bugün

amerika da dünya ticaret merkezine yapılan terör saldırısının yıldönümü.
Bursa ilinin düşman işgalinden kurtulduğu gündür.
'nayn ilevın' diye de bilinir.
(bkz: september 11)
günümüzde artık savaşların iki ülke arasında değil terör örgütleriyle ülkeler arasında olacağının belgesidir... amerika doğal olarak terörüde politikalarında kullanmıştır... hatta 9 11 de bunlardan biridir *...
ancak unutulmaması gerekir ki bu silah çok tehlikelidir, daha önce kullandıklarına benzememektedir ve elbet birgün dönüp dolaşıp amerikanın götünde patlayacaktır...
abd'nin en yalan bahanesi
dünyanin çivisinin çıktığı gün

(bkz: bop)
bursa santral garajdaki parkın ismi,yazarın dogum günü...
amerika'nın kendi ikiz kulelerine uçaklar gönderdiğini artık herkesin zaten bildiği gün. pentagon için de aynısını yapmışlardır. uçaklar gelir göyya çarpar da patlar da oralar bir de usame bin laden'e yüklenir sonra suç ne alakaysa işte.. ne alaka olacak yahu ne anlatıyorum ben belli işte her şey.
(bkz: loose change)
2006 yılının dokuzuncu ayının, ikinci pazartesisine gelen gündür. 2007 yılının dokuzuncu ayının ikinci salısıdır. 2008 yılının dokuzuncu ayının ikinci perşembesidir. *
yarın Amerika Birleşik Devletleri'de 11 eylül 2001 tarihinde gerçekleştirilmiş olan saldırıların 5. yıldönümü.
gün itibarıyle 5. yılını geride bıraktığımız terör saldırısı. Üzerindeki şaibeler hala giderilebilmiş değil. Velhasıl dünyayı birbirine katmak isteyen silah tacirlerinin ve petrol şirketlerinin ekmeğine yağ ile ballı bir arada süren hadisenin gerçekleştiği tarih
kimi çiftlerin evlilik yıldönümüdür.* *
(bkz: fahrenheit 9 11)
(bkz: 11 eylul 2001)
world trade center a ıkı adet ucagın gırmesıyle yerle bir olan yasamları ve yapıları hatırlatan gundur.
neden cumartesi? sorusu hala en çok kafa karıştırandır.
ikiz kulelerin "11" sayısını andırması sebebiyle o gün gerçekleştirilmesini emrettiğim eylem.
11 eylül 2001 salı günü yüzyılın gördüğü en dahiyane saldırı planının işleme konulduğu, mossad ve cia tarafından bilinmesine ragmen önlenmeyen saldırıda 3000 kişi hayatını kaybetti. bunun akabinde uncle sam'in dünyaya barış getirmek için toplamda 500000'e yakın masum insanın ölümüne neden olan saldırılarının başladığı milat kabul edilebilecek tarih.
Amerika' nın kesinlikle ve kesinlikle konuyla ilgili istihbaratı olduğuna inandığım insanlık trajedisi. Zira *
hakkinda cikan komplo teorilerinin salak sacmasi oldugu olay. vay anasini amerika birlesik devletleri o kadar para harcayip adam yetistirmis yillarca beslemis buyutmus, ucagi calislanlari herseyi kontrol etmis, o kadar maddi zarar ve insanin olumunune sebep olmus ama surati sivilceden gozukmeyen bir universite ogrencisinin (bkz: dylan avery) ve diger baska moronlarin cikip da 'komplo teorisi bik bik' laflarina engel olamadigi gibi plani bu salaklarin ortaya atabilecekleri kadar dandik hazirlamis vaayy ki nasil vay.. eger boyle bir katakulli varsa ki oldugu kesin, bu kesinlikle bizim tahmin ettigimiz gibi olmamistir hatta bizim dusuncemizin yakinina bile gelemez. bu kadar kapsamli bir plani cikip da iki tane salagin rap sarkisi modunda etrafta soyleyecegine kanip, internette cikan her videoya 'vay anasini suna bak' diye inanmak icin 10 yasinda olmak gerek. bir de yok parayi kivirinca ucak cikiyo, yok 11 eylul tarihi 100 dolarin arkasina bok suyu surup ultra viyole altina alinca cikiyo gibi laflar var ki onlara hic deginmiyorum..
united 93 filminde sahneye aktarıldığı düşünülen olaylar silsilesi. aynı zamanda hazırlık atlamada sözlü olarak sınava tabi olduğum anlatılması gercekten sanıldığından zor olan konu.
11 eylül 1666 büyük londra yangınının başladığı gündür. great fire of london olarak bilinen yangında londranın büyük bir kısmı yanmıştır. 1666 yılı sebatayistlerin ortaya çıktığı ve dünyanın birçok ülkesinde dünyanın sonunun geldiğine inanılan bir gündür. bu bağlamda, 2001 yılında gerçekleşen 11 eylül saldırısının tarihsel olarak londra yangınıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum. 2001 yılı yeni bir bin yılın ilk yılıydı. 1666 yılı zamanında birçok insan tarafından dünyanın sonu olarak düşünülmüştü. belirtmekte yarar var 11 eylül 1666 yıllarında ingiltere farklı bir takvim kullanıyordu. bazı kaynaklarda 11 eylülün londra yangınının bitiş tarihi olduğu da belirtilmektedir.
11 dev yönetmenden , 11 eylül ve sonrasında yaşanılanlara 11 dakika 09 saniye 01 karelik 11 muhalif başkaldırı... samira makhmalbaf claude lelouch youssef chahine danis tanovic idrissa ouedraogo ken loach alejandro gonzalez inarritu amos gitai mira nair sean penn shohei imamura.
özellikle çocuklu olan filmi(ülkesini hatırlayamıyorum),japonya ve ingiltereyi çok beğendim..izlenmesi gereken bir eser.
12 eylül'ü bilmeyen gençliğe kendi tarihlerinden önce öğretilen tarih.

((ne üzülmüştük diğ mi ? ağlamıştık.içimiz yanmıştı.alışıktık.bizi anlarlar sanmıştık.ters tepti.birileri hala terörü destekliyor,teröre yardım ediyor ve hala bir utancın işgalini sürdürebiliyor.dünya kimin elinde oyuncak oldu yahu ?!))