16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

entry 306 galeri 47 video ses 1 iyilertrends
  1. 306.
    sonucu hayır olacaktır, aşırı derecede eminim bundan.
    #36109826 :)
  2. 305.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1369779/+
    (bkz: 7 kasım 1982 referandum sonuçları) *
    #36109809 :)
  3. 304.
    Her evet oyu Şeyh Sait'e bir Fatiha niteliğindedir. Oyunuzu ona göre verin.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1369778/+

16 Nisan'da ya cumhuriyet kazanacak, ya da islamcı-Kürtçü otoriter zihniyet.
    #36109791 :)
  4. 303.
    Anketlerde evet oyu önde gösteriyor. Anketler bu zamana kadar ak partinin içinde olduğu bir seçimde asla yanılmadı. halkın oyuda belli aslında. hayırcıların verdiği mücadele gereksiz amansız bir savaş. öylesine burada da karşındayız demek gibi bir şey.
    #36109308 :)
  5. 302.
    Bizim mahallede anket yaptım, yüzde 100 solculardı ve hayır oyu çıktı.

Şaka la şaka, 17 Nisanda ağlamak Yok ama.
    #36107013 :)
  6. 301.
    100 kişi üzerinde anket yaptım,evet bizahiti anket yaptım ödev vesilesiyle,çıkan sonuçlara baktığımda sadece akp'ye oy verenlerin evet diyeceği sonucuna vardım.bu da 100 kişi de 42 kişi yapıyor.anket sonucları ve kişisel gözlemlerin sonucu max %45 evet çıkmasını bekliyorum at fava bekle.
    #36106899 :)
  7. 300.
    öncelikle rengimi belli etmek isterim. hayatımda bir kez, o da memleketim olan bir ilçede , sadece yerel seçimlerde, siyasi sorunlar nedeniyle hayatımda bir kez akp'ye oy vermiş birisiyim. onun haricinde hiç bir zaman erdoğan ve ekibini hiç bir yerde desteklemedim. ki emekli general veli küçük'ün yeğeni olarak, başımıza açılan ergenekon/balyoz süreçlerinden ötürü fetö ve akp'ye 2007'lerden beni karşı çıkıyorum. 2010 referandumunda ise kuzenimle birlikte 20 kişilik bir köyde sandık görevlisiydik. ve sadece 2 hayır 18 evet çıkmıştı. o iki kişi bizdik.

neyse, şuan çok daha önemli bir referandum ile karşı karşıyayız. şahsım olarak ben, bu süreçte beklentilerimi paylaşmak istiyorum.

koyu bir hayir'cıyım.. bu yazıyı yazmamdaki sebep, az önce facebook'a bir yorum gördüm. aynen şu şekilde:

"abi şeytana sormuşlar sen nasıl şeytan oldun diye ? şeytan demişki bütün melekler evet dedi ben hayır dedim .. olay bu kadar basit"

bu sözü yakın bir zamanda bir yerde görmüştüm hatırlıyorum. aşırı iğrenç birşey olduğu içi araştırıp bakmak istemiyorum bile.

aslında konumuz bu iğrenç durum değil, bu yoruma cevap yazan bir başka "evet" diyen vatandaşımız isyan etmiş bu duruma. ve demiş ki;

*butun melekler secde etti ben etmedim demis.evet hayiri dine baglamayin bizde evet dicez ama. bide seriat gelsin diye referandum yapsinlar idam icin yapsinlar .herkes isine geldigi yere referandum yapiyor

sonra bu arkadaşımızı klasik akp beyinleri linç etmeye başlıyorlar. evet vermeyi düşünen bu arkadaşımız da,

bedava konusmayin allahu tealanin dinini kendi abarttiginiz seylere baglamayin.kurandan haberiniz yok ayet bilmez hadis bilmessiniz bes dakka adam taklidi yapin.biz neyin ne oldugunu goruyoruz.facede nette savasmaktan beyniniz art niyetle dolu.biraz beyin jimnastigj yapin

diyerek son kez paylaşımda bulunuyor.

işte olay bu kadar basit. hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. hepimiz müslümanız. ama bir takım siyasilerin dayatmış olduğu evet / hayır refarandumunda ;

