bugün

ateyizlerin bile hayırlısı dediği referandum.

edit: randevu ney lan ?
--spoiler--
bu sistem için gerekli anayasa değişiklikleri okunup düşünüldüğünde, genel olarak akla yatan ve olması gereken değişiklikler içermektedir.
--spoiler--

yukardaki arkadaş olayı çok yanlış anlamış. verin eline mührü bassın yeter ona.
Neden (bkz: 23 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu) değil. Daha manidar olurdu.
yine siyasi çatışmaların olacağı ve evetin kazanacağı refarandum .
AKEPE nin MHP desteği ile meclise getirdiği ve şimdi halka sunacakları anayasa değişikliği ve sözüm ona türk tipi başkanlık için çinlilerin bir atasözünü kullanmak isterim.

"Her gece göt kaşıyan parmak sabah bok kokusu ile uyanırmış"

AKEPE her gece göt kaşıyor, sabah uyanıyoruz ki ortalık bok kokusundan geçilmiyor.

Çıkan Kanun Hükmünde Kararnamelere bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

Adam (RTE) referandum da hayır çıkması ihtimalini şimdiden düşündü ve hayır çıkması durumunda milletin daha çok anasını silkmek için varlık fonu ayağına devletin tüm parasal gücünü kendisine bağlı 2-3 saray soytarısına emanet etti.

Ne olursa olsun hayır demek hayırlıdır.

bunu unutmayın. Daha adama yetki verilmemişken adam başkan gibi her şeyi yapıyor, yarın başkan olduğunda siz düşünün olacakları. Götümüze giyecek donumuz dahi olmayacak, konuşmaya hakkımız olmayacak, çok konuşanın tüm varlığına el koyacaklar ve tarımar edecekler.
Manidar bir tarih seçilmiştir. Çünkü buradan evet çıkarsa bir sonraki hafta 23 nisan'da bunu dile getirecekler ve kutlanmayan 23 nisan'da işte meclis bu diyecekler. Bakın burada artık meclisin elinden birçok yetki alınmış. Otomatikman 23 nisan düşmüş oluyor.

Hayır çıkarsa bu defa ülke kendi ayarlarına geri dönmüş olacak. Yani halkın seçtiği, halkın karar verdiği meclis tekrar eski gücüne dön denilecektir.
görsel
başkanlık sisteminde ya da cumhurbaşkanlığı sisteminde ya da türk tipi başkanlık sisteminde cumhurbaşkanı tarafsız davranacak diyenlere sormak istediğim bir soru var bu referandum hakkında. referandumda tarafı olan bir cumhurbaşkanı, başkanlık sisteminde nasıl tarafsız olacak?
(bkz: hayır)
57.3 milyon seçmen 164 bin sandık ile 16 nisan da referandum olacağı ysk başkanı tarafından açıklandı.

Edit: imla.
görsel
KCK HAYIR DiYOR
BDSM HAYIR DiYOR
DHKP-C HAYIR DiYOR
BiZ OSAMLI TORUNLARI EVET DiYORUZ.
fetö terör örgütü mensupları 2010 referandumunda iyi çalışmış ve evet çıkartarak yargıyı ele geçirmişti. şimdi ise devletin başı için referandum oylaması. eyvah...

http://www.youtube.com/watch?v=9YIcZDnjDs4
görsel
hayır
ulan!
En önemlisi, FETÖ gibi ihanet çetelerinin bu devletin içinde yeniden yapılanmaması, güçlü bir devlet yönetimi ile mümkündür. Mevcut sistemde, FETÖ'nün, PKK'nın, ya da onların uluslar arası destekçilerinin finanse edeceği partilerin, bir gün hükümet ortağı olmalarını mümkün gördüğüm için, Cumhurbaşkanını halkın seçtiği bu yeni sisteme “evet' diyeceğim.
tam 2 ay kalmıştır. ama böyle olmaz;

görsel
hayır verenleri teröristlerle ortak olmakla suçlanması hakkında 2 çift lafım olan referandumdur:

1. bir önceki referandumda fetö'yle beraber evet diyenler, hele öyle birbirinden bağımsız da değil, baya fetö'ye "efendi" çekip açık açık kolkola olduklarını beyan ederek evet diyenler, bugünkü referandumda hayır diyenleri teröristlerle aynı safta yer almakla suçluyor, ironik ve trajikomik...

