bugün

Ekonomi o kadar kötü ve döviz darboğazı öylesine yüksek ki, açık piyasa işlemleri bile birşey etkilemiyor. 1.5 milyar dolar 1 saat piyasaları sakinleştirir. Akşam 3.80 ile kapanır piyasa.
Cuma kapanışta dolar 3.93-3.96 seviyesi olacak.

Pazartesi açılış 4.01 olacak.

Buraya yazıyorum. Bu tarihi bir kayıt olsun.
likidite hamlesidir. dolar an itibarıyla 3,74 e düşmüştür. lakin kalıcı olacağını sanmıyorum. kısa süreli etkisi olacak bir müdahaledir.

edit: yeniden 3,76 ya çıkmıştır. kısa dediysek bu kadar kısa süre dememiştik amk.
anayasa değişikliği kendini göstermeye başlıyor.
"piyasalardaki aşırı oynaklık" şeklindeki açıklama cümlesi yarmış olan müdahale.

http://www.habergzt.com/m...an-dolara-mudahale/37623/
(bkz: karı gördüm kaydım)
geç kalmış ve nafile olacak olan müdehaledir.ama suç merkez bankasında değil 2 gram bilgisiyle onu yönlendirmeye çalışan bazı siyasiilerde siz anladınız onları.
not:3,75 olmuş.
kendi yancılarına alım fırsatı olsun diye yapmadılarsa bende başka bir şey demiyorum.

merkez bankası döviz alanların listesini açıklasın.
geçen cnn türk'te izlediğim gayrimenkul programında reformlara ihtiyaç olduğundan bahsediliyordu. bu gibi hamlelerin sabun köpüğü etkisi olduğunu danışman anlattı. merkez bankası üstüne düşeni yapıyor ama bütünleştirici siyasi iradenin arkasında duramadığı bir merkez bankası ne kadar güçlü kalabilir.*
ekonomik olarak son kozları oynuyoruz. bu salınım muhtemelen acil durum ek rezerv idi . eğer hafta başına kadar bu da işe yaramazsa yandı gülüm keten helva.
eeeeeey mer kezz ban ka sıııııığğğğğğğ

simit saaaaat o nur lu ya şaaaaaaaaa

o dolarları alan akabelilerin listesini yayınlaaaaaa

bir an uzunlaştım sanki.
taşıma suyla değirmen döndürmektir.

bu despotluk, bu yaptım olduculuk devam ederse çok milyarlar kaçar ülkemizden.

3.7 bile hayal olur.

tabii sıfır sorumlulukla ülke yöneten ilahlarımız için bir problem teşkil etmez. dış mihrak der, ameriga der, dolar bozdurun der ve 1 lira artan dolar 3-5 kuruş indirip gurur tablosu çizer.

olan piyasada iş yapan adama olur.

https://s-media-cache-ak0...849956c37b1efa0fde858.jpg
binali Yıldırım'ın ülke yönetimine olan etkisi ile aynı değerdedir.
nereye kadar gidecek bu böyle uzun vadede nasıl olacak bu durum bizleri nasıl etkileyecek halk işçiler ne öğrenciler ülkeye giren mallar ürün ham maddeleri işletmelerin dolar borçları ve daha daha ötesi ülkenin dış borcu ne olacak kara kara düşünmeden edemiyor insan ve ülkemde büyük bir ekonomik sorun varken oy verdiklerim nelerle ilgileniyor oy durumumu da sorgulamama neden oldunuz düşünün gerisini.
halka dolarını bozmayan namıssızdır hayındır deyip duran akabe

yandaşına alım için fırsat vermiştir.

alan akabeliler açıklansın

belki halkımız yolda gördüğü zaman yüzüne tükürmek isteyebilir.
faizlere müdahale etmediği müddetçe pek de işe yaramayacak müdahaledir. hoş, faizleri artırsa da bu siyasi ortamda doların yükselişi devam edecektir.
2 seçeneğimiz var.

1. dolara olan ihtiyacımızı azaltacağız.
2. fetö'nün nüfuzunu kullanarak amerika'yı savaş meydanına çevireceğiz, hayatı kilitleyeceğiz.

ikisinden birini yapmazsak yandık.
3-4 saattir kuru takip etmiyorum.
sözlüğe girip müdahale başlığını görünce, dedim herhalde 3,70in altına indirdiler vs. hemen bir kura bakayım. bi baktım kur 3,77.

eee hani müdahale???

velhasıl kelam öyle bir müdahale etmişler ki etkisi 3-4 saat dahi sürememiş.
Merkez bankasının yaptığı hamleler dolar üzerinde göle maya çalmak durumudur. istediğiniz kadar merkez bankası güçlü ekonomi dinamikleri harika deyin gerçekte olanı kaçırmayalım. Siyasi belirsizlik ve başkanlık referandumunun olacağı söylentisi bile dolar üzerinde yükseliş bandını etkilemektedir. Abd başkanlık değişiminden sonra bir miktar düşecek ama ateşi sönmeden gün içinde pingler yapıp yükselip alçalacaktır. Dolar yakın plan için yatırım aracı olmaktan çıkmıştır. Şuan doların bu seviyede olmasının tek sebebi piyasada ki doları toplayan bazı çevreler olduğu içindir. Eğer güçlü merkez bankamız kendini kanıtlayıp bir kere daha bize güçlülüğünü kanıtlamak istiyorsa son 1 ay içinde ki dolar stoğu yapan isimleri kalem kalem kamuoyuna paylaşması gerekmektedir.
En fazla rezerv erir buda dolarda daha çok yükselme demektir. ülke uçurumdan yuvarlanıyoruz artık kıyısında falan değiliz yuvarlanırken çalı çırpıdan tutunmaya çalışmak nafile artık...
muhtemelen 100 dolarlık müdahaledir. ben bile etkilenmedim amk.
IMF E verdiğimiz borcu isteseydik daha iyiydi yahu. Sahi imf E verdiğimiz borç noldu?
Utanç verici bir müdehaledir.
Piyasaların merkez bankasını ne kadar umursamadığını göstermektedir.
Merkez bankası en güçlü silahı olan faiz arttırma' dan mahrum bırakılmış vaziyette. Tehtidini bile yapamıyor!
15- 20 dakikalık kurda düşüşler, sonrasında müdehale öncesinden daha yüksek kur oluşması şaşırtıcı değil.
Utanç verici. Çok utanç verici. Merkez bankası başkanı olsam bileklerimi doğrardım. (Diklemesine)
Ekonomimiz dünyanın en iyi 20 devleti arasındadır. eyyyyyy müslüman kardeşlerim devletinizle gurur duyun!
bir işe yaramamış müdahale. 3,7952 civarında hala.