1-) öncelikle dini hiç bir değer işin içine karıştırılmamalı
    2-) hayır diyenlere terörist damgası vurulmamalı
    3-) 17 nisan sabahı karar ne çıkarsa çıksın herkes kardeş olabilmeli. kazanan kaybedene zulm etmemeli. zafer kazanmış gibi
    çığırtkanlık yapmamalı. bu vatan hepimizin. ülkemizde oynanan oyunları biliyoruz, görüyoruz. siyasiler bu olayları şova çevirmemeli. daha uzlaşmalı dil kullanılmalı. eğer ülkemizi zora sokacak bir durum olursa, bu yüce türk milleti zaten gereğini kendiliğinden yapacaktır. biz tek bir lidere bağlı millet değiliz. bizim soyumuz 1000 yıllık gelenekten ötedir. kararsız olan yada tercihini evet'e kaydırmış olan ama mantıklı düşünebilen kardeşlerimizi bu ülkenin refahı için çalışmalıyız..
    #36103743 :)
  8. 299.
    bu seçimde hayır çıkınca rte nin görevi bırakacağını sananlar var... mal bunlar *
    #36103587 :)
  9. 298.
    (bkz: hayır)
    #36103573 :)
  10. 297.
    Yukarda arkadaşın dediği gibi evet verecek arkadaşların bi çoğu rte için evet diyo bunu biliyoruz.
    Eğer böyle diyecekler varsa; dostlarım bu adam 63 yaşında. Şayet evet çıkarsa -ki çıkmayacak- 2019'da başkan olabilecek. Adam bu zamandan sonra ne kadar yaşayabilecek ve o yaşta ne kadar sağlıklı kararlar verebilecek? Etrafınızda +70 olup müthiş kararlar verebilecek kaç insan tanıyosunuz? Sırf bir adamı kısa süreliğine istediğini verebilmek için değer mi ülkeye böyle bi yönetimi getirmeye? Bunları düşünün ve kararınızı düzgün verin ve Atatürk'ün sözünü iyi anlayın "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." bu ülke halktan başka kimseye kalmayacaktır, yönetimdeki her insan elbet bi gün ölecektir. işte bu yüzden bir adam istedi diye ülkemizden olmayalım.
    #36103562 :)
  11. 296.
    risk almak istemeyenlerle hayatını, servetini, geleceğini tek bir kişinin iki dudağı arasına teslim ederek gereksiz risk alanların karar vereceği referandum. işin özü, almanlar yenilirse biz de yenik sayılacağız durumu. böyle hayat mı olur ya, başka beyinsizlerin hatasının cezasını ben niye çekeyim.
    #36103430 :)
  12. 295.
    Hala kararini verememis aktrollerin dolustugu baslik olmus ya burasi.
    #36103399 :)
  13. 294.
    bütün dünyanın hayır etrafında toplandığı boykot etmek için her türlü çirkinliği yaptığı referandumdur.

bir abimizin büyük oğlu belçika da çalıştığı fabrika da hiç bir gerekçe göstermeksizin hayır nidalarıyla öldüresiye dövülmüş. bu son yaşanan olaylar ve sırf türk olduğu için.

nedir bu barbarlık, türk milletinin adı çıkmış barbar diye. işte bu yüzden evet mührünü avrupa kıtasının ortasına basacağız.
    #36103325 :)
  14. 293.
    bbp mhp ve akpnin evet oyu atarak milli duruş sergilediği referandum olacaktır. Bu partilerin milliyetçiliğini vatan millet sevgisini sorgulamaya gerek bile yok. Ülkesine katkı sağlayacak adamın oyu evet olacağı belli olmuştur. Öte yandan bide hayır oyu atanlar var. hayır oyu atanların %30 40'ı pkk sempatizanı olduğu gerçeğinide unutmayalım
    #36102159 :)
  15. 292.
    cumhurbaşkanı,başbakan,bakanlar ve savcılar tarafından hayır oyu vereceklere ima bile etmeden açık açık terörist yakıştırması yapılan refarandumdur.

fetö hayır diyormuş onun için hayır diyen teröristmiş ona göre muamele görecekmiş. ışid'te alahuekber diyor o zaman allahuekber diyen de terörist mi olacak?

kirli propanganda her zaman olduğu gibi hat safhada.
    #36102144 :)
  16. 291.
    bir referandum.