2. o günlerde fetö'nün bir çete, bir örgüt olduğunu sadece biz bugünkü hayırcılar söylüyorduk, haklı çıktığımızı tüm türkiye kabullendi. şimdi de iddia ediyorum ki bugün terör örgütleri açıktan hayır diyorsa sırf sizler evet deyin diye hayır diyordur. daha önce terör örgütleri tarafından kandırılanlar bugün de terör örgütleri tarafından tekrar kandırılmak istemiyorsa hayır demelidir...

3. bana ve benim gibi vatansever hayırcılara terör iftirası atanlara o etiketi aynen iade ediyorum. daha ağırını hak ediyorsunuz ama tutuyorum kendimi...

buyrun buralardan yakın şimdi...
Hayır oyu vereceğim referandumdur. Şöyle ki
Parti başkanları milletvekili listesini yazacak. Sonra başkan adayı olup oy isteyecek.%50 oy zorunluluğu ve aynı gün iki seçim olduğu için muhtemelen meclis çoğunluğu da başkanın elinde olacak. Başkan kararnameler çıkartıp meclisi işlevsiz hale getirecek.
Ha derseniz kanun, başkanlık kararnamesi ile değiştirilemez evet doğru ama başkan buna rağmen kanunu kararname ile değiştirdi, anayasa mahkemesine gittiniz ama o da ne. 15 üyenin 12sini başkan seçiyor, üstelik istediği gibi karar vermeyeni değiştirebiliyor. Bu başkan yarın bir gün evini elinden alıp seni sokağa atarsa gideceğini üst mahkemelerin yarısını da başkan atıyor otur derdine yan.
Yüce divan için 400 vekil gerekli yani başkan fiilen yargılanamaz. Hadi diyelim 400 vekil bulundu, başkan meclisi fesheder. Başkan meclisi fesh etmesi için herhangi bir gerekçe sunmasına gerek yok.
Başkanın denge ve fren mekanizması yok. Ne denetleme ve ne hesap verme var,başkana yazılı soru önergesi vermek bile yok o derece. Tek bir kişiye bu kadar yetki verilir mi?20 yıl 50 yıl sonra ne olacak?Kim gelecek?
Bu arada ilk tur en bir parti en fazla %40 oy alırsa ikinci tur seyreyleyin çatı savaşlarını, bakanlık pazarlıklarını, HDP oylarının kritik önemini.
Koalisyon sürtüşmeye yol açsa da özünde uzlaşmadır bunu da unutmayın.Tek parti ve tek karar mercisi de bolca yanlış karar verebiliyor.AKP şu aralar kendi kurduğu Suriye politikasını tekzip ediyor.
Hayırdır, iiishallaaaa...
vatanını sevenler bir tarafa, birini sevenler diğer tarafa. tabii ki hayır.
Tanıdığım en az 5 koyu akepeli hayır verecek. Önce şaşırdım, sonra sevindim.
sermaye akpden yana, erdoğandan değil, sonuç belli erken seçimde ne olur ona kafa yormalı.
Teklif edilen degisiklikleri okuyup anlayabilecek beyin yetilerine sahip olan kimsenin kendi cikarlarini devletin cikarlarindan on planda tutmuyorsa evet demeyecegi referandum.

Geri kalanlar neyi oyladiklarindan bihaberler.
Ülkemiz için hayırlısı olmasını dilediğim, her ne sonuç çıkacaksa çıksın umarım ülkemizi daha refaha götürecek bir durumda olmamızı istediğim referandumdur.
güncel Önemli Başlıklar