bugün

3 yıl sonra olucak gibi duran olay.
10 olsun da bir sıfır atalım bari.
psikolojik sınır annenizdir.
Gelecek sene için beklenendir.
Menderes dönemine uzanıp 12 yıl sabitlenmiş doların devalüasyonla 9 tl ye çıkması olayıdır. Zamanın çomarlarına da dış güçler diye yedirilmiştir..
dıjjj güşşler yabiyiii.
ülke yedi düvelle savaşıyor.
kurtuluş savaşında dedelerimiz, nenelerimiz gerekirse tezek yakmışlar.
ama ülke sevdasından vazgeçmemişler.
"maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz" ???
Dunya geneli böyleymiş.kriz varmış.
Yoğsa ağhparti çohh eyii. Reis i gısganıyolla.
Lağn berat atıp tutuyorsun neredesin?

Ak parti düzeninde olmayacak dedikleri ne varsa teker teker oluyor.

Üretimsiz ekonomilerde beklenen sonuç.
(bkz: yüksek faiz yüksek kur yüksek enflasyon)
türkiyeye hoşgeldiniz.
Ver mehteri parası olan düşünsün bizde dolar 5 lira da olsa 10 lira da olsa zaten para yok o yüzden bir anlamı yok ülkeyi bu hale sokanlar utansın siyasi olarak algılanmasın siyasetle işim yok doların yükselmesinde benim de bi payım varsa allah benimde belamı versin ne diyelim alın size kötü entry. Eksileyin
zengin olan yine zengin birşey değişmiyor.
Marketlerden sonra döviz bürolarını denetleyecek reis bu fiyata dolar mı olur diye.

Az sabredin!
Olmayacağını iddia eden ekonomi bakanı vardi. Şimdilerde ise derin bir karanlıkta belli ki. Bakinca iyi günler daha...
Devlet tanzim döviz büroları açarak 1 doları 3 tlden satacaktır. Rahat olun.

Evet rahat olun.
Yarra yedik.
hepsi dış güçlerin oyunu!!!
Planlı bir şeydir. Servetine servet katmanın en güzel yolu. Kim siker milleti. Türküz şöyle iyiyiz böyle iyiyiz ver vatansever gazını dolar 100 tl olsa da gık çıkmaz. Yıllardır aynı taktik.
dolar eski parayla şu an 9 milyon lira. yeni para 9 lira.

akp iktidar olduğunda, milletin yazar kasa attığı ağladığı dönemde, akp resmen iktidar olduğu 16 kasımda dolar 1 milyon 600 bin liraydı.

yeni paraya göre ağladığın dönem dolar 1.6 şu an 9 lira.

türkiye'nin dış borcu akp iktidara geldiğinde 130 milyar dolar, şu an 450 milyar dolar.

insan düşünüyor...
yuvarlak hesap; akp iktidarında 320 milyar dolar borç al + 2 trilyon dolar vergi al + özelleştirme hisse devri satış vb 80 milyar dolar desek 2 trilyon 400 milyar dolar .
sahi ya biz bu 2 trilyon 400 milyar dolarla ne yaptık?

körü yol vs mi?
benim bildiğim elin gavuru parası projesi mühendisi ile geldi yaptı gitti.

bu sırada biraz araştırınca 2000 ve 2020 yılları arasında, 20 yılda toplanan 2,32 trilyon dolar verginin 590,5 milyarı faize gitti.

bu kadar borç, bu kadar faiz.
sahi ya, biz bu parayla mars gezegeninde patates yetiştirirdik.
bakın ben recep dayım şöyle yiğit,kemal dayı şöyle pehlivan söylemlerine bakmam icraata bakarım,bu ülkede kocanın öldüğü zaman karısına bıraktığı maaş en az asgari ücret olması lazım,seviyenin bu olması lazım,ben 40-45 yaş emekliliğe karşıyım 8 sene eyt yedim,ancak bana diyebilir işyeri ssk primimi sana versin,gel tedavini ücretsiz ol nerede aq.
0 lar az oldugu icin belki cok ta sey yapmiyoruz.
10 tl olsun duz olsun.
ha gayret, bir sıfır daha atıp ekonomiyi şahlandırmaya az kaldı.
Yarım dolar 4,5₺ zındıklar, ne abarttınız ama. *