lan dalyaraklar, ne zaman ben evet propagandası yaptım? sürekli hala karar vermedim yazan biriyim daha dün gece yineledim burada (bkz: #36098867), sadece bir yerde evet yazdım, o da provakatör bir ypg olumlayacısının nickaltına.
    sizin genel merkezden tek sesli hayır propagandası yapmanıza karşı, karşı haberleri yayınlıyorum, bu propaganda mı oluyor?
    pkk'nın yaptığı hayır açıklamalarını, avrupa ülkelerinde dönen pkk üzerinden hayır ve türklere yasaklanan organizasyonların haberini yapmak mı propaganda oluyor? ha eğer siz, ''hacı şu pkk nın çağrılarını yayınlama, avrupa daki pkk etkinliklerinden haber verme, bunları halktan saklayalım, zaten bizim sol iktidar 1999 da pkk ile yaptığı çirkin pazarlıkları (idam, geri çekilme vs.) yapıp kamuoyundan saklamıştık, halk bunları öğrenmesin boşver'' diyorsanız açık olun. delikanlı olun, dansöz gibi kıvırmayın, darbeci totoşların giydiği etek gibi, pkklı totoşların giydiği etek gibi etek giymeyin.
    #36101918 :)
  17. 290.
    apo nun yıllar önce iktidara yaranmak için gerekirse başkanlığa evet deriz zarfını bakın işte apo da evet diyor diye ciddi ciddi pazarlamaya çalışmak????

bakın, görün işte. hayırcı zihniyetin destansı kalitesi????

eminim bunu da pazarlamaya kalkanların çoğu hdpkk kürtleridir.
    #36099851 :)
  18. 289.
    bazı mal cinsinin hala şu hayır diyor o halde evet diyelim dediği referandum.

buyur o zaman kardeş: evet deyip apo'yla aynı yönde oy kullanmayı için alacaksa buyur.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1368967/+
    #36099824 :)
  19. 288.
    hayır çıkarsa ne olacağını biliyoruz. CB , Başbakan kim olacak biliyoruz. "evet" i öngöremiyoruz ve geçmiş bu tasarı sahiplerine güvenmemizi biraz zorlaştırıyor. Bilinen varken kimsenin macera aramasına gerek yok aslında.
    #36099812 :)
  20. 287.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1368955/+

Haçlılarla aynı oyu kullanacak adam kendisine ülkücüyüm demesin ; insan utanır , kimler hayır cephesinde yahu , yazıklar olsun.

Hangi müslüman michael rubin adlı alçakla aynı safta yer alabilir ki ?

Edit : kılıçdaroğlu'nun yoldaşlarına sözüm yok ama meral akşener'in peşinden gidenlere soruyorum ; michael rubin adlı neocon uşağı köpek türkiye'nin birlik ve beraberliği için mi hayır istiyor , erdoğan'ı tehdit ediyor ? Vicdanınız varsa düşünün...
    #36099649 :)
  21. 286.
    Büyük ihtimalle hayır çıkacak ama sanki iktidar da buna hazır ve bunun üstüne planlar, iç karışıklık, hayır çıktı mağduruz, ülkenin tüm hataları hayıra bağlayıp işin içinden çıka bilirler gibi geliyor zamanla görcez.
    #36099647 :)
  22. 285.
    Evet diyecek kesimin büyük bir kısmı sırf erdoğan başkan olacak diye oy veriyor. Chp seçim strajesini erdoğan'dan sonrasını anlatmak üzerine kurarsa oylar hayıra kayabilir. Çünkü bu sistem tayyip erdoğan'ın bırakacağı zamana kadar devam etmeyecek. Tekrar referanduma gidilmedikçe başkanlık sistemiyle yönetileceğiz.

Ha birde biatçı bir kitle var. Onlara ne dersen de oyları değişmez.
    #36099615 :)
  23. 284.
    ekşiciler ciddi ciddi %65 falan hayır çıkacağına inanıyor. gerçi onlara göre chp her seçimde %75 ile iktidar.

ben kararımı henüz vermedim, haftaya vereceğim.
    #36098867 :)
  24. 283.
    http://video.uludagsozluk.com/v/bana-bakıyor-gülümsüyor-hayırdır-inşallah-159499/

hayırdır inşallah?
    #36098706 :)
  25. 282.
    sandıktan evet çıkarsa büyük ortadoğu projesi'nin türkiye ayağı başlar. 1-2 yıl içinde erdoğan çözüm sürecini buzdolabından indirir ve demokratikleşmeye kaldığı yerden eyalet sistemiyle devam eder. kürdistan, lazistan, izmir, trakya gibi eyaletler kurulur. pkknın 40 küsür yıldır yapamadığını türkiye kendi eliyle yapmış olur.

hayır çıkarsa türkiye'nin gerçek bir demokrasi ülkesi olduğu ve diktatörlük eğilimlerinin türk halkı tarafından asla kabul görmeyeceği ilan edilir.
    #36098681 :)