bugün

dilerim ki ne çıkarsa çıksın ülkemiz için hayırlara vesile olur.
ilk defa bu ülkeye dair ufacık bir umudum var...
umarım yine hayal kırıklığı yaşamayız.
ruh hastasının birine ülkeyi bırakacak kadar deli olmayın yeter.
Hayır!
3 konu çok önemlidir:

1)partili cb anayasa mahkemesi üyelerini belirlemektedir. soru: partilibir kimsenin atadığı anayasa mahkemesi hakimlerine kadar tarafsız ve bağımsız olabilir?

el cevab- olamaz- cb´ye göbeğinden bağlıdır, görevden alınmak istemiyorsa,haylaz çocuk olmayı bırakıp ondan istendiği yönde kararlar vermek zorunda kalır.

2)meclisi feshetme konusu- soru- ama böyle bişey yazmıyo, paganviodio niye götünden yazmayan bişey uydurup seçimleri etkiliyosun?

el cevab- meclisi feshetmek konusu taslakta "algı yönetimi" uygulanarak "seçim yenileme" kelimelerinin ardına gizlenmiştir. seçilmiş bir milletvekilini tanımayıp yeniden seçim yapılmasını istemek, resmen meclisi feshetmek demektir.

3) eyalet kurma yetkisi- soru- paganviodio sen zikimtrak adamsın ki cb böyle bişey olmadığını ısrarla söylemesine rağmen hala aynı türküyü söylüyosun?

el cevab- taslak burada da "algı yönetimi" uygulamakta ve valileri -istediği birimleri birleştirerek onların üstüne tek bir vali atama yetkisini cb´ye verdiğini ayan beyan belirtmemektedir. ancak yazılı metin bunu muğlak cümlelerler söylemektedir. yani ankara valisi, eskişehir valisi, konya valisi konusunu bertaraf edip bütün iç anadolu´yu tek bir birim yapıp bir " iç anadolu valisi" atama yetkisine sahip olmaktadır cb.

bunun bir diğer adı da bal gibi " eyalet kurmak" tır. bu durum türkiye´nin üniter yapısını kaldırır.

anlamayan da anlasın diye,mümkün olduğunca basit bir dille anlatmaya çalıştım. umarım yararlı olmuştur.

hayırlı oylamalar hepinize.
Şüphesiz evet çıkacak.
Geçen seçimlerde oy pusulasına Aziz yıldırımın üstüne mührü basan kişi bu sene kime oy verecek merakla bekliyorum(Ali koç tur büyük ihtimalle fenerbahçe taraftarı artık koç u görmek istiyor.)
görsel
Daha önce oy vermeye gittiğimde oy verdiğim okul tıklım tıklım olurdu. Bu seferde aynı saatlerde gittim ama kalabalık değildi .

Sübjektif bir tespit ama sanki katılım az gibi geldi.
hayır diyenleri öğrenelim arkadaşlar .

https://www.youtube.com/watch?v=G9Y5uq5MrxI
görsel
Gecen hafta yurtdisi secmeni olarak hayir oyu kullandigim referandum . Bu sefer kötülük kazanamayacak .
hayırlısı olsun inşallah.
hayır'a bastım ve geldim.

ister akp'li olsun, isterse chp'li, hatta ve hatta en safkan mhp'li, ben ülkemde hiç kimseye nazi yetkileri vermem hacı.
Kıyamet bugündür ya ümmeti Muhammet
(bkz: kolpaçino)
geçen seçime kadar hep öğleden sonra ve ümitsiz vaziyette oy vermiş birisi olarak sabaha karşı 4 gibi yatmış olmama rağmen 8:30 civarı sandığımın bulunduğu okuldaydım. önceki seçimlere nazaran ilk defa ümitli olduğumu da söyleyebilirim. geleceğimiz için hayırlısı olsun diyelim.
(bkz: bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış)

Sözünü haklı çıkartan referandumdur.
Az önce oyumu kullandım. Umarım "Hayır"lı bir seçim olur.
Biraz sonra gidip gavura vurur gibi hayır'ı basacağım referandum.

Sabah daha saat 8 buçuk telefonum çaldı. Hayır'dır inşallah dedim. Baktım Kuzenim arıyor. Kendisi aşırı sıfatını hak eden bir dindardır. Ama vicdanı vardır. Açtım neyse. Referandumda ne oy kullanacağımı sordu. Bugüne kadar akp'ye oy vermiş ama bazı söylemlerden rahatsız ve gösteriş için dinin kullanıldığını yavaş yavaş anlayan biri. Hayır diyeceğim dedim ve sonra sabırla bilale anlatır gibi 500. Defa nedenlerimi sıraladım. Neyse teşekkür etti kapattı. Emin olmamakla beraber hayır diyeceğini düşünüyorum. ikna olmuş gibiydi.
inanıyorum güzel günlere, güneşli günlere.

inşallah hayır çıkacak..
çatır çutur hayır verdiğim referandumdur.
oyumu kullandım geldim.

cumhuriyetin devamı için hayır.

not:%52 hayır %48 evet.at fava bekle.
15 seneden beri hayır diyenlerin son kez hayır diyecekleri gündür bugün .

hayır diyenlere bir göz atalım .

https://www.youtube.com/watch?v=G9Y5uq5MrxI
görsel
katılım oranının yüzde 85'in üzerinde çıkacağını düşündüğüm referandum. sonuç ne olursa olsun hangi görüşten olursanız olun bu güzel bir şey. bizim milletimiz sandığı seviyor bu heyecanı seviyor ülkesi için. çoğu ülkeler seçimlerde yüzde 70 75 katılım oranını zor buluyor bazen.
efendiler, bugün cumhuriyet'e sahip çıkacağız!
bugün türkiye için çok büyük bir gün. çift başlığın önüne geçen bu sisteme bir destek veren olarak evet çıkmasını bekliyorum. tahminim %55 civarında. hadi hayırlısı.
oylara sahip çıkalım sandıkları boş bırakmayalım, yoksa çalıyor ipnecikler.