doğru hızla fırlatılıyor ve canının yanmasından korkan ve kaçamayan çocuk ister istemez onu yakalıyor. heh tamam yandın sen geç kenara diyorlar. '' yok, diyor, yanmadım. aksine can kazandım. ''. lan oğlum, diyoruz, konuştuk ya can almak yok, madem kaçamadın geç kenara. çocuk geçmiyor, topuna sarılıp '' top benim değil mi ? can kazandım diyorsam can kazandım. yoksa oynatmam. ''. durum aynen bu. bu kadar keyfi ve sebebi belli bi hareket. şimdi n'apalım ? Top onun diye bu haksızlığa boyun mu eğelim yoksa topuyla beraber çocuğu oyundan atalım mı ? tek başınayken bir değil on topu olsa ne yazar ! bizim yapmamız gereken budur. gerçeğe, akla, yol ve yönteme uymayan kurallarının takipçisi olmak zorunda değiliz. biz halkız. yönetici olmadan da oluruz, ama biz olmadan yöneticinin anlamı da yoktur.
bugün mudurumuz eğer seçim adil olsa hayır çıkacaktı dedi. her seçimde iktidar 2 veya 3 puan gibi avantaj sağlar. geçersiz oyları alır, boş oyları lehine yazar dedi. Allah hakkımızı kimsede bırakmasın. kim düzenbazlık yaptıysa Allah belasını versin diyorum.
görsel
YSK sağolsun yine istediklerini yaptılar. Devlet işgal edilmiş gerçekten de. Son anda kural değişikliği yapılıyor. Ki yasa ihlali düpedüz. Kendileriyle celisiyorlar. Sonra bir de önceki seçimlerde de uygulandı diyorlar. Bu kurallara 2010 yılında geçilmiş , söyledikleri tarihler 2010dan önce zaten. Hani Akp ülkeye en iyi şunu yerlestirmis: Kara mizah. Seçimle ülkenin geleceğiyle oynadıkları yetmiyor, bir de umutlarimizla , hayallerimizle oynuyorlar. Bazı insanlar chp hayır oylarının peşine düşmesin, hayira oy kaybettirir diyor. Hayır ülkede rejim değişikliği var, neyin kafası bu anlamış değilim. Bir egoistin peşinden sürükleniyoruz. Evetcilerden ama hiç ses yok çünkü kazandılar. Bu onlara olsaydı YSK Fetöcu ilan edileli 26 saat olmuştu. Yazık gerçekten. Hülya Sen adlı 25 yıllık hekim mesleğini bırakıp Ankara'ya yürüyüşe geçmiş. Ilk kez bu kadar ağır bir darbe aldılar zaten biz de katılalim bu yürüyüşe. Yoksa bir sonraki hedefleri belli "idam referandumu"...
görsel
Hayır verenlerin içi rahat olsun. Bundan yıllar sonra ,(şuan oldugu gibi) biz bunun yanlış olduğunu, memlekete faydadan çok zararı olacağını o zamanlar soylediydik dersiniz. Birileri gibi kandırılmışız demezsiniz.
Muazzam bir netice ile sonunda geçip gitmiştir. Yazılanları okudukça ayrıca bir mutlu oluyorum. inşallah vatana millete hayırlı olur.
güncel Önemli Başlıklar