bugün

En az yüzde 60 evet çıkacak olan referandumdur. Hadi 58 olsun.
iki ucu hijyenik değnektir.
Evet çıkması zaten şimdiye kadar mücadelesi verilen Demokrasiye vurulacak belki de 50-60 yıllık bir darbe olacak.
Hayır çıkması ise iktidarı anayasa ihlalleeine ve bilinçli gerginlikler ve krizler çıkarmaya yöneltecek.
Keşke hiç bu kadar bütütmeselersi bu siyasi örgütleri.
Anlayamadığım şeyler var. Bu ülkede dört milyondan fazla işsiz var, bir o kadar GSS borcu olan var, milyonlarca asgari ücrete çalışan var, açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşayan milyonlarca insan varken hâlâ başkanlık diyenlerin olması ilginç. Başkanlık gelince sihirli değnek deymiş gibi karnınız mı doyacak? En azından evinizin tapusunu kaptırmayın.
Evet diyen milliyetçiler (!) Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Şükrü Karatepe'nin evet çıkarsa eyalet sistemine geçilmeli sözünden sonra nasıl bi kılıf uyduracaklar acaba..
Ben ülkeyi ve sevdiğim insanları düşünüyorum hayır diyorum. Ve oy kullanmaya mutlaka gidin.
Bir an önce gelmesi istenilen referandum tarihidir.

Hayır arkadaş birde bunun referandum sonrası var ki, bence o daha da kafa silkecek gibi.

O değilde bu referandum sayesinde koskoca ülkenin cumhurbaşkanının nasıl çirkefleştiğini gördük ya.

Bu ayıp bize yıllarca yeter zannımca.
epeydir yazmıyorum.
milyon kere #Hayır.
Evet benimde en büyük korkum hayır çıkması halinde bilerek ipleri salıp bir ekonomik kriz çıkartmaları olasolığı, bakın başkanlık çıkmadı gördünüz mü diyecekler
Bu kadar gün televizyonlara çıkıp böğürmeleri artık apolitik olan annemi bile delirtip bu nedir yaa? noktasına getirdi.
türkiye'nin amerika, avrupa ve araplara satılmaması için #hayır
ülkemiz için hayırlı olması dileğiyle.
sırf bu oylama için yurt dışına gideceğim uçağı değiştirdim, biletine az da olsa fark bile verdim. gidip oy kullanın yahu!
Evet çıkarsa anayasa böyle bi değişik olacaktır.
sonucu kesinlikle evet çıkacak olan referandumdur.
hayırlara vesile olması için bugünü de sayarsak hepi topu 6 gün kalmış olan oylamadır. anayasa değişikliği değil tek adamlık oylamasıdır defalarca yazdık ama hala aynı açılıyor başlıklar. hayırlara vesile olsun demiş miydim ?
Hayır çıkarsa en güzel yanı 7 hazirandaki gibi tayyibi 3 gün televizyonda görmeyeceğiz ben bunun için bile hayır oyu veririm adam utanmasa rte tv kurup bir tek kendisi tv ye çıkacak.
Bu arada hayır dememin asıl sebebi anayasa değişikliğindeki maddeler.
su videoyu etrafınizdaki milliyetcilere izletmeden sandiga gitmeyin dedirten referandumdur.
https://youtu.be/YfWThX3OKIs
An itibariyle iktidarin kivanç duydugu bir anket arastirmasinin olmamasi, yani kendilerini tam anlamiyla umutlandiracak ve hayircilardaki umudu tüketebileck bir referandum anketi olmadigi için hala sandiktan "hayir" çikacagini düsünmek fazla ütopik sayilmaz!
Çoğunluğu esnaf olan arkadaşlarımdan duymamla hayır çıkacağını tahmin etiğim referandum. Bu zamana kadar ak partiye oy vermiş,
1 berber, 1 kasap, 1 kahvehaneci, 1 züccaciyeci, 1 ayakkabıcı arkadaşım var. Gençlik arkadaşlarım. Aynı mahallenin insanıyız.
Hepsi bu seçimde hayır vereceğini söyledi. Hepsinin de ortak sebebi bozulan ekonomi ve işlerinin kesat olması.
ilaveten 1 de taksici arkadaşım var hayır verecek.
Sadece memur bir arkadaşım Kararsızım dedi. Sanırım rengini belli etmek istemedi.

Bu dediğim kişiler, erdoğan yarın başka bir parti kursa, hiç düşünmez oraya geçer. Reis sevdalıları. Sevdalılarıydı.

Bu adamlar hayıra oy vermezdi. En kötü oy kullanmayacağım derdi.
Bu referandum önceki seçimler gibi olmayacak sanki.
Anket manipülasyonlarıyla umutsuzluğu körükleyerek sandığı katılımı düşürmek isteyenlerin oyununa gelmeyin. Her ne olursa olsun tarafınızı belli edin ve sandığa gidin arkadaşlar.
şeyh sait ve arkadaşlarına fatiha okumak için evet oyu verin.
atatürk'ün kurduğu demokratik türkiye'ye sahip çıkmak içinse hayır.
bencilce olduğunu bildiğim halde bazen diyorumki paşa paşa hayırımı basarım ama sonuç evet çıksın. sonuçlarını yaşadıkça pişman olanlar ne yaptık biz diyenlerin, ülkenin boka sürüklenmesin karşısında ağlayan evetçilerin karşısına geçip ağzımı doldura doldura "ne oldu lan orrospu çocukları" demek istiyorum. varsın yansın benimde canım ama bu keyfi yaşamak için evet çıksın istiyorum bazen.
türkiye şöyle bir deney tüpü gibi kullanılacaktır, tüp müyüz biz tabii ki Hayır.
görsel
Gavatlığa karşı evet diyoruz.

Arkadaşlar bakın hayir diyenlerin çoğu ileri görüşlü olmaktan bu denli yoksundur.

Gavatların efendisi diye nick alırken ileride beni bu nickle ciddiye alırlar mi acaba diye hiç düşünmemiştir bazıları. Bunlara mi güveneceksiniz???

Lütfen siz böyle olmayın, ileri görüşlü olun, geleceginize sahip çıkın, ülke koalisyonlarla krizlerle debelenip durmasın.

Akıllı olun. Öpüldünüz.
18-27 yaş arası genç nüfus çekinmeden hayır oyu kullanırsa hayır çıkar.

sandığa gitmeyen her bir hayır oyu evete olumlu katkı yapar.
Gavatlığa karşı evet diyoruz.

Arkadaşlar bakın hayir diyenlerin çoğu ileri görüşlü olmaktan bu denli yoksundur.

Gavatların efendisi diye nick alırken ileride beni bu nickle ciddiye alırlar mi acaba diye hiç düşünmemiştir bazıları. Bunlara mi güveneceksiniz???

Lütfen siz böyle olmayın, ileri görüşlü olun, geleceginize sahip çıkın, ülke koalisyonlarla krizlerle debelenip durmasın.

Akıllı olun. Öpüldünüz.
güncel Önemli Başlıklar